CodeTwo Backup: nowe licencjonowanie i wsparcie dla skrzynek pocztowych grup Office 365

Nasze produkty do tworzenia kopii zapasowych pozwalają w łatwy sposób tworzyć i przywracać kopie danych Office 365, serwera Exchange, platformy SharePoint i OneDrive for Business. Nowa wersja CodeTwo Backup for Office 365 i CodeTwo Backup for Exchange to kolejny krok do zapewnienia najbardziej kompletnej i niezawodnej ochrony danych organizacjom korzystającym z serwera Exchange lub Office 365. Najważniejsze zmiany wydane w tej wersji to:

  • wsparcie dla skrzynek pocztowych grup Office 365,
  • nowy model licencjonowania.
Aktualizacja CodeTwo Backup - nowe licencjonowanie i wsparcie skrzynek grup Office 365

Wsparcie dla skrzynek pocztowych grup Office 365

Grupy Office 365 to nie to samo co stare, dobre grupy dystrybucyjne – nie są one zwykłymi listami adresów email. Dzięki integracji z SharePoint Online i Teams oraz posiadaniu własnej skrzynki pocztowej, grupy te są prawdziwym narzędziem do wspierania współpracy między użytkownikami Office 365. Teraz CodeTwo Backup wspiera także tworzenie i przywracanie kopii zapasowych skrzynek pocztowych grup Office 365. Cały proces przebiega analogicznie do tego przeznaczonego dla zwykłych skrzynek użytkowników. Dzięki temu możliwe jest zarówno tworzenie nowych zadań, które będą wykonywać kopie zapasowe tych współdzielonych zasobów, jak i dodawanie skrzynek pocztowych grup Office 365 do istniejących już zadań.

Zaktualizowane licencjonowanie

Wprowadziliśmy modyfikację modelu licencjonowania, aby jeszcze bardziej ułatwić tworzenie kopii zapasowych różnych zasobów.

Co to oznacza dla obecnych użytkowników?

Zmiany w licencjonowaniu nie wiążą się ze zmianami w cenniku, ale znacznie upraszczają sposób naliczania wymaganych licencji. Program wymaga jednej licencji na każdego użytkownika, którego dane są uwzględniane w tworzonej kopii zapasowej, niezależnie od źródła tych danych – czy jest to SharePoint, foldery publiczne, czy skrzynki współdzielone. Licencjonowanie zasobów współdzielonych wymaga przypisania licencji do wszystkich użytkowników, którzy mają do tych zasobów dostęp.

Inaczej mówiąc, przypisanie licencji do wszystkich użytkowników danej organizacji pozwala na tworzenie kopii zapasowych wszystkich wspieranych zasobów, bez żadnych dodatkowych licencji. Licencjonowanie folderów publicznych i witryn SharePoint nie opiera się już na ich rozmiarach na serwerze źródłowym.

Jak dokonać aktualizacji programu?

Celem aktualizacji CodeTwo Backup należy kliknąć w link Check for updates na ekranie głównym programu albo skorzystać z poniższych odnośników:

Po aktualizacji wszystkie licencje będą się wyświetlały jako nieprzypisane. Zostaną one przypisane automatycznie w momencie uruchomienia zadania tworzącego kopie zapasowe. Aktualizacja nie wprowadza żadnych zmian w ustawieniach programu oraz istniejących zadaniach.

Szczegółowe informacje na temat licencjonowania można znaleźć w podręczniku użytkownika. W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.