CodeTwo Exchange Sync

  • Synchronizacja folderów serwera Exchange
  • Dostęp do folderów publicznych na smartfonach
  • Synchronizacja w czasie rzeczywistym
  • Dla Exchange Server 2013, 2010 oraz 2007

Klient

ESI Technology Group Inc.

Exchange Sync - Case Study - ESI

Firma

ESI jest dostawcą usług IT, działającym na rynku od 2010. Firma koncentruje się głównie na dostarczaniu wszechstronnych i profesjonalnych usług IT dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Problem

Jeden z klientów ESI Technology Group wyraził potrzebę współdzielenia kalendarzy i kontaktów pomiędzy pięcioma członkami zespołu korzystającymi z telefonów Blackberry. Problem polegał na tym, że urządzenia Blackberry nie potrafią synchronizować między sobą skrzynek pocztowych na serwerze Exchange. W związku z tym, że konta tych osób znajdowały się na Microsoft Exchange Server 2010, specjaliści ESI Technology Group poszukiwali rozwiązania, które umożliwiłoby pracę z kalendarzami i kontaktami Exchange na urządzeniach Blackberry. Wypróbowując kilka różnych możliwości, w tym np. oprogramowania dedykowanego oraz aplikacje od innych producentów, żadne rozwiązanie nie dawało jednak pożądanych resultatów.

Rozwiązanie

Ruben Gutierrez z ESI Technology Group natrafił na CodeTwo Exchange Sync w Internecie w trakcie poszukiwań alternatywy dla swoich wcześniejszych rozwiązań. Po zainstalowaniu programu CodeTwo Exchange Sync mógł szybko stworzyć zadanie synchronizacji pomiędzy wybranymi kalendarzami i folderami kontaktów. Program spełnił postawione mu zadanie, w pełni satysfakcjonując klientów ESI Technology Group. Zapytany o swoje wrażenia na temat aplikacji, Ruben Gutierrez stwierdza, że:

"Program pozwolił mi na synchronizację publicznego kalendarza ze skrzynkami pocztowymi użytkowników Blackberry, co w efekcie umożliwiło synchronizację samych urządzeń. Największą przewagą rozwiązania jest to, że użytkownicy nie muszą już zapraszać lub akceptować zaproszeń. Jak tylko użytkownik zaktualizuje kalendarz publiczny lub publiczne kontakty, wszystkie skrzynki pocztowe użytkowników Blackberry zostaną zaktualizowane. To samo dzieje się, kiedy użytkownik Blackberry zaktualizuje swój kalendarz lub kontakty."

Podsumowanie

Firma:ESI Technology Group Inc.
Typ serwera:Small Business Server 2010
Liczba emaili przetwarzana dziennie:2000
Problem:Synchronizacja kalendarzy i kontaktów pomiędzy urządzeniami Blackberry
Używane produkty CodeTwo:CodeTwo Exchange Sync
Czas wdrożenia:Kilka minut

« Powrót do strony