Zapominasz załączników? Oto nadchodzi CodeTwo Outlook Attachment Reminder!
Wysyłasz maila z ważną ofertą, umową czy też aplikację do potencjalnego pracodawcy? Lepiej nie zapomnij dołączyć załączników. Ups! „Wyślij” już kliknięte? No to… nie przejmuj się! Nadchodzi bowiem CodeTwo Outlook Attachment Reminder!
Z pewnością nie raz zdarzyło się Wam zapomnieć dołączyć plik do wiadomości, pomimo że w treści emaila piszecie „załączam”, „w załączeniu”, etc. Niestety, takie sytuacje zdarzają się każdemu. Nie ma problemu, jeśli wysyłamy maila do kolegi zza biurka obok. Gorzej, kiedy np. aplikujemy do nowej firmy czy wysyłamy efekt naszej ciężkiej pracy do klienta – po wystosowaniu kwiecistej wiadomości, czasami załączenie pliku może nam po prostu umknąć.
CodeTwo Outlook Attachment Reminder to nasz nowy darmowy dodatek do Outlooka, który przypomni Wam o załączeniu pliku, jeśli w treści wiadomości wystąpią zdefiniowane wcześniej frazy, sugerujące, że takowy powinien być dołączony.
Nasze nowe narzędzie jest absolutnie bezobsługowe, a instalacja trwa dosłownie chwilę. Nie musicie nic konfigurować w programie – ma on od razu zapisane typowe frazy, które umieszcza się w treści wiadomości, do której chce się załączyć jakieś pliki. Jeśli natomiast chcielibyście spersonalizować sobie hasła… nie ma problemu – możecie w prosty sposób modyfikować hasła, które będą uruchamiać alerty.
Zachęcamy Was zatem do ściągania i instalowania naszego nowego freeware’u.
Taka sytuacja musiała się przydarzyć każdemu z Was wiele razy: Szukacie czegoś od 30 minut, przeszukaliście wszystkie szuflady, szafki w kuchni, kieszenie w kurtkach i wszystkie inne domowe zakamarki. Kiedy powoli zaczyna dopadać Was rozpacz, sprawdzacie zawartość lodówki, piekarnika, pralki i kosza na śmieci i.. nic! Kiedy już macie zamiar się poddać i zacząć podejrzewać swoją teściową o kradzież, okazuje się, że przedmiot którego szukaliście leży przed Waszymi oczami na biurku. Współdzielenie dokumentów w CodeTwo Public Folders często przypomina tę sytuację. Wielu z naszych użytkowników nie chce nawet spróbować tego zrobić, gdyż uważa, że będzie to zbyt skomplikowane. Ci bardziej zdeterminowani wymyślają rozwiązania, o których nie śniło się nawet programistom CodeTwo. Wiem co teraz myślicie: "No dobra mądralo! Nie zgrywaj się już, tylko powiedz jak współdzielić te dokumenty!" Otóż rozwiązanie jest chyba prostsze niż pamiętanie o tym, o czym zapomniał Pan Hilary. Wystarczy w Outlooku stworzyć folder typu poczta, a następnie (np. metodą przenieść i upuść) przenieść swoje dokumenty. I... koniec. Nie ma żadnych haczyków ani gwiazdek, ani dodatkowych wymogów. Dzięki tej metodzie i CodeTwo Public Folders można m.in. współdzielić z innymi użytkownikami dokumenty pakietu Office, pliki PDF, MP3, AVI, JPG, ZIP, RAR i wiele innych.
Niedawno opublikowaliśmy aktualizację programu CodeTwo Outlook Sync - jednego z naszych dodatków do Outlooka, który umożliwia synchronizację folderów tego programu pocztowego na dwóch komputerach w sieci. Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu, a jej wstępna konfiguracja nie zabiera więcej niż 5 minut. Pomyśleliśmy jednak, że może warto byłoby przekazać Wam kilka przydatnych wskazówek na temat wybierania właściwego typu synchronizacji, które może okazać się najbardziej podchwytliwą częścią procesu instalacyjnego. Podczas instalacji, najważniejszą kwestią jest to, by po pierwszej synchronizacji dane na obu komputerach wyglądały dokładnie tak, jak sobie tego życzysz - bez zduplikowanych pozycji i utraconych plików. Aby tak się stało, upewnij się, że znasz różnice pomiędzy typami synchronizacji oferowanymi przez nasz program. W trakcie konfigurowania CodeTwo Outlook Sync, program poprosi Cię o wybranie jednego z trzech typów synchronizacji: Rys. 1. Typy synchronizacji w CodeTwo Outlook Sync.
Podczas procesu tworzenia i przesyłania wiadomości do ukrytej części emaila dodawane są informacje opisujące tą wiadomość. Ta ukryta część emaila nazywana jest nagłówkiem i zawiera techniczne dane, takie jak: adresy nadawcy i odbiorcy
lista serwerów pocztowych, przez które przechodzi wiadomość
dodatkowe informacje dodawane przez programy antyspamowe Analiza nagłówków jest bardzo przydatna w sytuacji, kiedy chcemy sprawdzić źródło niechcianej poczty albo zdiagnozować problemy z przesyłaniem wiadomości.
Komentarze
OShon says:
No i co ja teraz zrobię – będę musiał napisać coś lepszego ;].. niż http://www.outlook.pl/Ostrzezenie-o-braku-zalacznika/435/
No i co ja teraz zrobię – będę musiał napisać coś lepszego ;]..
niż http://www.outlook.pl/Ostrzezenie-o-braku-zalacznika/435/