CodeTwo Active Directory Photos

Zarządzanie zdjęciami użytkowników w Active Directory

CodeTwo Active Directory Photos

CodeTwo Active Directory Photos to bezpłatna aplikacja desktopowa do zarządzania zdjęciami w Active Directory. Za jej pomocą szybko wgrasz fotografie do Active Directory i łatwo dopasujesz je do użytkowników. Zdjęcia wgrane w ten sposób są wyświetlane między innymi w: emailach i kontaktach Outlooka, globalnej liście adresowej, SharePoincie, programie Skype for Business, a nawet w podpisach email. Dzięki naszej darmowej aplikacji bez trudu zapanujesz nad tysiącami zdjęć w poczcie Exchange.

Pobierz za darmo

Ważne! To NIE jest aplikacja mobilna, więc nie należy instalować programu na urządzeniach mobilnych. Pobierz i zainstaluj program na komputerze z Microsoft Outlook.

Kluczowe funkcje

  • Proste zarządzanie tysiącami zdjęć użytkowników Active Directory
  • Importowanie i eksportowanie zdjęć Active Directory
  • Administrowanie pojedynczymi bądź wieloma zdjęciami naraz
  • Modyfikacja wielkości fotografii
  • Automatyczne dostosowywanie rozmiaru zdjęć do 100 KB (lub mniej), odpowiadającego wymaganiom Active Directory
  • Wyświetlanie zdjęć Active Directory w emailach, kontaktach Outlooka 2016, 2013 i 2010 listach GAL
  • Wyświetlanie zdjęć Active Directory w SharePoincie oraz programach Lync i Skype for Business
  • Kompatybilność z CodeTwo Exchange Rules Pro. Dowiedz się, jak dodawać podpisy email ze zdjęciami Active Directory do poczty Exchange.
Active Directory Photos - Panel główny programu

Zamiast korzystać z komendy Import-RecipientDataProperty w celu ładowania fotografii do atrybutu thumbnailPhoto, można to teraz zrobić kilkoma kliknięciami w CodeTwo Active Directory Photos. Co więcej, za pomocą tego programu możesz w końcu masowo zarządzać zdjęciami w Active Directory. Nie musisz przy tym być biegłym w administrowaniu Exchange Server.

CodeTwo Active Directory Photos video

Po co dodawać zdjęcia do Active Directory?

Aby fotografie użytkowników wyświetlały się w wiadomościach, trzeba je najpierw dodać do Active Directory. Będą one wtedy widoczne również w kontaktach Outlooka oraz w Globalnej liście adresowej (GAL).

Zdjęcia korespondujących ze sobą osób w mailach nadają komunikacji zupełnie nowy wymiar. Czasami jest to jedyna możliwość, aby współpracownicy w dużych firmach wzajemnie się poznali. Umieszczanie wizerunku w wiadomościach zewnętrznych sprawia natomiast, że oficjalna poczta wygląda profesjonalnie, a osoby spoza firmy (np. klienci) mogą zobaczyć, z kim korespondują.

Wyświetlanie zdjęć w wiadomościach i kontaktach Microsoft Outlook 2016, 2013 i 2010

Jeśli chcesz, żeby zdjęcia użytkowników pojawiały się w mailach wewnętrznych i kontaktach Microsoft Outlook, CodeTwo Active Directory Photos to wszystko, czego potrzebujesz. Zaimportuj zdjęcia do Active Directory i przypisz je do poszczególnych osób. Będą się one teraz automatycznie wyświetlać w wiadomościach Outlooka 2016, 2013, oraz 2010 przesyłanych wewnątrz firmy.

Microsoft Outlook wyświetlający zdjęcie z Active Directory

Zdjęcia dodane do Active Directory będą również widoczne w kontaktach Globalnej listy adresowej.

Zdjęcie z Active Directory wyświetlone w kontakcie w Microsoft Outlook

Zdjęcia Active Directory w kliencie Lync

Po wgraniu zdjęć do Active Directory za pomocą CodeTwo Active Directory Photos, użytkownicy będą mogli zobaczyć je w swoich klientach Lync. Dzięki temu, współpracownicy w końcu ujrzą się wzajemnie w oknach chatu oraz po wskazaniu kursorem na dane nazwisko na Liście Kontaktów Lync'a.

Zdjęcia z Active Directory wyświetlone w Microsoft Lync

Uwaga! Aby móc wyświetlać zdjęcia użytkowników Active Directory w Lync, użytkownicy końcowi muszą wybrać funkcję "Default corporate picture" w opcjach fotografii programu.

Zdjęcia z Active Direcotry jako awatary w środowisku Windows

Zdjęcia użytkowników dodane do Active Directory mogą być również wykorzystane w systemie Windows celem lepszego spersonalizowania komputerów. Dzięki CodeTwo Active Directory Photos, dodanie, zmiana lub usuniecie awatarów wszystkim osobom zatrudnionym w Twojej firmie to tylko kwestia kilku kliknięć. Wykorzystaj tę okazję do ustawienia wszystkim pracownikom świątecznych awatarów lub zdjęć zrobionych podczas ważnych wydarzeń firmowych.

Dowiedz się, jak wykorzystać zdjęcia z Active Directory w systemie Windows 10.

Zdjęcia z Active Directory w Windows 10

Dodawanie zdjęć do podpisów email na Exchange

Zdjęcia użytkowników w Active Directory i Office 365

To jeszcze nie wszystko, co możesz zrobić. Jeśli chcesz, aby zdjęcia były widoczne również w korespondencji zewnętrznej, wykorzystaj pola Active Directory do dodania ich w podpisach email dołączanych do poczty Exchange. Stwórz jeden centralny szablon stopki wiadomości dla całej firmy, dzięki czemu fotografie użytkowników będą automatycznie dołączane do ich podpisów w trakcie przepływu wiadomości. Aby przygotować wzory podpisów ze zdjęciami Active Directory, skorzystaj z CodeTwo Exchange Rules Pro. Po prostu pobierz darmową wersję próbną programu i przekonaj się, jak łatwo można teraz tworzyć profesjonalne podpisy w Exchange Server.

CodeTwo Exchange Rules: Dodawanie pola dynamicznego, w którego miejsce wstawiane będą zdjęcia z Active Directory
Podpis email ze zdjęciem z Active Directory w Microsoft Outlook

Kliknij w linki poniżej, aby dowiedzieć się więcej o CodeTwo Exchange Rules Pro:

Jak używać CodeTwo Active Directory Photos?

Przejrzysty interfejs użytkownika CodeTwo Active Directory Photos sprawia, że program jest niezwykle łatwy w obsłudze. Jeśli potrzebowałbyś jakiejkolwiek pomocy, zajrzyj do Instrukcji UżytkownikaFAQ.