CodeTwo Exchange Sync

  • Synchronizacja folderów serwera Exchange
  • Dostęp do folderów publicznych na smartfonach
  • Synchronizacja w czasie rzeczywistym
  • Dla Exchange Server 2013, 2010 oraz 2007

Klient

Provid Projecten bv.

Exchange Sync - Case Study - Provid

Opis firmy

Provid Projecten specjalizuje się w zapewnianiu wyposażenia do prezentacji audio-wizualnych. Usługi firmy uwzględniają również wynajem oraz instalację sprzętu.

Problem

Provid Projecten wykorzystuje Microsoft Small Business Server 2011 do hostingowania firmowych kont pocztowych. Posiadają oni również kilka publicznych kalendarzy, które są wykorzystywane w codziennej pracy i planowaniu. W związku z tym, że pracownicy Provid Projecten często pracują poza biurem, kalendarze te muszą być dostępne z telefonów komórkowych z systemami iOS oraz Android. Jednak w związku z tym, że większość urządzeń mobilnych nie pozwala na wyświetlanie publicznych folderów Exchange, firma zdecydowała się poszukanie rozwiązania, które pozwalałoby na synchronizowanie danych Exchange do telefonów komórkowych.

Rozwiązanie

Sander van Rosmalen z Provid Projecten znalazł CodeTwo Exchange Sync w sieci. Do przetestowania programu zachęcił go w pełni funkcjonalny 30-dniowy okres próbny oraz opinie innych użytkowników. W związku z tym, że aplikacja była szeroko rekomendowana i wydawała się rozwiązywać główny problem firmy w zakresie synchronizacji folderów publicznych z urządzeniami przenośnymi, Sander van Rosmalen zdecydował się dać szansę CodeTwo Exchange Sync. Według van Rosmalena, program szybko się instaluje i jest niezwykle prosty w obsłudze. Proces instalacji był płynny, a z uwagi na przejrzysty i dobrze zaprojektowany interfejs użytkownika, nie było problemów z ustawieniem programu.

„Łączny czas implementacji programu zamknął się w 3 godzinach i, według Sandera van Rosmalena, główną rolę odegrała tu prostota rozwiązania. Program nie ma żadnych zbędnych opcji i jest NAPRAWDĘ łatwy w instalacji.” – powiedział van Rosmalen.

CodeTwo Exchange Sync rozwiązał problem Provid Projecten w zakresie wyświetlania publicznych kalendarzy na telefonach komórkowych z systemami iOS i Android. Dzięki CodeTwo Exchange Sync publiczne kalendarze ze Small Business Server są teraz wysyłane do skrzynek pocztowych użytkowników co sprawia, że są dostępne z każdego urządzenia mobilnego współpracującego z kontem Exchange Server.

Podsumowanie

Firma:Provid Projecten bv.
Typ serwera:Microsoft Small Business Server 2011
Problem:Wyświetlanie publicznych kalendarzy na telefonach komórkowych
Używane produkty CodeTwo:CodeTwo Exchange Sync
Czas wdrożenia:3 godziny (wliczając konfigurację)

« Powrót do strony