CodeTwo Exchange Migration

Pobierz

30-dniowa wersja testowa;
nie wymaga karty kredytowej

Kup

darmowe wsparcie techniczne
na czas migracji

CodeTwo Exchange Migration pozwala na bezpieczne i łatwe migracje do Exchange 2019 i 2016 bezpośrednio ze starszych wersji Exchange (począwszy od Exchange 2010). Nasza aplikacja serwerowa pozwala również na centralne zarządzanie migracją skrzynek pocztowych Microsoft 365 (Office 365) oraz poczty email z serwerów wspierających IMAP, takich jak IBM Notes, Zimbra, Google Workspace (G Suite) czy hostowanych serwerów Exchange. Bez konieczności wykonywania migracji dwuetapowej, używania skryptów czy eksportu plików PST.

Wspierane scenariusze

  •  Migracja z Exchange 2013, 2010 i nowszych do Exchange 2019 i 2016
  •  Migracja ze Small Business Server 2011 do Exchange 2019 i 2016
  •  Migracja z Office 365 (Microsoft 365) do Exchange 2019 i 2016
  •  Migracja z hostowanych serwerów Exchange (2010 i nowszych) do Exchange 2019 i 2016
  •  Migracja z serwerów wspierających IMAP (np. IBM Notes, Google Workspace) do Exchange 2019 i 2016

Pełna lista wspieranych scenariuszy dostępna jest na tej stronie. Jeśli potrzebujesz przeprowadzić migrację do Microsoft 365 (Office 365), wypróbuj CodeTwo Office 365 Migration.

No third party involved

Bez udziału
stron trzecich

Encryption

Szyfrowanie danych

 

No accidental data loss

Zabeczpieczenie
przed utratą danych

Confidential

Poufne dane zostają
w Twojej organizacji

Najważniejsze funkcjonalności

Migracja z Exchange do Exchange

Migracja z Exchange do Exchange

Nieważne, jakiej wersji serwera Exchange używasz, nasz program pozwoli Ci łatwo przeprowadzić migrację skrzynek pocztowych (w tym archiwów zbiorczych) z jednej wersji na drugą. CodeTwo Exchange Migration jest szczególnie przydatny, kiedy przenosisz skrzynki użytkowników do innego lasu lub kiedy aktualizujesz serwer Exchange do nowszej wersji.

Migracja z Microsoft 365 do Exchange

Migracja z Microsoft 365 do Exchange

Ta ścieżka nie jest dostępna z użyciem natywnych narzędzi do migracji. CodeTwo Exchange Migration pozwala na łatwą migrację z Microsoft 365 / Office 365 na serwer Exchange. Możesz przenieść wszystkich użytkowników Exchange Online z serwera źródłowego lub tylko wybrane skrzynki pocztowe (podstawowe i archiwalne) na nowoczesny serwer Exchange (np. Exchange 2019 lub 2016).

Migracja do Exchange z Google Workspace, IBM Notes i innych

Migracja do Exchange z Google Workspace, IBM Notes i innych

CodeTwo Exchange Migration pozwala również na centralne zarządzanie migracjami z serwerów obsługujących IMAP takich, jak HCL Notes (dawniej IBM Notes), Google Workspace (dawniej G Suite), Zarafa, Zimbra czy Kerio Connect do Exchange 2019, 2016, 2013 lub 2010. Dowiedz się więcej…

Scenariusze migracji pomiędzy domenami i między lasami

Scenariusze migracji pomiędzy domenami i między lasami

Istotą CodeTwo Exchange Migration jest to, że w pełni wspiera migrację pomiędzy domenami, a nawet lasami Active Directory. Do przeprowadzenia takiej migracji nie jest nawet konieczne ustanowienie relacji zaufania pomiędzy serwerem źródłowym, a docelowym. Dowiedz się więcej...

Migracja starszych wersji serwera Exchange bezpośrednio do Exchange 2016/2019

Migracja starszych wersji serwera Exchange bezpośrednio do Exchange 2016/2019

Niemożliwe jest współistnienie starszych i najnowszych wersji serwera Exchange w ramach jednego lasu Active Directory. Oznacza to, że nie jest możliwa bezpośrednia migracja np. z Exchange 2010 do Exchange 2019. Na szczęście, CodeTwo Exchange Migration pozwala na bezpośrednią migrację z każdego serwera Exchange od wersji 2010 do nowszej wersji, w tym Exchange 2016 czy 2019. W rezultacie, utrzymanie najnowszej wersji serwerów i migracja do Exchange 2016 lub 2019 kosztować Cię będzie mniej zasobów i pieniędzy. Dowiedz się więcej...

Migracja z hostowanych serwerów Exchange do lokalnego serwera Exchange

Migracja z hostowanych serwerów Exchange do lokalnego serwera Exchange

Migracja z serwera Exchange hostowanego przez zewnętrznego dostawcę może być uciążliwa, zwłaszcza jeśli dostęp do usługi jest ograniczony. CodeTwo Exchange Migration znacznie uprości ten proces i pomoże przenieść wszystkie skrzynki pocztowe na lokalny serwer Exchange 2019 lub 2016. Program umożliwia migrację danych z usług takich jak Intermedia, Rackspace czy GoDaddy.

Wsparcie dla różnych rodzajów migracji

Wsparcie dla różnych rodzajów migracji

Program pozwala na migrację wszystkich skrzynek za jednym razem (cutover), stopniowe migrowanie partiami (staged) i migrację ze środowisk hybrydowych oraz do środowisk hybrydowych (hybrid). W połączeniu z zaawansowanymi opcjami konfiguracji zadań migracyjnych, pozwala to na pełną dowolność w planowaniu migracji.

Skanowanie po ukończeniu migracji

Skanowanie po ukończeniu migracji

W czasie trwania procesu migracji, zanim nastąpi całkowite przełączenie na nowy serwer, do skrzynek pocztowych użytkowników prawdopodobnie trafią nowe elementy. Dzięki CodeTwo Exchange Migration to nie problem. Nasz program pozwala na ponowne przeskanowanie skrzynek pocztowych na serwerze źródłowym i skopiowanie nowych elementów, bez duplikowania elementów już zmigrowanych.

Migracja Small Business Server 2011

Migracja Small Business Server 2011

Planujesz migrację Small Business Server? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Program w pełni obsługuje migracje ze Small Business Server 2011 do najnowszych środowisk Exchange. Dowiedz się więcej o obsługiwanych scenariuszach migracji.

Migracja wszystkich wersji językowych

Migracja wszystkich wersji językowych

CodeTwo Exchange Migration pozwala na migrację wszystkich elementów, niezależnie od tego jaki język jest ustawiony na serwerze źródłowym i docelowym. Program wspiera migrację każdego języka, dlatego też wszystkie elementy na docelowym serwerze zachowają znaki specjalne.

Automatyczne tworzenie docelowych skrzynek użytkowników

Automatyczne tworzenie docelowych skrzynek użytkowników

CodeTwo Exchange Migration potrafi przygotować docelowy serwer Exchange do migracji, automatycznie tworząc na nim konta użytkowników i aktywując dla nich podstawowe skrzynki pocztowe. Operacja ta wykorzystuje dane użytkowników z serwera źródłowego, ale może również być przeprowadzona według innych wcześniej ustalonych scenariuszy nazewnictwa skrzynek.

Automatyczne wykrywanie docelowych skrzynek pocztowych

Automatyczne wykrywanie docelowych skrzynek pocztowych

W przypadku dużych organizacji, szukanie odpowiedników źródłowych skrzynek pocztowych na serwerze docelowym zajmuje bardzo dużo czasu. CodeTwo Exchange Migration wykona tę czynność automatycznie, na podstawie predefiniowanego lub stworzonego przez Ciebie algorytmu wykrywania par skrzynek.

Wybór typu folderu

Wybór typu folderu

Program pozwala na wybór typu elementów do migracji. W trakcie konfiguracji połączenia z serwerem źródłowym wystarczy zaznaczyć odpowiednie rodzaje folderów, takie jak email, kalendarz, kontakty, zadania czy notatki. Ponadto możliwy jest też wybór folderów specjalnego przeznaczenia, takich jak kosz, wiadomości-śmieci czy też wersje robocze.

Szczegółowy raport

Szczegółowy raport

Każdy proces migracji może zostać zweryfikowany za pomocą wbudowanych raportów. Administrator może kontrolować całościowy postęp migracji lub sprawdzać status przesyłania danych na poziomie skrzynek mailowych lub zadań migrujących, tzw. jobów.

Brak wpływu na użytkowników – migracja bez przestojów

Brak wpływu na użytkowników – migracja bez przestojów

Pozwól użytkownikom pracować, podczas gdy ich skrzynki pocztowe są przenoszone. Program nie blokuje skrzynek pocztowych ani nie ogranicza użytkowników w pracy z emailami, kiedy ich dane są kopiowane do innego serwera Exchange. Dzięki temu modelowi niedostępność usług podczas całego procesu migracji może być zredukowana do minimum.

Migracja Folderów Publicznych

Migracja Folderów Publicznych

Program wspiera też migrację folderów publicznych Exchange. Struktura folderów publicznych może być przeniesiona do innego serwera Exchange w taki sam sposób jak skrzynki pocztowe użytkowników, nawet gdy serwerem docelowym jest Exchange 2013, 2016 lub 2019.

Bezpieczna technologia

Bezpieczna technologia

CodeTwo Exchange Migration nie usuwa ani nie modyfikuje żadnych danych na serwerze źródłowym. Skrzynki pocztowe są replikowane na serwerze docelowym bez jakichkolwiek zmian. Wszystkie dane są szyfrowane zanim zostaną przesłane na nowy serwer, a administrator ma gwarancję, że żadne z danych użytkownika nie zostaną utracone podczas procesu migracji. Program jest także projektowany i wdrażany zgodnie z naszym systemem zarządzania, certyfikowanym na zgodność z ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 27018. Dowiedz się więcej…

Harmonogram migracji

Harmonogram migracji

Czasami jedyną możliwością, aby przeprowadzić migrację skrzynek pocztowych użytkowników jest ich migracja poza godzinami pracy - najczęściej w nocy lub w weekendy. Program pozwoli Ci zaplanować migrację na konkretne dni i godziny w ciągu tygodnia i uruchomi ją automatycznie, nawet, jeśli Ciebie nie ma w tym momencie w pracy. Dodatkowo każdej ze skrzynek można nadać odpowiedni priorytet, tym samym decydując o kolejności w jakiej będą przetwarzane. W ten sposób możesz zdecydować które dane są ważniejsze i powinny być przeniesione jako pierwsze.

Samodzielna migracja

Samodzielna migracja

CodeTwo Exchange Migration nie wymaga pomocy zewnętrznego konsultanta w czasie migracji. Podczas migracji nie jest konieczne udostępnianie swoich serwerów żadnym zewnętrznym firmom. Nie musisz też logować się do żadnych dodatkowych serwisów w chmurze. Ponadto, wszystkie dane podczas przesyłania są w 100% bezpieczne, ponieważ migrowane elementy trafiają bezpośrednio do serwerów docelowych, bez użycia żadnych serwerów pośredniczących.

Łatwość użycia

Łatwość użycia

Program został wyposażony w garść dodatkowych narzędzi, które ułatwią pracę administratora w czasie migracji. Dzięki specjalnie zaprojektowanym kreatorom połączeń, zostaniesz prowadzony przez cały proces wstępnej konfiguracji, a opcja Automatch będzie przydatna podczas dopasowywania skrzynek źródłowych z docelowymi.

Przetestuj za darmo!

Przetestuj za darmo!

Ciągle nie jesteś pewny czy nasz program jest tym, czego szukasz? Po prostu pobierz wersję próbną i przetestuj program za darmo dla ograniczonej ilości elementów skrzynek pocztowych. W przypadku jakichkolwiek pytań, jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku. Skontaktuj się z nami.

Wsparcie techniczne

Wsparcie techniczne

Jeśli potrzebujesz instrukcji, jak krok po kroku skonfigurować program, zapoznaj się z instrukcją obsługi, zadzwoń do nas lub umów się na konsultację. Wsparcie techniczne dla tego produktu jest całkowicie bezpłatne!