SharePoint i OneDrive for Business – twórz kopie zapasowe narzędziami CodeTwo

Dobre wieści! CodeTwo Backup for Office 365, czyli nasz program do tworzenia kopii zapasowych skrzynek pocztowych w Office 365, doczekał się wersji 2.0. Od teraz, narzędzie to można wykorzystać również do backupu SharePointa i OneDrive for Business. Dzięki temu, korzystając z jednego narzędzia można teraz kompleksowo zabezpieczyć dane przechowywane w Office 365.

Backup SharePointa i OneDrive for Business

Zabezpiecz dane zawarte na SharePoint i OneDrive for Business

CodeTwo Backup pozwala teraz na tworzenie kopii zapasowych danych mieszczących się w witrynach SharePointa i firmowych kontach OneDrive for Business. Oprócz złożonych zmian umożliwiających zabezpieczanie danych w SharePoincie, zmieniło się także okno programu z punktu widzenia użytkownika. Teraz, konfigurując zadanie tworzące kopie zapasowe, do wyboru są dwie opcje – Exchange i SharePoint, które odsyłają do odpowiednich kreatorów.

Backup for Office 365 - SharePoint job

W kwestii tworzenia kopii zapasowych skrzynek pocztowych (opcja Exchange), nie nastąpiły żadne zmiany. Konfiguracja i tworzenie kopii zapasowych przebiega w ten sam sposób co w poprzedniej wersji programu.

Ze względu na odmienną strukturę SharePointa, konfiguracja zadań jest odmienna od tej znanej z zadań dotyczących skrzynek pocztowych. Kreator zadania pozwala, na przykład, na wybranie odpowiednich witryn i bibliotek w SharePoincie, a także na wybranie które dane z OneDrive for Business powinny mieć tworzoną kopię zapasową. Szczegóły dotyczące tworzenia nowych zadań dostępne są tutaj.

Ważną informacją jest, że zadania przywracające dane z kopii zapasowych SharePointa pozwalają, tak jak w wypadku skrzynek pocztowych, na pełną granularność. To znaczy, że przywrócić można zarówno cały zbiór witryn, wybrane witryny, biblioteki, a nawet – pojedyncze elementy z witryn SharePointa i OneDrive for Business. Więcej informacji na temat przywracania danych i dostępnych opcji można znaleźć tutaj.

Zobacz krótkie wideo o tym dlaczego zabezpieczenie danych SharePoint jest ważne.

Nowy model licencjonowania

Wersja 2.0 wprowadza dodatkowo nowy model licencjonowania. Model ten został wprowadzony by zapewnić większą wygodę dla klientów programu. Najważniejsza zmiana  dotycząca nowego modelu to możliwość instalacji i aktywacji programu na wielu różnych maszynach, korzystając z tego samego klucza licencyjnego. Jest to możliwe dzięki nowej, globalnej usłudze która zlicza zużycie licencji. W rezultacie, pozwala to na instalację i aktywację programu na wielu komputerach (czy też na wirtualnych maszynach w Microsoft Azure).

Wraz z nową wersją programu, wprowadzona została także jedna drobna, lecz nie mniej ważna zmiana dotycząca liczenia przez program zużycia licencji. Nowy model licencjonowania do tworzenia kopii zapasowych wymaga jednej licencji na:

  • jedną skrzynkę pocztową (bez zmian),
  • każde 2 GB danych folderów publicznych (wcześniej jedna licencja pozwalała na tworzenie kopii zapasowych dla 0.5 GB danych folderów publicznych.),
  • każde 10 GB danych SharePoint/OneDrive for Business zawarte na serwerze źródłowym.

Więcej szczegółów dotyczących licencjonowania i kalkulator kosztów dostępne na stronie cennika CodeTwo Backup for Office 365 oraz CodeTwo Backup for Exchange. Szczegóły dotyczące działania nowego modelu licencjonowania dostępne są w instrukcji obsługi programu.

Aktualizacja do wersji 2.0

Aby skorzystać z funkcji tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych z SharePoint i OneDrive for Business, wymagana jest aktualizacja programu do wersji 2.0. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem CodeTwo Backup, wystarczy pobrać najnowszą wersję dostępną na stronie i zainstalować ją w swoim środowisku.

Dowiedz się więcej o wymaganiach sprzętowych i systemowych dla programu.

Pobierz CodeTwo Backup for Office 365 – ver. 2.0.0.125

Pobierz CodeTwo Backup for Exchange – ver. 2.0.0.125

Jeśli jesteś obecnie użytkownikiem programu CodeTwo Backup, musisz zaktualizować program do wersji 2.0.0.125. Aktualizacja jest bezpłatna dla wszystkich użytkowników posiadających licencję. Szczegóły dotyczące aktualizacji programu z wersji 1.x do 2.x dostępne są w tym artykule instrukcji obsługi programu. Do pobrania najnowszej wersji można skorzystać z linków zamieszczonych powyżej.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące nowej wersji lub procedury aktualizacji, skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, od poniedziałku do piątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.