CodeTwo Exchange Sync

  • Synchronizacja folderów serwera Exchange
  • Dostęp do folderów publicznych na smartfonach
  • Synchronizacja w czasie rzeczywistym
  • Dla Exchange Server 2013, 2010 oraz 2007

Grupowy kalendarz

CodeTwo Exchange Sync pozwala na utworzenie widoku grupowego kalendarza, z którego może korzystać wielu pracowników. Poniższe wideo pokazuje jak stworzyć grupowy kalendarz przy pomocy CodeTwo Exchange Sync.

Wideo jak stworzyć publiczny kalendarz

Dla zobrazowania załóżmy, że w danej firmie pracuje 6-osobowy zespół. Każda z osób zapisuje swoje działania i plany w kalendarzu w Outlooku. Jednak każda z osób chciałaby również widzieć kalendarze innych pracowników na jednym widoku, aby mieć szybki podgląd na sytuację projektu. Wymaganie to można zrealizować przy pomocy standardowych funkcjonalności programu Microsoft Outlook, który pozwala na przeglądanie wielu kalendarzy w jednym widoku. Jest ono jednak czasochłonne i niewygodne, ponieważ administrator musi ustawić odpowiednio prawa dostępu tak, aby każdy z pracowników mógł odczytać dane z kalendarzy pozostałych 5 osób. Poza tym za każdym razem, kiedy pracownik chce zobaczyć taki zbiorczy kalendarz, musi w Outlooku zaznaczyć 6 różnych kalendarzy włącznie ze swoim. 

Grupowy widok kalendarza zdecydowanie prościej można stworzyć przy użyciu CodeTwo Exchange Sync. Wystarczy, że administrator zdefiniuje zadanie synchronizacji typu One-Way, gdzie terminy z kalendarzy pracowników zaangażowanych w projekt będą kopiowane do jednego wspólnego kalendarza w folderze publicznym. Przy takim podejściu wystarczy jedno kliknięcie, aby przejść do publicznego kalendarza i zobaczyć zbiorczy widok dla wielu różnych osób. Co więcej kalendarz taki będzie można również oglądać poza firmą w przeglądarce internetowej, ponieważ będzie on dostępny w OWA (Outlook Web Access).

Kalendarz synchronizowany

Program CodeTwo Exchange Sync oferuje również dodatkowe funkcjonalności, które pozwalają lepiej zarządzać danymi pojawiającymi się we wspólnym kalendarzu. Z jednej strony są to warunki, dzięki którym można określić, które dokładnie terminy mają być kopiowane do wspólnego kalendarza. Można na przykład wykluczyć terminy oznaczone jako prywatne, kopiować tylko terminy nie starsze niż określona data, czy posiadające wybraną kategorię. Z drugiej strony modyfikatory pozwalają zmieniać elementy przed ich przeniesieniem do wspólnego kalendarza tak, aby niosły ze sobą dodatkową informację, np. z kalendarza którego użytkownika pochodzi określony termin.