CodeTwo Outlook Sync – przygotowanie komputerów do pierwszej synchronizacji

Niedawno opublikowaliśmy aktualizację programu CodeTwo Outlook Sync – jednego z naszych dodatków do Outlooka, który umożliwia synchronizację folderów tego programu pocztowego na dwóch komputerach w sieci. Aplikacja jest niezwykle prosta w użyciu, a jej wstępna konfiguracja nie zabiera więcej niż 5 minut. Pomyśleliśmy jednak, że może warto byłoby przekazać Wam kilka przydatnych wskazówek na temat wybierania właściwego typu synchronizacji, które może okazać się najbardziej podchwytliwą częścią procesu instalacyjnego.

Podczas instalacji, najważniejszą kwestią jest to, by po pierwszej synchronizacji dane na obu komputerach wyglądały dokładnie tak, jak sobie tego życzysz – bez zduplikowanych pozycji i utraconych plików. Aby tak się stało, upewnij się, że znasz różnice pomiędzy typami synchronizacji oferowanymi przez nasz program.

W trakcie konfigurowania CodeTwo Outlook Sync, program poprosi Cię o wybranie jednego z trzech typów synchronizacji:

Rys. 1. Typy synchronizacji w CodeTwo Outlook Sync.

Mamy do dyspozycji następujące warianty:

  • Obydwu komputerów – program zachowuje dane z obu komputerów, ale mogą pojawić się zduplikowane pozycje.
  • Tego komputera – zachowanie danych wyłącznie z tego komputera. Wszystkie dane z innego komputera zostaną zastąpione plikami Outlooka z tego komputera.
  • Tamtego komputera – zapisywanie danych tylko z innego komputera. Wszystkie dane z tego komputera zostaną zastąpione pozycjami z Outlooka z innego komputera.

Jeśli Twoim celem jest posiadanie dokładnie tych samych pozycji Outlooka na obu synchronizowanych komputerach, wtedy wybierz wariant Obydwu komputerów. O ile może być to dobrym rozwiązaniem w niektórych sytuacjach, w większości przypadków prowadzi jednak do duplikacji plików Outlooka po pierwszej synchronizacji.

Zatem, jeśli masz identyczny kontakt na obu komputerach, CodeTwo Outlook Sync nie będzie potrafił ich rozróżnić, więc zostaną one zdublowane na obu komputerach po wstępnej synchronizacji. Na szczęście, jest sposób, aby tego uniknąć…

Wyobraźmy sobie następującą sytuację… Mamy trzy kontakty na komputerze stacjonarnym (A): Agnieszka, Jacek i Marek. Ten komputer chcemy zsynchronizować z laptopem (B), który również zawiera trzy kontakty w folderze kontaktów: do Grześka, Kasi i też do Marka.

Rys. 1 – Kontakty na komputerze stacjonarnym “A”.

Rys. 2 – Kontakty na laptopie “B”.

Naszym celem jest to, by oba komputery zawierały dokładnie te same dane. Wybór wariantu Obydwu komputerów spowoduje jednak zduplikowanie jednego z kontaktów. Rysunek poniżej przedstawia wynik takich ustawień:

Aby uniknąć podobnej sytuacji, do pierwszej synchronizacji musimy odpowiednio przygotować pliki .pst obu Outlooków. Proces ten polega na wyeksportowaniu pliku .pst Outlooka z jednego komputera do drugiego. Podczas procesów eksportowania oraz importowania musi być zaznaczona opcja Nie eksportuj duplikatów.

Reszta jest banalnie prosta. Po zakończeniu importowania, kiedy oba komputery zawierają sumę pozycji swoich programów pocztowych bez żadnych duplikatów, możesz rozpocząć synchronizowanie ich za pomocą CodeTwo Outlook Sync. W związku z tym, że oba komputery zawierają już te same dane, podczas konfiguracji CodeTwo Outlook Sync wybierz wariant zachowania danych z Tego komputera. Po pierwszej synchronizacji, oba zsynchronizowanie foldery będą wyglądały dokładnie tak samo, a kolejne aktualizacje danych będą replikowane na obu komputerach w czasie rzeczywistym (jeśli aktywna będzie funkcja AutoSync).

Jeśli nie znasz jeszcze funkcjonalności tej wtyczki dla Outlooka, obejrzyj film i zobacz CodeTwo Outlook Sync w akcji:

Pobierz program i bezpłatnie testuj jego pełną funkcjonalność przez 30 dni. Po okresie próbnym, przełączy się on w tryb darmowy, w którym synchronizowane mogą być wyłącznie foldery Kontaktów i Kalendarzy Outlooka – z tej wersji możesz korzystać bez ograniczeń, jest całkowicie bezpłatna.

Pobierz CodeTwo Outlook Sync
Poznaj inne darmowe narzędzia do Outlooka
Produkty CodeTwo

2 thoughts on “CodeTwo Outlook Sync – przygotowanie komputerów do pierwszej synchronizacji


  1. p.s.
    Polskie literki usiekły.. w Konfiguratorze jak i w ustawieniach zaawansowanych (znak “?” 2x jak i pod tipem “i”).

  2. Nie do końca rozumiem w którym dokładnie miejscu brak polskich liter – mogę prosić o dokładny opis?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.