CodeTwo Email Signatures for Office 365

email signatures for office 365 bullet logo
Centralne zarządzanie podpisami email na platformie Exchange Online
email signatures for office 365 bullet globe
Klienci ze 150 krajów cenią nas za:
całodobowe wsparcie techniczne
podpisy email widoczne podczas pisania wiadomości
błyskawiczne wdrożenie
Testuj za darmo
14-dniowa wersja testowa
Kup
Sprawdź cennik
Zaloguj się
Dla istniejących użytkowników

Częste pytania (FAQ) - CodeTwo Email Signatures for Office 365

Znajdź odpowiedź na najczęstsze pytania na temat CodeTwo Email Signatures for Office 365:

Licencjonowanie

Poniższe pytania dotyczą użytkowania i licencjonowania programu. Kliknij na wybrane pytanie aby wyświetlić odpowiedź.

 1. Dlaczego potrzebuję CodeTwo Email Signatures for Office 365?

  Program ten rozszerza wąski zakres funkcjonalności platformy Office 365 jeśli chodzi o centralne zarządzanie podpisami email. CodeTwo Email Signatures for Office 365 pozwala ominąć te ograniczenia i umożliwia:

  • Wstawienie stopki zaraz pod ostatnią odpowiedzią lub pod wiadomością przesyłaną dalej (zamiast na końcu korespondencji)
  • Dodanie obrazków osadzonych w wiadomości email, wliczając zdjęcia użytkowników z Office 365 (zamiast dodawania obrazków online)
  • Tworzenie szablonu stopek w edytorze z graficznym interfejsem (zamiast tworzenia ich w postaci czystego kodu HTML)
  • Automatyczne usunięcie pustych linii z podpisu email, jeśli nie zostały wypełnione danymi z Active Directory (zamiast zostawiania pustych miejsc w stopce)
  • oraz wiele innych…
 2. Jak działa licencjonowanie?

  Każdy użytkownik, który wysyła wiadomości email przechodzące przez CodeTwo Email Azure Service, zużywa jedną licencję CodeTwo Email Signatures for Office 365.

  Dowiedz się więcej o zarządzaniu zakresem użytkowników, przechodząc do Pytania nr 3.

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 jest dostępny w subskrypcji miesięcznej lub rocznej

 3. Nie chcę kupować produktu dla wszystkich moich użytkowników – co mam zrobić?

  Wykup tylko tyle licencji, ilu masz użytkowników, dla których chcesz zarządzać podpisami. Następnie, podczas konfiguracji konektorów email Office 365, w kroku Senders scope, wybierz opcję Only users belonging to this distribution group (Tylko użytkownicy należący do grupy dystrybucyjnej) i wskaż odpowiednią grupę. Takie ustawienie sprawi, że CodeTwo Email Signatures for Office 365 będzie przetwarzał tylko wiadomości użytkowników należących do wskazanej grupy dystrybucyjnej.

  Zobacz też: CodeTwo Email Signatures for Office 365 - Cennik

 4. Jakie są ograniczenia wersji testowej?

  Wersja testowa, której zasady działania opisane są w pytaniu wyżej, posiada dwa ograniczenia:

  • Użytkownik może z niej korzystać przez 14 dni.
  • Można jej domyślnie używać dla maksymalnie 1000 skrzynek pocztowych.

  Jeżeli chcesz przetestować CodeTwo Email Signatures for Office 365 na większej liczbie skrzynek pocztowych niż domyślne 1000, skontaktuj się z nami!

 5. W jaki sposób mogę anulować subskrypcję?

  Subskrypcję można anulować w panelu administracyjnym poprzez przycisk Cancel Subscription dostępny w oknie zarządzania danym tenantem. Subskrypcja zostanie anulowana wraz z końcem danego okresu rozliczeniowego – do tego czasu podpisy będą dodawane normalnie. Opłaty za kolejne okresy rozliczeniowe nie będą pobierane. Możliwe jest wznowienie subskrypcji z zachowaniem wszystkich ustawień przez 6 miesięcy od momentu jej anulowania.

 6. Co zrobić by usunąć moje konto użytkownika CodeTwo Email Signatures for Office 365?

  W tym celu, używając adresu email podanego w Twoim koncie użytkownika CodeTwo Email Signatures for Office 365, wyślij prośbę o usunięcie konta użytkownika korzystając z formularza kontaktu z naszym Działem Wsparcia Klienta.

 7. Czy mogę wykupić subskrypcję jeśli nie posiadam firmowej karty kredytowej?

  Tak, istnieje taka możliwość. W tym celu należy zarejestrować tenanta w panelu administracyjnym CodeTwo, a następnie skontaktować się z działem obsługi klienta CodeTwo, który ręcznie podepnie tenanta do resellera. Reseller będzie miał możliwość opłacenia subskrypcji bez dostępu do jakichkolwiek danych konta Office 365. Na koniec zostaje jeszcze skontaktować się z resellerem w celu ustalenia metody płatności.

Funkcjonalności

Poniższe pytania dotyczą różnych funkcjonalności programu. Kliknij na wybrane pytanie aby wyświetlić odpowiedź.

 1. Czy program potrafi dodać różne podpisy email do nowych i kolejnych wiadomości?

  Tak, potrafi.

  Możesz skonfigurować program tak, aby dodawał inne podpisy email do nowych i inne do kolejnych wiadomości w danej konwersacji. Na przykład, do nowej wiadomości email program może dodać stopkę zawierającą pełne dane kontaktowe, banery reklamowe i linki do portali społecznościowych. Natomiast do każdej kolejnej wiadomości może dodać inny lub uproszczony podpis zawierający np. tylko podstawowe informacje kontaktowe.

  Funkcjonalność ta jest dostępna w edytorze reguł, w zakładce Design, w sekcji Choose how signatures should be added in the correspondence po wybraniu opcji Different signature in the first email and different in subsequent emails.

 2. Czy program potrafi dodać stopkę zaraz pod ostatnią odpowiedzią podczas wymiany korespondencji?

  Tak, potrafi.

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 jest wyposażony w zaawansowany algorytm pozycjonowania podpisów email ulepszany przez ostatnie kilka lat w produktach z serii CodeTwo Exchange Rules.

  Z perspektywy użytkownika programu sprowadza się to do ustawienia oczekiwanego wyglądu wiadomości email w wbudowanym edytorze stopek.  

  Zobacz więcej: CodeTwo Email Signatures for Office 365 - Edytor

 3. Czy mogę dodawać różne podpisy w wewnętrznej i/lub zewnętrznej korespondencji?

  Tak, jest to możliwe. Należy jedynie stworzyć dwie odrębne reguły gdzie jedna będzie wstawiała podpisy do wiadomości wysyłanych wewnątrz organizacji, a druga do wiadomości wysyłanych na zewnątrz. Ustawienia te można znaleźć w zakładce Recipients w panelu administracyjnym programu (CodeTwo Admin Panel). 

 4. Chcę dodać zdjęcia użytkowników do podpisów email – czy jest to możliwe?

  Tak, jest to możliwe.

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 potrafi automatycznie dodać zdjęcia użytkowników do podpisów email. Wystarczy wgrać zdjęcia użytkowników do Office 365, a następnie dodać pole dynamiczne {Photo} do szablonu podpisu, które zostanie automatycznie podmienione na zdjęcie odpowiedniego użytkownika.

  W celu łatwego i szybkiego wgrania zdjęć użytkowników do Office 365, użyj naszego darmowego narzędzia CodeTwo User Photos for Office 365

 5. Czy mogę zobaczyć podpis email podczas pisania wiadomości?

  Tak, jest to możliwe po zainstalowaniu CodeTwo Email Signatures for Office 365 Add-in, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie podglądu podpisu email podczas pisania wiadomości w Outlooku, Outlooku dla Mac oraz OWA (Outlook on the web).

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 Add-in jest instalowany na koncie użytkownika Office 365, dzięki czemu nie jest wymagane instalowanie żadnych wtyczek COM lub EXE bezpośrednio na komputerach użytkowników. 

  Dowiedz się więcej jak włączyć podgląd stopek w Outlooku oraz OWA

 6. Czy mogę zobaczyć podpis email wstawiony do już wysłanej wiadomości?

  Tak, jest to możliwe. Należy jedynie uruchomić funkcjonalność Sent Items Update w CodeTwo Email Signatures for Office 365, która będzie wyświetlać w Elementach Wysłanych wiadomości z wstawionymi podpisami email. Funkcja ta działa niezależnie od urządzenia, czy klienta pocztowego, z którego została wysłana wiadomość.

  Dowiedz się więcej o Sent Items Update...

 7. Czy mogę dodawać podpisy email do wiadomości wysyłanych z urządzeń mobilnych?

  Tak.

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 dodaje stopki do wiadomości przechodzących przez centra danych Microsoft, zatem nie ma znaczenia z jakiego urządzenia lub klienta pocztowego wysyłasz wiadomość. Może to być nawet lodówka (pod warunkiem, że potrafisz skonfigurować na niej konto pocztowe Office 365!).

  Dowiedz się więcej na temat funkcjonalności programu: CodeTwo Email Signatures for Office 365 - Overview

 8. Czy mogę dodawać różne podpisy do wiadomości wysyłanych do różnych odbiorców zewnętrznych?

  Tak, jest to możliwe. Program może dodawać podpisy do wiadomości wysyłanych do wszystkich odbiorców zewnętrznych, do wybranych użytkowników, czy wyłącznie na adresy email w obrębie konkretnej domeny (np. *codetwo.com lub *gmail.com).

  Dowiedz się więcej o tej funkcji

 9. Jeśli część użytkowników nie ma wypełnionego pola w Active Directory, np. z numerem telefonu, to czy w podpisie powstanie puste miejsce?

  Nie, jeśli elementy podpisu, np. cały wiersz z numerem telefonu, będą umieszczone między tzw. znacznikami Remove Text (RT tags).

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 potrafi automatycznie usunąć puste miejsca z podpisu email jeśli wybrany atrybut nie posiada wartości w Active Directory (dane pole AD jest puste). Na przykład, jeśli w stopce jest następujący element: „Mobile: {pole dynamiczne, które pobiera dane z Active Directory}” a niektórzy użytkownicy nie mają wypełnionego tego pola w Active Directory, wtedy program usunie cały wiersz stopki nie pozostawiając pustego miejsca. W tym celu należy umieścić wszystkie elementy stopki pomiędzy znacznikami Remove Text (RT).

  Poniżej znajduje się przykład jak prawidłowo zastosować znaczniki RT w stopce:

  Pozdrawiam,
  {First name} {Last name}
  {Company} {Department}
  T: {Phone}
  {RT} M: {Mobile}
  {/RT} Email: {Email}

  Oraz jak wygląda ich nieprawidłowe użycie (element zostanie usunięty, ale pozostanie puste miejsce)

  Pozdrawiam,
  {First name} {Last name}
  {Company} {Department}
  T: {Phone}
  {RT} M: [Mobile]{/RT}
  Email: {Email}

 10. Chcę, żeby podpisy email były zarządzane przez Dział Marketingu bez możliwości wprowadzania zmian w innych ustawieniach programu – czy jest to możliwe?

  Tak, ta funkcjonalność jest już dostępna.

  Administrator Office 365 może przypisać uprawnienia do zarządzania podpisami email dowolnej osobie i grupie Office 365.

 11. Czy aplikacja może automatycznie aktywować i dezaktywować poszczególne reguły?

  Tak, jest to możliwe. Dzięki funkcjonalności Scheduler (harmonogram reguł) można określić dokładny zakres czasowy działania każdej reguły osobno. W rezultacie wszystkie reguły z włączonym i ustawionym harmonogramem reguł „wiedzą” kiedy automatycznie rozpocząć oraz kiedy zakończyć dodawanie podpisów email.

  Dowiedz się więcej...

 12. Czy użytkownicy mogą wybrać, którą stopkę wstawić do danej wiadomości?

  Tak, jest to możliwe jeśli dana reguła posiada warunek oparty o tzw. frazę kluczową. Jeśli dana fraza zostanie znaleziona w treści lub tytule emaila, wtedy program doda stopkę zdefiniowaną dla danej reguły. Frazy kluczowe można zdefiniować w zakładce Keywords, w panelu administracyjnym programu (CodeTwo Admin Panel).

  Na przykład, jeśli dana reguła ma ustawiony warunek oparty o frazę „moja_syg”, CodeTwo Email Signatures for Office 365 przeszuka wiadomość w poszukiwaniu frazy „moja_syg” i jeśli ją znajdzie w treści lub tytule to wstawi odpowiednią stopkę. Stopka będzie dodana tylko wtedy kiedy użytkownik użyje odpowiedniej frazy (w przykładzie jest to „moja_syg”). Stosując frazy kluczowe można również powstrzymywać dodawanie podpisów email. 

Techniczne

Poniższe pytania dotyczą sposobu działania programu. Kliknij na wybrane pytanie aby wyświetlić odpowiedź.

 1. Jak działa CodeTwo Email Signatures for Office 365?

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 jest konfigurowany w oparciu o reguły. W każdej regule określasz zakres nadawców, odbiorców oraz wygląd szablonu stopki jaki będzie użyty przez program.

  Kiedy dany użytkownik wyśle emaila, a email ten spełnia warunki określone w regule, CodeTwo Email Signatures for Office 365 przechwytuje taką wiadomość i dodaje do niej odpowiednią stopkę. Rysunek poniżej pokazuje drogę przetwarzania wiadomości email: 

  Jak działa CodeTwo Email Signatures for Office 365

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 działa w Microsoft Azure – platformie chmurowej Microsoft. Nasz program znajduje się w tych samych centrach danych, co tenanci Office 365. 

 2. Jakie są wymagania systemowe?

  W celu sprawdzenia wymagań systemowych przejdź do Instrukcji użytkownika: CodeTwo Email Signatures for Office 365 – Wymagania systemowe oraz wspierane platformy

 3. Czy muszę zainstalować program lokalnie?

  CodeTwo Email Signatures for Office 365 jest aplikacją chmurową, co oznacza, że serwisy przetwarzające wiadomości i dodające podpisy email działają całkowicie w Microsoft Azure. Programem zarządza się bezpośrednio w chmurze poprzez zalogowanie się do panelu administracyjnego CodeTwo.

  Natomiast w celu tworzenia i edytowania szablonów stopek oraz reguł należy lokalnie zainstalować Manage Signatures App (aplikacja typu ClickOnce), która umożliwi zarządzanie podpisami email i regułami.

  Dowiedz się więcej: CodeTwo Email Signatures for Office 365 – Proces instalacji

 4. Czy mogę sprawdzić stan waszych usług?

  Tak, wszystkie usługi będące częścią CodeTwo Email Signatures for Office 365 są monitorowane 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aktualny stan usług można sprawdzić na dedykowanej stronie. Strona ta pozwala sprawdzić czy pojawił się problem z którąkolwiek z usług, których geolokacji dotyczy problem i co robimy by go rozwiązać i ograniczyć ryzyko jego wystąpienia w przyszłości. Korzystając ze strony o stanie usług można skonfigurować wysyłanie powiadomień email, lub zdobyć link do kanału RSS aby dowiadywać się o każdym incydencie, gdy tylko wystąpi.

  Aby otrzymywać powiadomienia w formie SMS bezpośrednio na telefon, należy wpisać swój numer (numery) w CodeTwo Admin Panel.

 5. Jak mogę zalogować się do CodeTwo Admin Panel w celu zarządzania programem?

  Są dwa sposoby, aby uzyskać dostęp do panelu administracyjnego CodeTwo:

  • można stworzyć konto w CodeTwo Admin Panel, a następnie użyć tego konta do zalogowania się do panelu programu;
  • można użyć konta służbowego, osobistego lub szkolnego Microsoft i używać tej metody również przy powtórnym logowaniu.

  Dowiedz się więcej na temat logowania się do panelu administracyjnego CodeTwo Email Signatures for Office 365.

 6. Czy wiadomości są gdzieś przechowywane po tym jak zostaną przetworzone przez program?

  Nie, wiadomości nie są przechowywane (ani czytane) przez nikogo, jedyne co program może zrobić z wiadomościami, to dołączenie do nich podpisu.

 7. Podpisy nie są dodawane do wiadomości nowych członków grupy dystrybucyjnej. Jak to naprawić?

  Jeśli program jest skonfigurowany tak, by dodawać podpisy dla członków określonej grupy dystrybucyjnej, nowi użytkownicy dodani do danej grupy mogą nie dostawać podpisów do swoich wiadomości od razu. Wynika to z faktu, że Office 365 potrzebuje od kilku minut aż do kilku godzin, aby zaktualizować informacje dotyczące grup dystrybucyjnych. Jak tylko proces aktualizacji dobiegnie końca, nowi użytkownicy będą mieć dodawane podpisy do swoich wiadomości. Dowiedz się więcej na ten temat w naszej Bazie Wiedzy.

 8. Czy funkcjonalność Sent Items Update wpływa na wydajność konta Office 365?

  Nie, funkcjonalność ta w żaden sposób nie obniża wydajności tenanta Office 365. Sent Items Update to serwis znajdujący się na serwerze Microsoft Azure (tak jak CodeTwo Email Azure Service), który jest całkowicie niezależny od przepływu poczty oraz funkcjonowania Office 365, dzięki czemu nie ma wpływu na czas przetwarzania i wysyłki wiadomości. Co więcej, serwis nie wymaga zakładania osobnego konta, jako że cały proces autoryzacji opiera się na mechaniźmie OAuth 2.0.

 9. Czy CodeTwo Email Signatures for Office 365 działa na Mac OS?

  Tak, ale dostępna jest tylko część funkcji. Jeśli tylko korzystasz z jednej ze wspieranych przeglądarek, możesz przy użyciu panelu administracyjnego zarejestrować swojego tenanta Office 365, albo wykupić subskrypcję (pełna lista funkcji panelu administracyjnego dostępna jest w Instrukcji użytkownika w sekcji Komponenty programu). Na systemie Mac, nie jest możliwe zarządzanie podpisami email ani korzystanie z wbudowanego edytora HTML. Konsola programu, obsługująca te funkcje, wymaga systemu operacyjnego Windows.

  Więcej o wymaganiach systemowych, znajdziesz w Pytaniu nr 3.

 10. Podczas rejestracji nowego tenanta wyświetla się komunikat 'provisioning is in progress'. Co to znaczy?

  Bez obaw, jest to standardowy etap konfiguracji tenanta. Proces, podczas którego jest generowany indywidualny certyfikat TLS, trwa od trzech do piętnastu minut. Krok ten jest wymagany, jako że zapewnia bezpieczny i nieprzerwany przepływ poczty między tenantem Office 365 i CodeTwo Email Azure Service. W tym czasie, niektóre opcje związane z zarządzaniem tenantem są niedostępne.

  Podczas tego procesu można tworzyć reguły i projektować podpisy korzystając z Admin Console, jednak zaczną one działać dopiero po ukończeniu wstępnej konfiguracji. Dowiedz się więcej o wstępnej konfiguracji programu.

 11. Czy mogę zmienić geolokalizację dla danego tenanta?

  Tak, jest to możliwe.

  CodeTwo Email Azure Service działa w ośmiu geolokalizacjach: West US, North Central US, Canada East, North Europe, UK South, Germany West Central, West Europe oraz Australia East. W celu zmiany geolokalizacji na inną niż obecnie przypisana do danego tenanta, skontaktuj się z nami.

  Dowiedz się więcej: Jak zmienić geolokalizację.

 12. Czy program wspiera usługę uwierzytelniania wieloskładnikowego?

  Tak, ale z pewnymi zastrzeżeniami:

  • Podczas ustawiania konektorów należy użyć hasła aplikacji (app password) zamiast regularnych danych logowania do Office 365;
  • Uwierzytelniane wieloskładnikowe nie jest obecnie wspierane podczas synchronizacji custom attributes przy użyciu Custom Attributes Sync App. Dowiedz się więcej…
 13. Czy program wspiera TLS 1.2?

  Tak, Transport Layer Security 1.2 jest wpełni wspierany.

 14. Czy wiadomości zawsze są przetwarzane przez usługi CodeTwo?

  Nie, CodeTwo Email Signatures for Office 365 oferuje różne tryby pracy (signature modes). W client mode podpisy są dodawane bezpośrednio w Outlooku, wobec czego podpisane wiadomości są wysyłane bezpośrednio  do odbiorców, bez dodatkowego przetwarzania wiadomości przez usługi CodeTwo. Przy korzystaniu ze stopek serwerowych (server-side mode albo combo mode) emaile są przekierowane do usługi CodeTwo Email Azure Service w celu dodania stopki. Jako że usługa działa w Microsoft Azure, podczas całego procesu wiadomości nigdy nie opuszczają centrów danych Microsoftu. Niezależnie od wybranego trybu działania usługa nigdy nie przechowuje ani nie odczytuje żadnych wiadomości użytkowników Office 365. Dowiedz się więcej na temat bezpieczeństwa.

Tryby działania (signature modes)

Poniższe pytania dotyczą różnych trybów działania programu (client-side, server-side i combo mode). Kliknij na wybrane pytanie aby wyświetlić odpowiedź.

 1. Czy wprowadzenie różnych trybów działania programu zmienia coś w moich obecnych ustawieniach?

  Nie, wszystkie reguły dodające podpisy i ustawienia pozostają bez zmian. Przed wprowadzeniem trybów działania programu, CodeTwo Email Signatures for Office 365 wspierało tylko tryb serwerowy. Po tej aktualizacji, tryb serwerowy pozostaje domyślnym ustawieniem. Po otwarciu Manage Signatures App, wszystkie reguły skonfigurowane przed aktualizacją będą się znajdować w grupie Server-side signatures.

 2. Jak sklonować regułę typu server-side do client-side?

  Klonowanie jest możliwe jedynie w ramach tej samej grupy, ponieważ stopki klienckie (client-side signatures) i serwerowe (server-side signatures) mają różne zestawy warunków i wyjątków. Na przykład, w regułach dotyczących stopek klienckich nie ma opcji dotyczących odbiorców (Recipients) i słów kluczowych (Keywords). Jeżeli dana reguła opiera się tylko na wysyłających (Senders), wystarczy zaznaczyć ten sam zakres użytkowników przy tworzeniu reguły innego typu. Istnieje za to możliwość wykorzystania szablonu wybranego dla reguły innego typu (np. szablon wybrany dla reguły serwerowej może być wykorzystany w regule klienckiej). Dowiedz się więcej na ten temat w naszej Bazie Wiedzy.

 3. Czy licencjonowanie różni się w zależności od wybranego trybu działania programu? Czy potrzebuję osobnych licencji dla stopek serwerowych i klienckich?

  Nie, CodeTwo Email Signatures for Office 365 korzysta z jednego, spójnego modelu licencjonowania. Jeden użytkownik Office 365 lub jedna skrzynka współdzielona zużywa jedną licencję, niezależnie od trybu działania programu, czy ilości dodawanych podpisów.

 4. Czy CodeTwo Signatures Add-in można zainstalować automatycznie dla wszystkich użytkowników?

  Nie, na chwilę obecną, wtyczka musi zostać pobrana (korzystając z tego linka) i zainstalowana ręcznie przez każdego użytkownika który będzie korzystał ze stopek klienckich. Jednakże wtyczka jest aplikacją typu ClickOnce, która jest bardzo prosta do instalacji i nie wymaga ingerencji działu IT (nie są wymagane uprawnienia administratora).

 5. Do czego potrzebne mi są stopki klienckie? Czym różnią się od stopek serwerowych?

  Stopki serwerowe (domyślne) są dodawane w chmurze, po tym jak email zostanie wysłany przez użytkownika. W tym wypadku, użytkownicy mają ograniczony wpływ na to jaka stopka doda się do ich wiadomości, jako że zarządzanie stopkami spoczywa na barkach administratora lub innych uprawnionych do tego osób. Stopki klienckie są dodawane bezpośrednio w Outlooku, podczas pisania wiadomości. Ta metoda ma pewne zalety względem dodawanych w trybie serwerowym.

  • Można zdefiniować dowolną ilość szablonów podpisów dla każdego użytkownika, spośród których użytkownik może wybierać;
  • Podpisy mogą być dodawane do wiadomości szyfrowanych na poziomie Outlooka;
  • Użytkownicy mogą dodawać podpisy do emaili wysyłanych z aliasów, jak również wysyłanych w imieniu skrzynek współdzielonych i grup Office 365.
 6. Co się dzieje jeśli ten sam użytkownik jest wybrany zarówno w regule typu server-side i client-side w trybie combo mode? Czy w takiej sytuacji zostaną dodane dwa podpisy do jednej wiadomości?

  W takiej sytuacji, stopki klienckie zostaną dodane do wiadomości wysłanych z Outlooka, a stopki serwerowe do wiadomości wysłanych z dowolnego innego klienta pocztowego. Aby mieć dostęp do podpisów klienckich użytkownik musi zainstalować wtyczkę CodeTwo Signatures Add-in for Outlook i zalogować się w niej swoim kontem Office 365. Jeśli dany użytkownik nie pobrał wtyczki albo nie jest do niej zalogowany, jego emaile będę przetwarzane przez usługę CodeTwo Email Azure Service celem dodania stopki, nawet jeśli te wiadomości będą wysyłane z Outlooka.

  Jedyna możliwość dodania dwóch stopek (oprócz celowego skonfigurowania reguł by do wiadomości dodawana była więcej niż jedna stopka) to gdy użytkownik nie jest zalogowany do wtyczki i sam doda podpis do wiadomości w Outlooku.

 7. Jak często CodeTwo Signatures Add-in for Outlook synchronizuje się z usługami CodeTwo?

  Wtyczka synchronizuje się z usługami co kilka minut, jednakże użytkownicy mogą wymusić synchronizację w każdym momencie. Podczas synchronizacji nasza usługa aktualizuje stopki w Outlooku zgodnie ze zmianami dokonanymi w Manage Signatures App. Dodatkowo, jeśli została wybrana opcja Remove all user-defined signatures in Outlook, usuwane są wszystkie zmiany dokonane przez użytkownika w podpisach ustawionych w Outlooku.

 8. Czy stopki klienckie są dodane do innych rodzajów wiadomości, takich jak zaproszenia na spotkania?

  Podpisy klienckie działają na tej samej zasadzie co tradycyjne podpisy ustawione w Outlooku. To oznacza, że użytkownik może dodać taką stopkę przy tworzeniu nowego spotkania, wybierając ją z menu na wstążce w Outlooku (zakładka Wstawianie).

 9. Dla których wersji Outlooka dostępne są stopki klienckie?

  Aby korzystać ze stopek klienckich, użytkownik musi zainstalować CodeTwo Signatures Add-in for Outlook. Wtyczka ta może być zainstalowana dla Outlooka 2013 działającego na systemie Windows (dla wersji Outlooka 2013 i nowszych).

 10. Czy można zablokować stopki klienckie dla wybranych użytkowników?

  Tak, aby użytkownik mógł korzystać ze stopek klienckich, muszą zostać spełnione dwa warunki:

  • Użytkownik musi być uwzględniony regule dodającej takie podpisy (nie jako wyjątek).
  • Użytkownik musi zainstalować wtyczkę CodeTwo Signatures Add-in for Outlook.

  Najprostszą metodą wykluczenia danego użytkownika z grupy korzystającej ze stopek klienckich jest nie uwzględnianie tego użytkownika do żadnej reguły typu client-side, lub dodanie użytkownika do wyjątków w regułach tego rodzaju.

 11. Czy stopki klienckie zwiększają rozmiar wiadomości?

  Tak, zupełnie tak samo jak tradycyjne podpisy ustawione w Outlooku.

 12. Czy podpisy klienckie są dodane do wiadomości wysyłanych spod aliasów?

  Tak, stopki klienckie są dodawane do wiadomości w trakcie tworzenia wiadomości w Outlooku. Oznacza to, że mogą one być dodane do wiadomości wysyłanych z dowolnego konta dodanego do Outlooka. Warto pamiętać, że takie podpisy będą zawierać dane kontaktowe użytkownika zalogowanego do CodeTwo Signatures Add-in for Outlook.

  Jeśli użytkownik zmieni nazwę szablonu albo zapisze szablon pod inną nazwą, takie podpisy mogę być automatycznie usuwane przez zaznaczenie opcji Remove all user-defined signatures in Outlook w Manage Signatures App (Opcja ta jest dostępna pod zakładką Options, w ustawieniach reguły typu client-side).

 13. Czy użytkownicy mogą edytować podpisy klienckie?

  Tak, stopki klienckie są dodawane do treści emaila w trakcie tworzenia wiadomości. Sprawia to, że użytkownik może dokonać w takim podpisie zmian, a nawet całkowicie taką stopkę usunąć przed wysłaniem wiadomości. Jednak nawet jeśli użytkownik dokona zmian w szablonie, w ustawieniach Outlooka, zmiany te zostaną przy następnej synchronizacji wtyczki (co ma miejsce co kilka minut).

  Jeśli użytkownik zmieni nazwę szablonu albo zapisze szablon pod inną nazwą, takie podpisy mogę być automatycznie usuwane przez zaznaczenie opcji Remove all user-defined signatures in Outlook w Manage Signatures App (Opcja ta jest dostępna pod zakładką Options, w ustawieniach reguły typu client-side).

 14. Czy użytkownicy mogą edytować podpisy serwerowe?

  Nie ma takiej możliwości, chyba że przyzna im się dostęp do Manage Signatures App. W takiej sytuacji, będą oni mogli zarządzać regułami podpisów dla całej organizacji. Nie jest możliwa edycja stopki serwerowej z poziomu klienta pocztowego.

 15. Co się dzieje z moimi regułami przy zmianie trybu działania programu z server-side na combo? Czy moje reguły będą działać bez zmian?

  Tak, zmiana trybu działania programu z server-side na combo mode nie ma natychmiastowego wpływu na podpisy w organizacji – podpisy będą dodawane zgodnie ze skonfigurowanymi regułami serwerowymi. Stopki klienckie mogą być wprowadzone stopniowo, poprzez:

  • Stworzenie i odblokowanie reguł typu client-side w Manage Signatures App;
  • Zainstalowanie przez użytkowników wtyczki CodeTwo Signatures Add-in for Outlook I zalogowanie się przez nich przy użyciu ich kont Office 365.

  Ważne: Podjęcie powyższych kroków w odwrotnej kolejności sprawi, że jak tylko użytkownik zaloguje się do wtyczki CodeTwo Signatures Add-in for Outlook, nie będzie on otrzymywał stopek serwerowych. W rezultacie, jeśli nie została skonfigurowana żadna reguła typu client-side, użytkownik nie będzie miał dodanej żadnej stopki.

 16. Czy użytkownicy mogą mieć dodawane stopki serwerowe gdy korzystają z Outlooka a tryb pracy programu jest ustawiony na combo mode?

  Tak, o ile nie są zalogowani do CodeTwo Signatures Add-in for Outlook. Jednakże, przed wylogowaniem się, warto wyłączyć reguły dodające podpisy klienckie do tych użytkowników lub wyłączyć opcję ustawiającą stopki klienckie jako domyślne (można to zrobić na zakładce Options w ustawieniach reguły typu client-side w Manage Signatures App). W przeciwnym wypadku, podpisy klienckie będą wciąż automatycznie dodawane podczas tworzenia wiadomości w Outlooku i o ile użytkownik takiej stopki sam nie usunie, odbiorcy mogą otrzymywać wiadomości z dwoma podpisami.

 17. Co się stanie po zamknięciu okienka wtyczki CodeTwo Signatures Add-in for Outlook? Czy podpisy klienckie będą działać bez zmian?

  Tak, okienko służy tylko do zalogowania się do wtyczki, przeglądania dostępnych szablonów podpisów i dokonywania innych czynności związanych usługami CodeTwo. Po zalogowaniu się, okienko można zamknąć – stopki klienckie będą synchronizowane z usługami CodeTwo. Okienko można otworzyć lub zamknąć przy użyciu dedykowanego przycisku z logo C2, który znajduje się na wstążce Outlooka, pod zakładką Home.