CodeTwo życzy Wesołych Świąt!

Mimo świątecznej gorączki i szaleńczych przygotowań do świąt, CodeTwo nie zapomina o swoich klientach. Jesteśmy w pełni świadomi tego, że okres między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem to czas normalnej pracy. W związku z tym, pragniemy poinformować że nasze wsparcie techniczne będzie dostępne normalnie, we wszystkie dni robocze.

Z okazji świąt cały zespół CodeTwo pragnie Wam życzyć spokoju, radości, sprawnych serwerów i samych miłych niespodzianek w roku 2017!

Życzenia świąteczne CodeTwo 2016

Nowość! Twórz kopie zapasowe folderów publicznych Exchange oraz Office 365 i zapisuj je na dysku lokalnym

Mamy przyjemność ogłosić, że wraz z najnowszą aktualizacją, CodeTwo Backup for Office 365 oraz CodeTwo Backup for Exchange zyskały nową funkcjonalność. Od teraz nasze programy do tworzenia kopii zapasowych skrzynek pocztowych Exchange oraz Office 365 mogą również tworzyć kopie zapasowe folderów publicznych.

Programy CodeTwo Backup to bezpieczne rozwiązania pozwalające tworzyć kopie zapasowe skrzynek pocztowych, a teraz również folderów publicznych, i zapisywać je na dysku lokalnym, archiwizować, a jeśli będzie taka potrzeba, to również odzyskiwać całe skrzynki pocztowe, foldery, a nawet pojedyncze elementy.

Program CodeTwo Backup wersja 1.5 gotowy do pobrania!

Czytaj dalej ‚Nowość! Twórz kopie zapasowe folderów publicznych Exchange oraz Office 365 i zapisuj je na dysku lokalnym’

Jak stworzyć podpisy i noty prawne dla całej organizacji w Office 365

W artykule opisuję w jaki sposób można ustawić na tenancie Office 365 automatyczne podpisy i noty prawne, używając wbudowanych w Office 365 narzędzi.

Kilka słów o funkcji dodawania stopek: Jak większość nowoczesnych rozwiązań dotyczących stopek, opiera się ono o język HTML, dając opcje takie jak wstawianie tabeli czy obrazów i formatowanie czcionek. Jednak w przeciwieństwie do np. Google Apps for Business, pozwala również na automatyczną personalizację podpisów dla poszczególnych użytkowników. Narzędzie nie jest jednak idealne ze względu na pewne ograniczenia, takie jak brak możliwości dodawania podpisów bezpośrednio pod ostatnią odpowiedzią czy przesłaniem wiadomości dalej, czy brak możliwości podglądu podpisu przez użytkownika końcowego (więcej o ograniczeniach…).
Czytaj dalej ‚Jak stworzyć podpisy i noty prawne dla całej organizacji w Office 365’

Jak dodać lub zmienić podpis w Office 365 OWA

W artykule mam zamiar pokazać jak wygląda tworzenie i edycja podpisów w kliencie poczty Office 365.

  1. Po zalogowaniu na konto Office 365, należy kliknąć na zakładkę Mail w górnym menu, albo w panelu głównym żeby włączyć Outlook Web App.

    Menu Główne Panelu Office 365

Czytaj dalej ‚Jak dodać lub zmienić podpis w Office 365 OWA’

Nowość! Podpisy widoczne w folderze Elementy Wysłane w Office 365

Rozwiązania serwerowe dla podpisów email w Office 365 posiadają sporo przewag nad rozwiązaniami opartymi na ustawieniach klientów pocztowych. Należą do nich: łatwiejszy proces wdrożenia, ochrona przed modyfikowaniem stopek przez użytkowników, łatwiejsze wprowadzanie ewentualnych zmian, posiadanie różnych klientów pocztowych nie jest problemem, itd.

Mimo tych zalet, rozwiązania serwerowe miały też jedną istotną wadę – podpisy email nie były wyświetlane po stronie użytkowników, czyli nie widzieli oni jak ich stopki wyglądają po stronie odbiorcy wiadomości.

Na szczęście nie stanowi to już problemu.

Dziś mamy przyjemność ogłosić, że CodeTwo Email Signatures for Office 365 jest pierwszym programem do zarządzania podpisami email w Office 365 wspierającym wyświetlanie podpisów email w folderze Elementy Wysyłane!

Stopka widoczna w folderze Elementy Wysłane w Office 365.

Czytaj dalej ‚Nowość! Podpisy widoczne w folderze Elementy Wysłane w Office 365’

Nowa wersja CodeTwo Exchange Rules wydana!

Programy z serii CodeTwo Exchange Rules oraz program CodeTwo Exchange Rules Pro właśnie zostały zaktualizowane.

Aktualizacja CodeTwo Exchange Rules już dostępna!

W nowej wersji wprowadzono kilka usprawnień oraz poprawek do ostatnio zgłaszanych usterek. Nie zabrakło również kilku nowych funkcjonalności, które jeszcze bardziej ułatwią korzystanie z aplikacji.

Czytaj dalej ‚Nowa wersja CodeTwo Exchange Rules wydana!’

Aktualizacja CodeTwo Exchange Sync: Synchronizuj foldery w Exchange 2016!

Dla wszystkich tych, którzy już pracują na serwerach Exchange 2016 i z niecierpliwością oczekują pojawienia się możliwości synchronizacji folderów Exchange, mamy dobre wieści – CodeTwo Exchange Sync, nasz program do automatycznej synchronizacji danych między folderami Exchange (np. między folderami publicznymi a prywatnymi), wspiera synchronizację również w środowisku Exchange 2016.

Synchronizacja folderów publicznych w Exchange 2016 już możliwa dzięki CodeTwo Exchange Sync.

Czytaj dalej ‚Aktualizacja CodeTwo Exchange Sync: Synchronizuj foldery w Exchange 2016!’

Nowe chmurowe rozwiązanie do zarządzania stopkami w Office 365

Mamy przyjemność ogłosić, że do grona naszych cenionych programów do zarządzania podpisami email dołączył właśnie nowy produkt – CodeTwo Email Signatures for Office 365.

Nowy produkt do zarządzania stopkami w Exchange Online - CodeTwo Email Signatures for Office 365

Nowa aplikacja łączy w sobie 8 lat doświadczenia zdobytego podczas rozwijania programów do zarządzania podpisami email na platformie Microsoft Exchange oraz innych platformach posiadających najwyższe standardy bezpieczeństwa przetwarzania danych Microsoft Azure. W rezultacie program ten oferuje taką samą skalowalność oraz bezpieczeństwo użytkowania jakie zapewnia Exchange Online dając jednocześnie więcej możliwości podczas tworzenia podpisów email.

Czytaj dalej ‚Nowe chmurowe rozwiązanie do zarządzania stopkami w Office 365’

Wersja 1.5 CodeTwo Backup gotowa do pobrania!

Właśnie wydaliśmy nowe wersje naszych programów do tworzenia kopii zapasowych skrzynek pocztowych Office 365 oraz Exchange – CodeTwo Backup for Office 365 oraz CodeTwo Backup for Exchange.

W tej wersji poprawiono m.in.:

  • funkcjonowanie filtrów czasowych (niektóre parametry filtra nie działały dla wybranych użytkowników)
  • wyświetlanie komunikatu o zerwanym połączeniu z Exchange (program nie informował o straconym połączeniu)
  • funkcjonalność odzyskiwania danych (foldery o długiej nazwie lub o głębokie strukturze w szczególnych przypadkach mogły generować błędy)

Program CodeTwo Backup wersja 1.5 gotowy do pobrania!

Czytaj dalej ‚Wersja 1.5 CodeTwo Backup gotowa do pobrania!’

Nowa wersja CodeTwo Exchange Rules: Ulepszone zarządzanie prawami dostępu

Na naszych stronach dostępne są już nowe wersje CodeTwo Exchange Rules 2016, 2013, 2010, 2007 i CodeTwo Exchange Rules Pro – naszych programów do zarządzania podpisami, notami prawnymi, brandingiem i innymi aspektami zawartości i przepływu poczty email na serwerze Exchange.

Poprawka CodeTwo Exchange Rules już dostępna!

Ulepszone zostały takie obszary jak zdalny dostęp i konfiguracja reguł pocztowych, zarządzanie prawami dostępu do reguł, śledzenie zmian wprowadzonych przez zdalnych użytkowników i administratorów. Poprawiliśmy także kilka drobnych błędów.

Szczegółowe listy wprowadzonych zmian dostępne są na stronach historii wersji poszczególnych programów (linki na końcu artykułu).

Czytaj dalej ‚Nowa wersja CodeTwo Exchange Rules: Ulepszone zarządzanie prawami dostępu’