CodeTwo Email Signatures for Office 365

  • Klienci ze 150 krajów cenią nas za:
    • całodobowe wsparcie techniczne
    • podpisy email widoczne podczas pisania wiadomości
    • błyskawiczne wdrożenie
Testuj za darmo

  14-dniowa wersja testowa

Kup

  Sprawdź cennik

Zaloguj się

  Dla istniejących użytkowników

Jak działa program?

CodeTwo Email Signatures for Office 365 to aplikacja pracująca w chmurze, zaprojektowana by ułatwić administratorom Office 365 zarządzanie podpisami email oraz notami prawnymi w Exchange Online. Obsługa programu polega na tworzeniu reguł, które definiują kiedy i jakie stopki są dodawane do wiadomości email. Aplikacja ma możliwość pracy w 3 różnych trybach (signature modes): server-side, client-side oraz combo (trybie łączonym). Tryb pracy jest wybierany w trakcie pierwszej konfiguracji programu, lecz może być zmieniony w dowolnym momencie.

Tryb serwerowy (server-side mode)

Jest to domyślny tryb pracy CodeTwo Email Signatures for Office 365. W tym trybie, wiadomości wysyłane przez użytkowników Office 365 są przekazywane do usługi CodeTwo Email Azure Service (hostowanej w chmurze Microsoft Azure). Proces ten odbywa się w całości w ramach centrów danych Microsoft, zapewniając tym samym bezpieczeństwo i niezawodność procesu przetwarzania wiadomości email. Gdy tylko stopka zostanie dodana do wiadomości, wiadomość ta wraca do tenanta Office 365 z którego była wysłana, a stamtąd jest wysyłana do docelowych odbiorców. W tym trybie, podpisy mogą być dodawane do wiadomości wysyłanych z dowolnego klienta pocztowego i urządzenia (w tym urządzeń mobilnych).

W trybie server-side, pierwszej konfiguracji program tworzy konektory w Exchange Online, aby przekierować wewnętrzne oraz zewnętrzne emaile przez usługi CodeTwo. Na schemacie poniżej jest przedstawiony proces przetwarzania wiadomości email. Więcej informacji na temat sposobu działania CodeTwo Email Signatures for Office 365 znajdziesz na tej stronie.

ESIG - schemat jak to działa stopki serwerowe

Więcej informacji o tym jak działa CodeTwo Email Signatures for Office w trybie serwerowym i w jaki sposób współdziała z Microsoft Azure, możesz uzyskać w poniższym filmie albo w tym artykule na blogu Microsoftu.

Tryb kliencki (client-side mode)

W tym trybie, CodeTwo Email Signatures for Office 365 integruje się z Outlookiem dla systemu Windows przez dedykowany dodatek (wtyczkę) – CodeTwo Signatures Add-in for Outlook. Dzięki temu dodatkowi, użytkownicy otrzymują dostęp do szablonów podpisów udostępnionych dla nich w ramach reguł skonfigurowanych w programie. Podpisy są dodawane automatycznie w Outlooku podczas pisania wiadomości, co eliminuje potrzebę przetwarzania wiadomości przez CodeTwo Email Azure Service. Użytkownicy mogą wybrać dedykowany im podpis z menu (wstążki) Outlooka, a także wprowadzać zmiany do dodanych podpisów.

Wtyczka synchronizuje się z regułami ustawionymi w aplikacji do zarządzania stopkami, co sprawia że każda zmiana wprowadzona w programie, automatycznie pojawi się w klientach pocztowych użytkowników. W rezultacie, rozwiązanie to gwarantuje spójność podpisów (i identyfikacji wizualnej) w całej firmie.

ESIG - how it works client mode

Tryb łączony (combo mode)

Istnieje możliwość ustawienia programu tak, by działał w obu trybach jednocześnie, co pozwala na maksymalne wykorzystanie korzyści płynących z obu trybów dodawania podpisów. W takim przypadku, sposób dodawania podpisu zależy od klienta pocztowego, z którego jest wysyłana wiadomość. Jeśli email jest wysłany z programu Outlook dla systemu Windows, podpis jest dodawany w kliencie podczas tworzenia wiadomości. Przy wysyłaniu wiadomości z innych klientów lub urządzeń, podpis jest dodawany przez CodeTwo Email Azure Service, czyli w trybie serwerowym.

Osiem dostępnych geolokalizacji

Istnieje możliwość wyboru lokalizacji serwera Microsoft Azure™ odpowiedzialnego za dodawanie stopek do wiadomości email. Zapewnienie takiego wyboru pomaga Twojej organizacji spełniać wymogi RODO. Obecnie dostępnych jest osiem geolokalizacji serwerów: West US, North Central US, Canada East, North Europe, UK South, Germany West Central, West Europe oraz Australia East. Wszystkie geolokalizacje są monitorowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aktualny stan usług można sprawdzić na stronie status.codetwo.com

Osiem dostępnych geolokalizacji

Środowiska hybrydowe

Programy CodeTwo do zarządzania podpisami użytkowników wspierają środowiska hybrydowe. Wybór pomiędzy działającym w chmurze CodeTwo Email Signatures for Office 365, a programami typu desktop, zależy jednak od konfiguracji konkretnego środowiska. Jeżeli potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniego dla siebie rozwiązania, skontaktuj się z nami.

Pozostałe środowiska

Nadal masz wątpliwości, który program wybrać? Porównaj funkcjonalności naszych programów do dodawania stopek i not prawnych.