Łatwa migracja skrzynek pocztowych między lasami serwera Exchange z CodeTwo Exchange Migration

CodeTwo Exchange Migration

„I love a tool that is advertised as being able to perform a task, and it does just that. It just works.”

– J. Peter Bruzzese (Microsoft MVP, Office Servers and Services)

Jeśli przyglądałeś się zagadnieniu migracji skrzynek użytkowników między dwoma lasami Active Directory, prawdopodobnie zauważyłeś, że użycie natywnej ścieżki migracji nie jest optymalnym rozwiązaniem. Natywna funkcja migracji między lasami serwera Exchange wymaga pisania skomplikowanych komend w PowerShell i ustanowienia relacji zaufania między serwerem źródłowym i docelowym. Co więcej, jeśli chciałbyś zmigrować skrzynki pocztowe z Exchange 2010 lub Office 365 (Microsoft 365) bezpośrednio do Exchange 2019, może okazać się to niewykonalne, chyba że użyjesz CodeTwo Exchange Migration.

CodeTwo Exchange Migration jest prostym w użyciu narzędziem do migracji zawartości skrzynek i folderów publicznych pomiędzy domenami i lasami serwera Exchange, a także pomiędzy Exchange Online (Office 365) i lokalnym serwerem Exchange. Nasza aplikacja wykorzystuje wygodny graficzny interfejs użytkownika i różne dodatkowe opcje administracyjne, które sprawiają, że przeprowadzenie migracji nie nastręcza żadnych trudności.

Najważniejsze funkcjonalności programu:

  • Uproszczona migracja skrzynek pocztowych między lasami serwera Exchange
  • Łatwa migracja skrzynek pocztowych Office 365 do lokalnego serwera Exchange
  • Graficzny interfejs użytkownika – umiejętność obsługi PowerShell nie jest wymagana
  • Wsparcie migracji archiwalnych skrzynek pocztowych i folderów publicznych
  • Inteligentny mechanizm dopasowywania skrzynek na serwerze źródłowym i docelowym
  • Automatyczne tworzenie skrzynek pocztowych i kont użytkowników na serwerze docelowym
  • Migracja wszystkich elementów skrzynek pocztowych: emaili, kontaktów, kalendarzy, notatek, dzienników itd.
  • Przyjazne dla użytkownika kreatory konfiguracji
  • Raporty z procesu migracji
  • Bezpłatne wsparcie techniczne

Logo BDS Solution do case study CodeTwo Exchange Migration

Przeczytaj, jak specjaliści z BDS Solutions pomyślnie zmigrowali ponad 20 tys. skrzynek pomiędzy dwoma serwerami Exchange.

BDS Solutions to firma z branży IT, która świadczy usługi migracji danych na rzecz brytyjskich klientów instytucjonalnych, jak np. National Health Service (NHS). Firma poszukiwała rozwiązania, które pozwoliłoby jej zrealizować duży projekt dla klienta z sektora publicznego. Dzięki CodeTwo Exchange Migration specjaliści z BDS Solutions mogli szybko przenieść skrzynki pocztowe na nowy serwer Exchange.

Dowiedz się więcej…


Jak to działa?

CodeTwo Exchange Migration jest prostym w obsłudze narzędziem do migracji, które działa na jednym z komputerów w źródłowej domenie Active Directory (lub w domenie docelowej w przypadku migracji z Office 365). Korzystanie z programu nie wymaga zewnętrznej pomocy na żadnym etapie migracji. Ponieważ program jest aplikacją instalowaną wewnątrz domeny, to Ty w 100% kontrolujesz przepływ danych.

The main window of the Jobs tab_mobile

CodeTwo Exchange Migration został zaprojektowany tak, żeby zapewnić administratorowi maksymalny komfort podczas migracji skrzynek pocztowych. Konfiguracja programu jest bardzo łatwa. Narzędzie jest wyposażone w specjalny kreator, który pomaga nawiązać połączenie z serwerem źródłowym i docelowym. Przed właściwym rozpoczęciem procesu migracji, generowana jest krótka lista kontrolna, która weryfikuje konfigurację środowiska oraz proponuje możliwe usprawnienia.

Establishing the server connection

Po zakończeniu konfiguracji połączenia z serwerem, należy utworzyć zadanie (lub zadania) migrujące. Dzięki temu że migracja opiera się na zadaniach, możliwe jest dostosowanie procesu migracji do potrzeb użytkownika. Przykładowo, można wykluczyć elementy, których nie chce się przenosić na nowy serwer, przenieść określony dział w pierwszej kolejności, czy najpierw przeprowadzić migrację elementów z ostatniego miesiąca a następnie przenieść starsze elementy.

Migration job sections s

Program ma również możliwość automatycznego dopasowania skrzynek pocztowych pomiędzy serwerem źródłowym i docelowym. Wbudowana opcja Automatch wykorzystuje wybrane atrybuty Active Directory do połączenia źródłowych skrzynek pocztowych z ich odpowiednikami w lokalizacji docelowej. Jednakże, aby korzystać z tej funkcji należy najpierw ustanowić relację zaufania między dwoma lasami Active Directory, które będą uczestniczyć w migracji.

Automatch your mailboxes

Co więcej, CodeTwo Exchange Migration może przygotować środowisko docelowe, automatycznie tworząc w nim skrzynki i przypisując do nich licencje. Proces ten można dowolnie skonfigurować tak, by nowe środowisko od razu było gotowe.

Create target mailboxes

Kiedy skrzynki pocztowe są już przypisane do ich miejsca przeznaczenia, możesz rozpocząć migrację. Można uruchomić ją natychmiast albo zaplanować, aby została automatycznie rozpoczęta później. Wbudowana opcja harmonogramu migracji pomoże zaplanować to w kilka sekund.

Schedule the migration process

Po zakończeniu procesu migracji możesz zweryfikować, czy wszystkie elementy z danej skrzynki pocztowej zostały pomyślnie zmigrowane. Dokładny rejestr plików dziennika dla każdej migrowanej skrzynki pocztowej jest generowany zaraz po zakończeniu migracji danych. Co ważne, program nie usuwa żadnych elementów z serwera źródłowego. Jeśli coś pójdzie nie tak, problem może być łatwo znaleziony i naprawiony. Możesz być pewny, że żadne dane użytkowników nie zostaną utracone.