Aktualizacja programów CodeTwo Exchange Rules – nowy edytor podpisów, biblioteka szablonów i nie tylko

W ostatnim czasie wydaliśmy nowe wersje naszych wiodących na świecie programów do zarządzania podpisami email w środowisku Exchange Server – CodeTwo Exchange Rules i CodeTwo Exchange Rules Pro. Wraz z aktualizacją dodane zostały trzy ważne funkcjonalności:

  • nowy edytor szablonów podpisów wraz z odświeżoną biblioteką szablonów,
  • warunkowe pola dynamiczne,
  • integracja z narzędziem CodeTwo Exchange Rules Converter.

Dzięki tym ulepszeniom użytkownik będzie mógł szybciej tworzyć szablony podpisów, a jednocześnie zyska dostęp do bardziej zaawansowanych możliwości ich personalizacji. Z kolei integracja z CodeTwo Exchange Rules Converter pozwoli na bezproblemowe przeniesienie reguł i szablonów do naszej chmurowej usługi do zarządzania podpisami email – CodeTwo Email Signatures for Office 365.

Aktualizacja programów CodeTwo Exchange Rules – nowy edytor

Nowy, intuicyjny edytor HTML do tworzenia szablonów podpisów

Nowy edytor szablonów podpisów został zaprojektowany od podstaw. Odświeżony interfejs użytkownika jest bardziej intuicyjny, a sam edytor działa szybciej.

New signature template editor

Edytor zapewnia także dostęp do zupełnie nowej biblioteki szablonów, w której użytkownik znajdzie kilkadziesiąt gotowych do użycia szablonów podpisów email. Dodatkowo zanim szablon zostanie umieszczony w edytorze, można szybko dostosować jego ogólny układ poprzez dodanie bądź usunięcie poszczególnych elementów podpisu.

New signature template library

Oczywiście nowy edytor pozwala także stworzyć podpis email zupełnie od podstaw (także poprzez edycję samego kodu źródłowego), dzięki czemu użytkownik może cieszyć się pełną swobodą tworzenia szablonów podpisów.

Oprócz tego, korzystając z opcji dostępnych na karcie Email layout (Układ wiadomości), można szybko zmienić położenie podpisu w wątku email (zaraz poniżej odpowiedzi i wiadomości przesyłanych dalej, albo na samym dole wątku) oraz dodać do wiadomości dodatkowe sekcje (nagłówek i banery boczne).

Więcej informacji o nowym edytorze szablonów i korzystaniu z jego funkcji znajdziesz w instrukcji użytkownika.

Warunkowe pola dynamiczne (conditional placeholders)

Funkcja Conditional placeholders pozwala dodawać do podpisów email pola dynamiczne, w miejsce których mogą być podstawiane różne wartości definiowane przez użytkownika, takie jak niestandardowy tekst, obraz, animacja czy fragment kodu HTML. Warunkowe pole dynamiczne może przyjmować jedną z kilku różnych wartości, a każda wartość może mieć zdefiniowany szereg warunków (utworzonych na podstawie danych nadawcy wiadomości używanych w Active Directory). Wartość, której warunki zostaną spełnione jako pierwsze, będzie widoczna w podpisie u odbiorcy wiadomości w miejscu danego pola dynamicznego. Conditional placeholders to niezwykle przydatna funkcja, która pozawala na:

  • dodanie do podpisu email standardowego firmowego numeru telefonu kontaktowego, gdy nadawca wiadomości nie zdefiniowano żadnego numeru telefonu w AD (zobacz, jak to zrobić);
  • dodanie baneru marketingowego w różnych językach w zależności od nadawcy (lub nadawców) wiadomości;
  • dodanie dodatkowych elementów (np. odznak, certyfikatów itd.) tylko w przypadku wybranych nadawców.
Conditional placeholders

Aby dodać warunkowe pola dynamiczne do szablonu podpisu, otwórz nowy edytor, a następnie wybierz kolejno Placeholder > Conditional placeholders > Manage na wstążce aplikacji. Więcej informacji na temat korzystania z warunkowych pól dynamicznych

CodeTwo Exchange Rules Converter

CodeTwo Exchange Rules Converter to osobna aplikacja, która pozwala automatycznie przenieść szablony podpisów, reguły podpisów oraz (nowość!) warunkowe pola dynamiczne z programu CodeTwo Exchange Rules (Pro) do usługi CodeTwo Email Signatures for Office 365. Jest to niezwykle przydatne narzędzie dla każdej organizacji, która planuje migrację do chmury Microsoft 365 (Office 365) i chce również przenieść wszystkie swoje podpisy używane w lokalnym środowisku serwera Exchange.

Aby pobrać aplikację, po prostu kliknij Convert to cloud na pasku narzędzi aplikacji CodeTwo Exchange Rules Administration Panel. Więcej informacji o aplikacji CodeTwo Exchange Rules Converter

CodeTwo Exchange Rules Converter

Każdy użytkownik CodeTwo Exchange Rules może zakupić subskrypcję CodeTwo Email Signatures for Office 365 po obniżonej cenie (skontaktuj się z nami, aby sprawdzić ofertę, jaką przygotowaliśmy dla Ciebie). A jeżeli szukasz prostego i szybkiego sposobu na migrację danych Twojej organizacji do chmury, CodeTwo również może Ci w tym pomóc.

Pozostałe zmiany oraz poprawki

Wyczerpująca lista zmian i poprawek wprowadzonych w produktach z rodziny CodeTwo Exchange Rules jest dostępna na stronach z historią zmian:

Jak zaktualizować

Ważne: Przed przystąpieniem do aktualizacji programu CodeTwo Exchange Rules 2007 albo 2010 należy koniecznie zapoznać się z tą sekcją.

Aby dokonać aktualizacji, pobierz najnowszą wersję używanego programu CodeTwo Exchange Rules:

a następnie zainstaluj ją na tym samym serwerze, na którym jest zainstalowana jego starsza wersja. Wszystkie ustawienia i reguły pozostaną na swoim miejscu, a szablony podpisów (w tym szablony użytkownika) ze starej wersji biblioteki szablonów zostaną zmigrowane do nowej biblioteki w momencie pierwszego uruchomienia nowego edytora. Jeżeli nasz program (usługa Exchange Rules Service albo aplikacja Administration Panel) jest zainstalowany na kilku komputerach (serwerach), pamiętaj, aby dokonać aktualizacji na każdym z nich.

Aktualizacja jest darmowa dla tych klientów, którzy aktualnie posiadają licencję na używanie produktu o tym samym głównym numerze wersji (pierwsza cyfra w numerze wersji aktualnie używanego programu, np. 2.13.0.0, musi być taka sama jak pierwsza cyfra numeru nowo wydanej wersji – 2.15.0.0).

Jeżeli posiadasz starszą wersję programu i chcesz dokonać uaktualnienia albo migracji na inny produkt CodeTwo, albo nurtują Cię inne pytania, zachęcamy do kontaktu.

Ważna informacja dla użytkowników programów CodeTwo Exchange Rules 2007 i 2010

Z racji wprowadzenia istotnych zmian w architekturze programów CodeTwo Exchange Rules 2007 i 2010 instalacja aplikacji Administration Panel na serwerach Exchange Server 2007 i 2010 nie będzie już możliwa. Oznacza to, że po zaktualizowaniu programu CodeTwo Exchange Rules na serwerze, na którym działa Exchange Server 2007 albo 2010, aplikacja Administration Panel zostanie z niego automatycznie odinstalowana. Aby móc zarządzać regułami email dla całej organizacji, należy zainstalować aplikację Administration Panel na komputerze klienckim, który spełnia odpowiednie wymagania systemowe. Nie zmieniają się za to wymagania dotyczące samej usługi Exchange Rules Service (odpowiadającej za przetwarzanie reguł email) – należy ją nadal instalować na serwerze.

Po zainstalowaniu aplikacji Administration Panel na innym serwerze / komputerze klienckim wszystkie istniejące reguły email zostaną automatycznie zsynchronizowane z nowym panelem administracyjnym (jeżeli korzystasz z funkcji Access Rights, upewnij się, że co najmniej jeden użytkownik będzie mógł uzyskać dostęp do panelu administracyjnego i reguł email na nowym serwerze / komputerze klienckim). W przypadku szablonów użytkownika (niestandardowych), które zostały zapisane w starej wersji biblioteki szablonów podpisów, konieczne będzie ich ręczne przeniesienie na nowy serwer / komputer kliencki. Aby dowiedzieć się, jak to zrobić, zapoznaj się z tym artykułem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.