CodeTwo QR Code Desktop 
Reader & Generator

Darmowy program do odczytu i tworzenia kodów QR na komputerze

CodeTwo QR Code Desktop Reader & Generator

Funkcjonalności

  • Czytnik i generator kodów QR dla systemu Windows
  • Tworzy kody QR dla podanej przez użytkownika treści
  • Odczytuje kody QR bezpośrednio z ekranu komputera
  • Odczytuje kody QR z plików i ze schowka
  • Odczytuje kody QR przez podłączoną do komputera/wbudowaną kamerkę
  • Zapisuje kody QR lub zawarte w nich dane do pliku
  • Darmowe narzędzie
CodeTwo QR Code Desktop Reader and Generator

Pobierz za darmo

Ważne! To NIE jest aplikacja mobilna, więc nie należy instalować programu na urządzeniach mobilnych. Pobierz i zainstaluj program na komputerze.

Co to jest kod QR?

Kody QR mogą zawierać tekst, link (do strony internetowej, filmów video czy plików), adresy email, numery telefonów, e-wizytówki, które automatycznie zaktualizują kontakty na twoim komputerze czy telefonie komórkowym, i nie tylko.

QR Code Desktop Reader & Generator sample code

Zastanawiasz się jak odczytać kod QR? Możesz zeskanować go swoim urządzeniem mobilnym takim jak iPhone, iPad, Android czy Blackberry z zainstalowanym programem do skanowania kodów QR np. na Barcode Scanner czy Red Laser. Jeśli nie posiadasz urządzenia mobilnego lub potrzebujesz zeskanować kod bezpośrednio na swoim komputerze, po prostu użyj CodeTwo QR Code Desktop Reader & Generator

Jak to działa

Odczytywanie kodów QR

CodeTwo QR Code Desktop Reader & Generator jest darmowym narzędziem, które pozwoli Ci szybko zeskanować każdy kod QR z twojego ekranu. Kod może być zamieszczony na stronie internetowej, w emailu, na banerze reklamowym, czy w dokumencie.

CodeTwo QR Code Desktop Reader & Generator - scan QR code from screen

Po prostu uruchom program i wybierz From screen z górnego menu. Standardowy kursor myszki zmieni się w krzyżyk umożliwiający wybór obszaru do skanowania na twoim ekranie. Zaznacz obszar z kodem QR, a program automatycznie go zeskanuje.

QR Code Desktop Reader & Generator in action
CodeTwo QR Code Desktop Reader & Generator - QR code read in the program

Teraz w prosty sposób możesz skopiować odczytany kod QR do schowka lub zapisać go do pliku.

Możesz również wybrać plik z obrazem, który zawiera kod QR, a program sam go zlokalizuje i odczyta. Żeby tak zrobić wystarczy kliknąć From file na górnym menu i wybrać żądany obraz z twojego dysku twardego.

Kolejny sposób odszyfrowania kodu QR to From clipboard. Jeśli w schowku znajduje się plik z kodem QR, to po kliknięciu na tę opcję, program automatycznie odszuka i odszyfruje zawarty tam kod.

Ale to jeszcze nie koniec możliwości tego sprytnego programu! Do odczytu kodów QR możesz też użyć kamery. Wystarczy, że klikniesz na opcję From Webcam, a będziesz mógł skorzystać z wbudowanej lub osobno podłączonej kamerki aby odczytać kod QR. Jeśli więcej niż jedna kamera jest podłączona do komputera, program pozwoli Ci wybrać z której ma być pobierany obraz. Teraz wystarczy, że w polu widzenia kamery pojawi się kod QR a program go odczyta. Dzięki tej opcji, odczyt kodów umieszczonych na opakowaniach i ulotkach to kwestia kilku sekund.

Generator kodów QR

CodeTwo QR Code Desktop Reader & Generator pozwala także na tworzenie kodów QR. Jest to równie łatwe jak ich odczyt. Oto jak tego dokonać w kilku prostych krokach:

W górnym menu kliknij Generate mode on i wprowadź tekst który ma być zamieniony na kod QR.

Wygeneruj własny kod QR

Wybierz czy kod ma być skopiowany do schowka, czy zapisany do pliku.

Twórz własne kody QR

Opcjonalnie: Wybierz rozmiar w jakim ma się zapisać kod QR, lub pozwól by dopasował się automatycznie.

Świeżo wygenerowany kod QR może być wykorzystany w dowolny sposób. Przykładowo, może on być:

  • Dodany do strony internetowej lub na bloga, zwłaszcza jeśli są one skierowane do użytkowników mobilnych.
  • Nadrukowany na plakacie, lub opakowaniu, dostarczając więcej informacji na temat wydarzenia, czy produktu.
  • Wysyłany w newsletterach, czy dołączany do podpisu emailowego.

Kody QR w podpisie email

Umieszczanie kodów QR w podpisach pod emailami pozwala użytkownikom mobilnym na szybkie odczytanie i pobranie szczegółów kontaktowych, pozwala na dodawanie linków do ofert, czy informacji o firmie. Ponadto, do takiego podpisu można dodać link do programu QR Code Desktop Reader & Generator. Użytkownicy komputerów stacjonarnych docenią ten gest, mogąc odczytać ten i inne kody bez korzystania z urządzeń mobilnych.

Kody QR w podpisie email

Jeśli szukasz rozwiązania które pozwoli na automatyczne dodawanie kodów QR do podpisów mailowych w całej organizacji, wypróbuj nasz program do centralnego zarządzania stopkami emailowymi. Aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z używania naszego oprogramowania, kliknij w odpowiedni produkt: dla serwera Exchange, dla Office 365, lub dla G Suite (Google Apps).