CodeTwo Exchange Migration

CodeTwo Migration header icon  Bezpośrednia migracja do Exchange
2010, 2013, 2016 i 2019
CertyfikowanyPosiada certyfikat Windows Server
MSExchange.org Gold AwardNagrodzony MSExchange.org Gold Award
 
Pobierz
  30-dniowa wersja testowa; nie wymaga karty kredytowej
Kup
  darmowe wsparcie techniczne
na czas migracji

Najczęściej zadawane pytania - CodeTwo Exchange Migration

Zobacz listę najczęściej zadawanych pytań o CodeTwo Exchange Migration:

 1. Dlaczego potrzebuję tego produktu?

  CodeTwo Exchange Migration pozwala Ci uprościć najważniejszą część przenosin z jednego serwera na drugi migrując zawartość skrzynek pocztowych i foldery publiczne. Kreator konfiguracji prowadzi Cię przez proces przygotowania programu, a funkcja Automatch pozwala automatycznie połączyć skrzynki źródłowe i docelowe. Po wciśnięciu przycisku Start program wykona bezpośrednią migrację wybranych przez Ciebie skrzynek pocztowych (bez usuwania elementów na serwerze źródłowym).

  Naszymi największymi zaletami w stosunku do konkurencji i narzędzi dostarczanych przez Microsoft są:

  • bezpośrednie migracje z Exchange 2003 do 2013, z Exchange 2007 do 2016 lub z Exchange 2010 do 2019 (nie wymagające pośrednich etapów);
  • prosta migracja wszystkich elementów z Office 365 na własny serwer Exchange;
  • radykalnie uproszczone migracje do nowych domen lub lasów;
  • łatwe migracje folderów publicznych;
  • intuicyjny interfejs użytkownika (nie jest wymagane używanie PowerShell);
  • konkurencyjna cena.
 2. Czy mogę przetestować CodeTwo Exchange Migration zanim go kupię?

  Tak, możesz.

  Dopóki nie jest aktywowany za pomocą płatnego klucza licencyjnego, CodeTwo Exchange Migration działa przez 30 dni, a jedynym ograniczeniem jest to, że możesz zmigrować maksymalnie 10 elementów z danego folderu. Oznacza to, że jeśli używasz go do migracji, np. skrzynki pocztowej użytkownika, to tylko 10 e-maili z każdego folderu poczty, 10 pozycji z każdego kalendarza, 10 kontaktów z każdego folderu kontaktów, zostanie przeniesionych.

  Po zakupie licencji i aktywowaniu swojej kopii programu, możesz wznowić proces migracji i przenieść wszystkie pozostałe elementy.

  Instalator CodeTwo Exchange Migration możesz pobrać tutaj.

 3. Jak działa CodeTwo Exchange Migration?

  Program uzyskuje dostęp do Twoich skrzynek pocztowych na serwerze źródłowym aby odczytać ich zawartość i skopiować ich elementy do skrzynek pocztowych na serwer docelowy. Aby to osiągnąć, skrzynki pocztowe po stronie serwera docelowego muszą już istnieć i być aktywne (Można skonfigurować program aby zrobił to za Ciebie), a użytkownik obsługujący program musi mieć przypisane odpowiednie uprawnienia zarówno na serwerze źródłowym, jak i docelowym.

  Aby poznać więcej szczegółów, polecamy zapoznać się z instrukcją obsługi.

 4. Czy muszę płacić za wsparcie techniczne?

  Nie, wsparcie techniczne jest już wliczone w cenę licencji produktu. Nasz zespół jest dostępny przez telefon lub email. W razie potrzeby, oferujemy sesje online, żeby pomóc Ci rozwiązać wszelkie problemy. Więcej informacji na temat wsparcia technicznego można uzyskać na tej stronie.

  Ponadto wszelka dokumentacja techniczna dotycząca CodeTwo Exchange Migration jest dostępna online. Poniższe linki skierują Cię do Instrukcji Obsługi oraz Bazy Wiedzy:

 5. Jak CodeTwo Exchange Migration jest licencjonowany?

  Licenja na program przyznawana jest w zależności od ilość migrowanych skrzynek pocztowych.

  Załóżmy, że zakupiłeś licencję na 50 skrzynek pocztowych i użyłeś naszego produktu do całkowitej migracji 25 skrzynek pocztowych oraz rozpocząłeś migrację kolejnych 10 skrzynek pocztowych. W tej sytuacji masz 15 wolnych miejsc i możesz wykorzystać je do migracji 15 skrzynek pocztowych z serwera źródłowego w ramach tego samego, lub innego projektu migracyjnego..

  Więcej o licencjonowaniu można dowiedzieć się z tego artykułu.

 6. Czy mogę dokupić dodatkowe licencje później?

  Tak. Aby je zakupić, wybierz opcję Dodatkowe Licencje na pierwszej stronie formularza zamówień.

 7. Gdzie powinienem zainstalować program?

  CodeTwo Exchange Migration możesz zainstalować gdziekolwiek w swojej domenie źródłowej – nawet na stacji roboczej.

 8. W jaki sposób możliwa jest migracja bezpośrednia z Exchange 2003 do 2013 lub z Exchange 2007 do 2016?

  Nie jest możliwa koegzystencja Exchange 2003 z Exchange 2013 (lub Exchange 2007/2010 z Exchange 2016/2019) w ramach jednego lasu. Jest to ograniczenie Microsoftu (więcej w tym artykule TechNet). W związku z tym możliwe są tylko migracje między lasami z Exchange 2003 do Exchange 2013 (lub z Exchange 2007/2010 do Exchange 2016/2019).

  Używając tylko narzędzi Microsoftu, aby zmigrować z Exchange 2003 do Exchange 2013 (podobnie z Exchange 2007/2010 do Exchange 2016/2019), musiałbyś przeprowadzić dwuetapową migrację. Z CodeTwo Exchange Migration nie jest to konieczne, ponieważ program może przenieść skrzynki pocztowe bezpośrednio między dwoma wersjami serwera Exchange. Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej. 

 9. Czy możliwa jest migracja z Office 365?

  Tak, program wspiera migrację z Office 365. Dzięki funkcji łączenia się z serwerem źródłowym przez EWS, możliwa jest migracja zarówno z Office 365, jak i Exchange 2016 na lokalny serwer Exchange 2010, 2013, 2016 oraz 2019.

 10. Czy mogę użyć programu do migracji z hostowanego serwera Exchange?

  Tak, CodeTwo Exchange Migration pozwala na migrację wiadomości email z hostowanego serwera Exchange pod warunkiem uruchomienia IMAP4. Więcej informacji na temat migracji przez IMAP znajdziesz na tej stronie

 11. Czy jest możliwa migracja z serwera wspierającego IMAP?

  Tak, program obsługuje migrację wiadomości email z serwerów wspierających IMAP dzięki temu jest możliwość przeprowadzenia migracji z platform takich jak, np. IBM Notes (dawniej Lotus Notes), G Suite (dawniej Google Apps) czy Zimbra. W porównaniu do oferowanych narzędzi Microsoft umożliwiających migrację IMAP, CodeTwo Exchange Migration pozwala kontrolować znacznie więcej aspektów migracji.

 12. Jakie są ograniczenia migracji przez IMAP?

  Dwa ograniczenia wynikające z tego sposobu migracji to możliwość migracji jedynie folderów email oraz konieczność podania danych logowania wszystkich użytkowników, których foldery będą migrowane. Więcej informacji znajdziesz tutaj

 13. Czy program migruje szyfrowane wiadomości email?

  Program migruje szyfrowane wiadomości email jako normalne wiadomości. Ustawienia szyfrowania nie są migrowane i należy je ustawić ponownie po zakończeniu migracji. Zmigrowane wiadomości na serwerze docelowym wyglądają dokładnie tak samo, jak na serwerze źródłowym. 

 14. Czy CodeTwo Exchange Migration wspiera migrację pomiędzy serwerami w różnych wersjach językowych?

  Tak, program pozwala na migrację całej zawartości skrzynek pocztowych z zachowaniem wszystkich znaków narodowych, niezależnie od wersji językowej. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi programu.

 15. Czy są jakieś ograniczenia co do rozmiaru skrzynek lub szybkości migracji?

  CodeTwo Exchange Migration nie nakłada żadnych ograniczeń co do rozmiaru skrzynek pocztowych, wielkości migrowanych elementów lub prędkości przesyłania danych. Jednakże, jest możliwe, że serwer Exchange narzuci swoje własne limity, których nasz produkt nie będzie w stanie obejść. Zapoznaj się z artykułami poniżej, aby dowiedzieć się, jak sprawdzić i zmodyfikować natywne ustawienia migracji skrzynek na serwerze Exchange:

 16. Jak długo trwa proces migracji?

  Obecnie, średni czas migracji wynosi między 500MB a 2GB na godzinę, ale trudno jest przewidzieć ile czasu dokładnie zajmie proces migracji w Twoim przypadku.

  Same oprogramowanie CodeTwo nie ogranicza szybkości migracji w żaden sposób. Specyficzne czynniki środowiskowe, które mogą ją ograniczać lub zwiększać to min.: jakość połączenia internetowego (w przypadku migracji do innej sieci), throttling lokalnego routera, throttling serwera źródłowego i docelowego, wydajności komputerów biorących udział w migracji, itp.

 17. Jak przygotować środowisko pod migrację?

  Musisz mieć odpowiednie uprawnienia zarówno na serwerze źródłowym, jak i docelowym. Jeśli Twoje konto nie posiada wymaganych uprawnień, CodeTwo Exchange Migration przypisze je automatycznie. Jeśli chcesz migrować foldery publiczne, musisz stworzyć i aktywować je na serwerze docelowym. Tworzenie skrzynek pocztowych nie jest konieczne przed migracją, CodeTwo Exchange Migration może to zrobić za Ciebie.

  Dowiedz się więcej o przygotowaniu środowiska pod migrację.

 18. Czy CodeTwo Exchange Migration wspiera usługę MFA?

  Tak, CodeTwo Exchange Migration wspiera usługę uwierzytelniania wieloskładnikowego (multi-factor authentication) włączoną na koncie Office 365 na serwerze źródłowym. Jeśli używasz konta administratora Office 365 z włączoną funkcją MFA należy podczas łączenia programu z tenantem źródłowym użyć hasła aplikacji zamiast hasła do Office 365.

  Zobacz jak wygenerować hasło aplikacji i użyć je w programie CodeTwo

 19. Jak działa funkcja automatycznego dopasowania skrzynek źródłowych i docelowych?

  Automatch to opcjonalna funkcja, która przyspieszy przygotowanie Twojej migracji. Pozwala ona na automatyczne dopasowanie do siebie skrzynek źródłowych i docelowych na podstawie klucza podstawowych atrybutów Active Directory użytkownika. Zestaw atrybutów możesz też zmodyfikować, a także zmienić sposób ich powiązania.

 20. W jaki sposób CodeTwo Exchange Migration tworzy skrzynki pocztowe na docelowym serwerze?

  W przypadku użycia funkcji Automatch i niewykrycia odpowieników migrowanych skrzynek pocztowych w docelowej organizacji, CodeTwo Exchange Migration zaproponuje utworzenie ich na podstawie danych serwera źródłowego.

  Klucz, według którego utworzone zostaną skrzynki, możesz zmodyfikować według uznania.

  Program potrafi także, w razie potrzeby, stworzyć konta Active Directory dla migrowanych użytkowników.

 21. Czy CodeTwo Exchange Migration migruje foldery publiczne? Jak to działa?

  Tak, CodeTwo Exchange Migration migruje również foldery publiczne Exchange. Musisz tylko włączyć foldery publiczne na serwerze docelowym (w przypadku Exchange Server 2013/2016/2019, należy najpierw utworzyć skrzynkę pocztową dla nich) i odpowiednio skonfigurować program, aby podczas migracji objął on również foldery publiczne.

  Należy również pamiętać, że migracja folderów publicznych redukuje posiadaną licencję o 25 skrzynek.

  Więcej o konfigurowaniu CodeTwo Exchange Migration znajdziesz tutaj.

 22. Czy mogę zmigrować foldery publiczne w obrębie jednego lasu Active Directory?

  Nie, nie jest to możliwe. Serwer Exchange nie pozwala na utworzenie więcej niż jednej struktury folderów publicznych w obrębie jednego lasu AD. To ograniczenie pozwala programowi CodeTwo Exchange Migration na migrację folderów publicznych tylko między lasami serwera Exchange.

  Migracja folderów publicznych w środowisku hybrydowym także nie jest możliwa, ponieważ nie mogą one jednocześnie istnieć na serwerze Exchange oraz w Office 365.

 23. Czy program migruje statusy free/busy?

  Statusy free/busy są generowane doraźnie przez Exchange Server Availability Service, na podstawie zawartości kalendarzy użytowników.

  CodeTwo Exchange Migration migruje skrzynki pocztowe użytkowników, w tym kalendarze. Oznacza to, że o ile zostały utworzone konta użytkowników w AD i nie ograniczają w żaden sposób uprawnień free/busy, Exchange Server Availability Service będzie automatycznie aktualizować statusy free/busy.

 24. Czy wasz program usuwa cokolwiek z serwera źródłowego?

  Nie. Nasz program posiada pasywny dostęp do danych serwera źródłowego, co oznacza, że żadne dane na nim nie są modyfikowane ani usuwane.

 25. Czy skrzynki pocztowe na serwerze źródłowym mogą być dalej używane po migracji?

  Tak, mogą być używane. Dane na serwerze źródłowym nie są w żaden sposób modyfikowane, dzięki czemu można wciąż używać źródłowej skrzynki pocztowej bez żadnych ograniczeń. Jeśli później będziesz chciał zmigrować nowe elementy, które zostały utworzone po procesie migracji, po prostu kliknij przycisk Rescan, a program zaktualizuje skrzynki pocztowe na serwerze docelowym kopiując tylko nowe elementy.

 26. Pomocy! Skrzynki pocztowe na serwerze docelowym nie wyświetlają się!

  W niektórych scenariuszach migracji, takich jak migracja między domenami, adresy e-mail na serwerze docelowym mogą się nie wyświetlać w programie. W tych przypadkach skrzynki docelowe muszą zostać wybrane ręcznie poprzez podanie ich adresów. Sama migracja w tym przypadku przebiegnie pomyślnie.

 27. Czy mogę użyć tego programu do migracji skrzynek w obrębie jednej domeny?

  Tak, pod warunkiem że User Principal Name (UPN) skrzynki źródlowej jest różne od UPN skrzynki docelowej.

  Przykładowo, nie jest możliwe zmigrowanie skrzynki z serwera A do serwera B w obrębie tej samej domeny, np. example.com, jeżeli skrzynka źródła i docelowa nazywają się np. john.smith@example.com. Aby móc przeprowadzic taką migrację, należy stworzyć nową skrzynkę na serwerze docelowym i nazwać ją inaczej, np. j.smith@codetwo.com.

 28. Wyskakuje mi błąd...

  Jeśli masz jakiekolwiek problemy związane z programem, postępuj zgodnie z artykułem numer 286 w Bazie Wiedzy o rozwiązywaniu problemów z CodeTwo Exchange Migration.

  W przypadku, kiedy żadna z sugestii w artykule nie pomaga, skontaktuj się z naszym działem Wsparcia Technicznego.

  Ponadto wszelka dokumentacja techniczna dotycząca CodeTwo Exchange Migration jest dostępna online dla wszystkich użytkowników. Poniższe linki skierują Cię do Instrukcji Obsługi oraz Bazy Wiedzy:

 29. Jak zaktualizować program do wersji 3.0?

  W celu zaktualizowania programu należy:

  1. Pobrać nowy plik instalacyjny.
  2. Jeśli migracja została już rozpoczęta z poprzednią wersją, należy dokończyć rozpoczęte zadania migrujące, a następnie zamknąć program.
  3. Uruchomić plik instalacyjny na maszynie z zainstalowaną poprzednią wersją. Przy wykryciu poprzedniej wersji programu, instalator poprosi o jej usunięcie. Ustawienia z poprzednich wersji programu nie zostaną przeniesione do wersji 3.x.
  4. Otworzyć program i na nowo skonfigurować zadania migrujące.

  Wszyscy posiadacze licencji CodeTwo Exchange Migration są uprawnieni do aktualizacji do wersji 3.0 bez dodatkowych opłat.