CodeTwo Office 365 Migration

CodeTwo Migration header iconŁatwa migracja do Office 365
oraz między tenantami Office 365
Office 365 Migration Windows Server CertifiedPosiada certyfikat Windows Server
MSExchange.org Gold AwardNagrodzony MSExchange.org Gold Award
GartnerUwzględniony w raporcie Gartnera
 
Pobierz
  30-dniowa wersja testowa; nie wymaga karty kredytowej
Kup
  darmowe wsparcie techniczne
na czas migracji

Przegląd funkcjonalności

CodeTwo Office 365 Migration to potężna aplikacja desktopowa, dzięki której migracja z serwera Exchange lub IMAP do Office 365, a także między dwoma różnymi tenantami Office 365, stanie się łatwiejsza niż kiedykolwiek. Program charakteryzuje się łatwą konfiguracją, co pozwoli Ci bezproblemowo przenieść skrzynki pocztowe do chmury, oraz oferuje możliwość podglądu stanu migracji oraz plików dziennika dla każdej migrowanej skrzynki. Bez względu na to, czy korzystasz z serwera Exchange 2003, 2007, 2010, 2013, 2016, 2019 czy Exchange Online (Office 365) lub korzystasz z hostowanego serwera (np. IBM Notes, G Suite, Zimbra), zawartość skrzynek Twoich użytkowników zostanie bezpiecznie przeniesiona do Office 365.

Jeśli potrzebujesz narzędzia do migracji pomiędzy dwoma serwerami Exchange lub z Office 365 na serwer Exchange, wypróbuj CodeTwo Exchange Migration.

Najważniejsze funkcjonalności

 

Migracja z Exchange do Office 365

Migracja z Exchange do Office 365

Łatwa migracja z każdej wersji serwera Exchange do Office 365 lub Office 365 Germany. Program pomoże Ci przenieść skrzynki pocztowe bezpośrednio do Office 365. Nie ma znaczenia, której wersji Exchange obecnie używasz - 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 czy 2019 - każda z nich jest wspierana jako serwer źródłowy migracji!

Pobierz darmowy e-book (PDF w j. angielskim)

Migracja pomiędzy kontami Office 365

Migracja pomiędzy kontami Office 365

CodeTwo Office 365 Migration pozwala na swobodną migrację pomiędzy planami Office 365. Skrzynki użytkowników można przenosić zarówno do istniejących kont Office 365, jak i do tych jeszcze nieskonfigurowanych. Scenariusz ten jest szczególnie przydatny przy fuzjach i przejęciach firm korzystających z Office 365.

Migracja maili, kalendarzy, kontaktów i innych elementów

Migracja maili, kalendarzy, kontaktów i innych elementów

Z pomocą CodeTwo Office 365 Migration, zawartość skrzynek pocztowych użytkowników jest przenoszona w całości do Office 365. Wynikiem migracji do Office 365 jest dokładna kopia źródłowej skrzynki pocztowej Exchange. Dotyczy to wszystkich rodzajów folderów obsługiwanych w Twoim docelowym planie Office 365 – maili, kontaktów, kalendarzy, zadań, etc.

Migracja z serwera IMAP do Office 365

Migracja z serwera IMAP do Office 365

Program wspiera bezpośrednią migrację e-maili z serwerów obsługujących IMAP do Exchange Online, co oznacza, że możesz centralnie zarządzać migracją z takich serwerów, jak Zimbra, G Suite (dawniej Google Apps), IBM Notes (dawniej Lotus Notes) czy innych. Więcej informacji na temat tego typu migracji znajdziesz na tej stronie

Migracje z Exchange 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 i 2019

Migracje z Exchange 2003, 2007, 2010, 2013, 2016 i 2019

CodeTwo Office 365 Migration, nie wymaga uaktualnienia istniejącej wersji serwera Exchange, aby umożliwić migrację do chmury. Bezpośrednie migracje ze starszych wersji Exchange, np. 2003 lub 2007 są w pełni obsługiwane.

Migracja elementów w każdym języku

Migracja elementów w każdym języku

Język nie jest barierą dla migracji przy użyciu naszych narzędzi. Wszystkie elementy ze skrzynek źródłowych zostaną przeniesione z zachowaniem języka i wszystkich znaków specjalnych, niezależnie od ustawień językowych na serwerach.

Migracja folderów publicznych Exchange do Office 365

Migracja folderów publicznych Exchange do Office 365

Również foldery publiczne Exchange mogą zostać zmigrowane do Office 365 za pomocą CodeTwo Office365 Migration. Jedyne, co musisz zrobić to utworzyć pustą skrzynkę dla folderów publicznych w Office 365, a nasz program zajmie się już całą resztą. Proces nie wymaga od Ciebie żadnych skomplikowanych przygotowań, czy znajomości PowerShella, a wszystkie skrzynki są w pełni dostępne przez cały czas trwania migracji.

Dostępne różne sposoby migracji

Dostępne różne sposoby migracji

Program pozwala na migrację do Office 365 na różne sposoby. Dostępne scenariusze migracji to przeniesienie wszystkich skrzynek za jednym zamachem (cutover), migracja partiami (staged) i migracja z wykorzystaniem środowiska hybrydowego (hybrid). Zaawansowane opcje konfiguracji pozwalają na większą dowolność niż w przypadku migracji przy użyciu wbudowanych narzędzi.

Automatyczne tworzenie kont i licencjonowanie użytkowników

Automatyczne tworzenie kont i licencjonowanie użytkowników

Nie trać czasu w gąszczu skryptów i plików CSV. CodeTwo Office 365 Migration wykryje czy chmurowe konta i skrzynki pocztowe użytkowników są gotowe do migracji. Jeśli nie, pozwoli Ci automatycznie wykonać czynności takie jak tworzenie użytkowników, przypisanie licencji i aktywacja skrzynek.

Auto-dopasowanie skrzynek źródłowych i docelowych

Auto-dopasowanie skrzynek źródłowych i docelowych

Opcja Automatch pozwala na automatyczne wykrycie czy lokalne skrzynki posiadają odpowiedniki w chmurze, i jeśli tak jest, połączenie ich. Operację tą możesz przeprowadzić korzystając z predefiniowanego algorytmu lub stworzyć własny, oparty o wybrane atrybuty skrzynek pocztowych.

Wybór typu foldera

Wybór typu foldera

Teraz możesz również zdecydować jaki typ danych przenosić. Wystarczy wybrać odpowiedni typ foldera podczas konfiguracji połączenia ze środowiskiem źródłowym, aby migrować maile, kontakty, zadania, terminy lub inne elementy. Ponadto program umożliwia również wybór folderów specjalnych, takich jak kosz, wiadomości-śmieci, wersje robocze itp.

Możliwość instalacji w chmurze

Możliwość instalacji w chmurze

CodeTwo Office 365 Migration może być zainstalowany na serwerze wirtualnym na Microsoft Azure. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba niczego instalować lokalnie. Dodatkowo, możliwość instalacji wielu instancji programu pod jednym kluczem licencyjnym pozwala na łatwe zarządzanie wieloma projektami migracyjnymi jednocześnie.

Harmonogram migracji

Harmonogram migracji

Z wielu powodów administratorzy preferują, aby migracja skrzynek użytkowników miała miejsce w nocy lub w weekendy. Za pomocą opcji Scheduler, program pozwoli Ci zaplanować migrację na konkretne dni i godziny w ciągu tygodnia i uruchomi ją automatycznie, nawet, jeśli Ciebie nie będzie w tym momencie w pracy. Dodatkowo możesz również zdecydować w jakiej kolejności skrzynki będą przenoszone. Nadaj wyższy priorytet tym, które są ważniejsze i mają znaleźć się w chmurze pierwsze.

Brak wpływu na użytkowników – migracja bez przestojów

Brak wpływu na użytkowników – migracja bez przestojów

Z CodeTwo Office 365 Migration, użytkownicy mogą używać swoich skrzynek pocztowych, podczas gdy ich dane są kopiowane do Office 365. Program nie wpływa na dostępność usługi e-mail w trakcie migracji. Dlatego użytkownicy mogą korzystać z dostępu do swoich dotychczasowych skrzynek pocztowych, nawet w przypadku, kiedy elementy ich poczty są przenoszone do Office 365.

Bezpieczna migracja

Bezpieczna migracja

Dane Twoich użytkowników są stale bezpieczne podczas migracji do Office 365. CodeTwo Office 365 Migration tworzy dokładną kopię zawartości źródłowej skrzynki pocztowej w chmurze. Program nie usuwa ani nie zmienia niczego w konfiguracji Twoich skrzynek, a dane w trakcie migracji są szyfrowane. Wszystkie funkcje związane z bezpieczeństwem danych są domyślnie włączone oraz zostały zaimplementowane zgodnie z wdrożonym w CodeTwo systemem zarządzania, posiadającym certyfikat ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 27018. Dowiedz się więcej…

Raporty migracji

Raporty migracji

Program oferuje szczegółowe raporty, które mogą być generowane dla całego procesu migracji, dla konkretnej skrzynki mailowej lub konkretnego zadania migrującego. Możesz kontrolować migrację bezpośrednio z aplikacji lub otrzymywać raporty mailem.

Łatwa konfiguracja

Łatwa konfiguracja

CodeTwo Office 365 Migration nie wymaga użycia żadnych komend w PowerShell w celu przeprowadzenia migracji. Co więcej, program posiada wbudowaną opcję Automatch, która automatycznie dopasowuje źródłowe i docelowe skrzynki pocztowe. Dodatkowo, oferuje również kreatory konfiguracji, które poprowadzą Cię przez proces łączenia się z serwerem źródłowym i docelowym.

Rekomendacja Gartnera

Dzięki programowi CodeTwo Office 365 Migration, Gartner w swoim przewodniku po rynku „Cloud Office Migration Tools” uznał CodeTwo za zaufanego dostawcę narzędzi do migracji. Więcej...

Darmowe wsparcie techniczne

Jeśli potrzebujesz pomocy podczas konfiguracji, skontaktuj się z nami. Wsparcie techniczne dla CodeTwo Office 365 Migration jest bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu.