Podpisy w chmurze programu Outlook a rozwiązania CodeTwo

[Aktualizacja]: Ten wpis został zaktualizowany 29.10.2020.

Microsoft szykuje się do wprowadzenia funkcji podpisów w chmurze (roaming signatures) w programie Outlook dla systemu Windows. Funkcja ta zmieni sposób zapisywania podpisów email – nie będą one już przechowywane na dysku lokalnym, a zamiast tego zostaną zapisane w skrzynce pocztowej użytkownika. Dzięki temu będą dostępne na wszystkich komputerach, na których zainstalowany jest Outlook dla systemu Windows skonfigurowany do pracy z kontem pocztowym danego użytkownika. W momencie, gdy nowa funkcja zostanie wdrożona (co pierwotnie było zaplanowane na czwarty kwartał 2020), będzie ona automatycznie uruchomiona dla wszystkich użytkowników Microsoft 365. Według harmonogramu działań dla platformy Microsoft 365, pozycja 60371, użytkownicy korzystający z kanału miesięcznego prawdopodobnie otrzymają do niej dostęp jeszcze w listopadzie 2020. Wraz z nową funkcją pojawiło się również dużo wątpliwości i nieprecyzyjnych informacji na jej temat. W związku z tym chcielibyśmy wyjaśnić, czym tak naprawdę są podpisy w chmurze i czy rzeczywiście będą miały wpływ na rozwiązania oferowane przez CodeTwo.

Wpływ podpisów w chmurze programu Outlook na oprogramowanie CodeTwo

W wiadomości email przesłanej do użytkowników platformy Microsoft 365 firma Microsoft poinformowała, że dodatki do programu Outlook służące do dodawania podpisów email, oferowane przez firmy zewnętrze, nie będą działać po wprowadzeniu podpisów w chmurze. Jedynym sposobem, aby temu zapobiec, ma być zmodyfikowanie wpisów w rejestrze przez administratora zgodnie z tym artykułem. Podobne informacje opublikowano w wielu różnych źródłach i artykułach. W związku z powyższym, chcielibyśmy wyjaśnić, jaki będzie rzeczywisty wpływ wprowadzenia podpisów w chmurze na nasze oprogramowanie.

  1. Podpisy w chmurze dla programu Outlook nie „zepsują” narzędzi CodeTwo, ani też w żaden sposób ich nie zastąpią. Nowa funkcja służy do zapisywania podpisów email z programu Outlook dla systemu Windows w chmurze. Podobnie dzieje się to od lat w przypadku usługi Outlook on the web (OWA). Dzięki nowej funkcji podpisy email będą dostępne w programie Outlook na wszystkich komputerach z systemem Windows, o ile w każdym z tych programów dodane zostało konto Microsoft danego użytkownika.
  2. Funkcja podpisów w chmurze nie zapewni centralnego zarządzania podpisami, integracji z AD, tworzenia podpisów z dynamicznie zmieniającymi się elementami, realizacji kampanii reklamowych opartych na podpisach email i innych funkcji znanych z CodeTwo Email Signatures for Office 365, dlatego nie zastąpi naszego programu.
  3. Podpisy w chmurze nie będą działać na urządzeniach mobilnych i z innymi klientami pocztowymi. Ich działanie ogranicza się wyłącznie do programu Outlook dla systemu Windows.
  4. Wprowadzenie podpisów w chmurze nie wymusza podejmowania przez Twoją organizację żadnych działań*, niezależnie od tego, z którego trybu dodawania podpisów w CodeTwo Email Signatures for Office 365 korzystasz, ponieważ:
    1. jeśli centralnie zarządzasz dodawaniem podpisów email korzystając z trybu serwerowego (server-side), ta zmiana nie będzie miała żadnego wpływu na Twoją organizację;
    2. jeśli korzystasz z trybu klienckiego (client-side), który wymaga zainstalowania CodeTwo Signatures Add-in for Outlook, najnowsza wersja dodatku (UPDATE: wydana 17 czerwca 2020) automatyczne wprowadza wymagane zmiany w rejestrze dla każdego użytkownika, który z tego dodatku korzysta. Innymi słowy, po uruchomieniu przez Microsoft funkcji podpisów w chmurze, nasz dodatek do programu Outlook nadal będzie dodawać podpisy do Twoich wiadomości. Aktualizacja dodatku zostanie pobrana automatycznie (może być wymagane ponowne uruchomienie Outlooka po aktualizacji).

* Administratorzy, którzy instalowali dodatek CodeTwo Signatures Add-in for Outlook za pomocą GPO, będą musieli go zaktualizować w taki sam sposób, aby zapewnić użytkownikom korzystanie z jego najnowszej wersji. Procedura opisująca czynności, które należy w tym celu wykonać, dostępna jest w instrukcji użytkownika.

Porównanie podpisów w chmurze programu Outlook i CodeTwo Email Signatures for Office 365

Jak już pisaliśmy, nowa funkcja programu Outlook dla systemu Windows nie będzie miała wpływu na organizacje, które korzystają z rozwiązań do centralnego zarządzania podpisami email, takich jak CodeTwo Email Signatures for Office 365. Programy tego typu stanowią odpowiedź na zupełnie inne problemy niż rozwiązanie Microsoftu. W tabeli poniżej przedstawiliśmy porównanie natywnego rozwiązania dostępnego w programie Outlook po wprowadzeniu podpisów w chmurze i rozwiązań dostępnych w CodeTwo Email Signatures for Office 365.

Porównanie roaming signatures a CodeTwo Email Signatures for Office 365

W razie dalszych pytań lub wątpliwości związanych z nową funkcją i jej wpływem na oprogramowanie CodeTwo, nie wahaj się z nami skontaktować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*