CodeTwo Office 365 Migration

Pobierz

30-dniowa wersja testowa;
nie wymaga karty kredytowej

Kup

darmowe wsparcie techniczne
na czas migracji

CodeTwo Office 365 Migration to potężna aplikacja desktopowa, umożliwiająca bezpieczną i automatyczną migrację danych z serwera Exchange lub IMAP do Microsoft 365 (Office 365), a także między dwoma różnymi tenantami Microsoft 365. Program charakteryzuje się łatwą konfiguracją (brak konieczności stosowania skryptów PowerShell) oraz oferuje zaawansowane opcje filtrowania danych i raportowania stanu migracji, co pozwoli Ci bezproblemowo przenieść do chmury wiadomości email, kontakty, zadania i inne dane skrzynek pocztowych.

Wspierane scenariusze

  •  Migracja pomiędzy dwoma tenantami Microsoft 365 (Office 365)
  •  Migracja z Exchange 2019, 2016, 2013 i 2010 do Microsoft 365
  •  Migracja ze Small Business Server 2011 do Microsoft 365
  •  Migracja z hostowanych serwerów Exchange (2010 i nowszych) do Microsoft 365
  •  Migracja z serwerów IMAP (Google Workspace, IBM/HCL Notes itp.) do Microsoft 365

Jeśli potrzebujesz narzędzia do migracji pomiędzy dwoma serwerami Exchange lub z Microsoft 365 na serwer Exchange, wypróbuj CodeTwo Exchange Migration.

Secure authorization with Office 365 via OAuth 2.0

Bezpieczne
uwierzytelnienie
poprzez OAuth 2.0

No third party involved

Bez udziału
stron trzecich

 

Encryption

Szyfrowanie
danych

No accidental data loss

Zabezpieczenie
przed utratą
danych

Najważniejsze funkcjonalności

Migracja z Exchange do Microsoft 365

Migracja z Exchange do Microsoft 365

Łatwa migracja z każdej wersji serwera Exchange do Microsoft 365. Program pomoże Ci przenieść skrzynki pocztowe bezpośrednio do Microsoft 365. Nie ma znaczenia, której wersji Exchange obecnie używasz - 2010, 2013, 2016 czy 2019 - każda z nich jest wspierana jako serwer źródłowy migracji!

Migracja pomiędzy tenantami Microsoft 365

Migracja pomiędzy tenantami Microsoft 365

Program umożliwia przenoszenie skrzynek pocztowych z jednego tenanta Microsoft 365 do drugiego z wykorzystaniem protokołu EWS i przy minimalnej konfiguracji (bez używania skryptów czy dodatkowej konfiguracji bezpośrednio na tenancie źródłowym lub docelowym). Przenoś wszystkich lub tylko wybranych użytkowników do nowego (pustego) tenanta lub do istniejących tenantów (np. w przypadku fuzji lub przejęć firm korzystających z Microsoft 365).

Migracja maili, kalendarzy, kontaktów i innych elementów

Migracja maili, kalendarzy, kontaktów i innych elementów

Z pomocą CodeTwo Office 365 Migration skopiujesz zawartość i strukturę folderów źródłowych skrzynek pocztowych Exchange do docelowego tenanta Microsoft 365. Program migruje różne elementy skrzynki pocztowej, w tym wiadomości email, kontakty, kalendarze, zadania itd.

Migracje z Exchange 2019 / 2016 / 2013 / 2010 i SBS do Microsoft 365

Migracje z Exchange 2019 / 2016 / 2013 / 2010 i SBS do Microsoft 365

CodeTwo Office 365 Migration, nie wymaga uaktualnienia istniejącej wersji serwera Exchange, aby umożliwić migrację do chmury. Bezpośrednie migracje ze starszych wersji Exchange lub Small Business Server 2011 są w pełni obsługiwane.

Migracja folderów publicznych Exchange do Microsoft 365

Migracja folderów publicznych Exchange do Microsoft 365

Również foldery publiczne Exchange mogą zostać zmigrowane do Microsoft 365 za pomocą CodeTwo Office365 Migration. Jedyne, co musisz zrobić to utworzyć pustą skrzynkę dla folderów publicznych w Microsoft 365, a nasz program zajmie się już całą resztą. Proces nie wymaga od Ciebie żadnych skomplikowanych przygotowań, czy znajomości PowerShella, a wszystkie skrzynki są w pełni dostępne przez cały czas trwania migracji.

Migracja archiwalnych skrzynek pocztowych

Migracja archiwalnych skrzynek pocztowych

Nasza aplikacja pozwala na migrację archiwalnych skrzynek pocztowych (archiwów zbiorczych) z lokalnych serwerów Exchange do Microsoft 365 lub między tenantami Microsoft 365. Archiwalne skrzynki pocztowe można przenieść razem z podstawowymi skrzynkami w ramach tego samego zadania migrującego lub osobno.

Migracja z hostowanych serwerów Exchange do Microsoft 365

Migracja z hostowanych serwerów Exchange do Microsoft 365

CodeTwo Office 365 Migration umożliwia przenoszenie skrzynek pocztowych z usług Exchange hostowanych przez zewnętrznych dostawców, takich jak Intermedia, Rackspace lub GoDaddy, do chmury Microsoft 365. Pomimo ograniczonych uprawnień administracyjnych takich usług, program pozwala na migrację wszystkich źródłowych skrzynek pocztowych przy użyciu danych pojedynczego konta administratora.

Dostępne różne sposoby migracji

Dostępne różne sposoby migracji

Program pozwala na migrację do Microsoft 365 na różne sposoby. Dostępne scenariusze migracji to przeniesienie wszystkich skrzynek za jednym zamachem (cutover), migracja partiami (staged) i migracja z wykorzystaniem środowiska hybrydowego (hybrid). Zaawansowane opcje konfiguracji pozwalają na większą dowolność niż w przypadku migracji przy użyciu wbudowanych narzędzi.

Automatyczne migracje delta

Automatyczne migracje delta

Funkcja migracji delta umożliwia ponowne skanowanie już zmigrowanych źródłowych skrzynek pocztowych i folderów publicznych. Jeśli program znajdzie jakieś nowe elementy, dokona ich migracji na serwer docelowy, nie duplikując przy tym żadnych danych. Dzięki tej funkcji masz pewność, że żaden element nie zostanie pominięty w procesie migracji.

Migracja elementów w każdym języku

Migracja elementów w każdym języku

Język nie jest barierą dla migracji przy użyciu naszych narzędzi. Wszystkie elementy ze skrzynek źródłowych zostaną przeniesione z zachowaniem języka i wszystkich znaków specjalnych, niezależnie od ustawień językowych na serwerach.

Migracja z serwera IMAP do Microsoft 365

Migracja z serwera IMAP do Microsoft 365

Program wspiera bezpośrednią migrację e-maili z dowolnego serwera obsługującego IMAP do Exchange Online, co oznacza, że możesz centralnie zarządzać migracją z takich serwerów, jak Zimbra, Google Workspace (dawniej G Suite), HCL Notes (dawniej IBM Notes) czy innych. Ponadto nasza aplikacja wspomaga proces migracji dzięki opcjom filtrowania, tworzenia harmonogramów i generowania raportów. Więcej informacji na temat migracji z serwerów IMAP znajdziesz na tej stronie.

Automatyczne tworzenie kont i licencjonowanie użytkowników

Automatyczne tworzenie kont i licencjonowanie użytkowników

Koniec z przedzieraniem się przez gąszcz skryptów i plików CSV. CodeTwo Office 365 Migration wykryje czy chmurowe konta i skrzynki pocztowe użytkowników są gotowe do migracji. Jeśli nie, pozwoli Ci automatycznie wykonać czynności takie jak tworzenie użytkowników, przypisanie licencji i aktywacja skrzynek.

Auto-dopasowanie skrzynek źródłowych i docelowych

Auto-dopasowanie skrzynek źródłowych i docelowych

Opcja Automatch pozwala na automatyczne wykrycie czy lokalne skrzynki posiadają odpowiedniki w chmurze, i jeśli tak jest, połączenie ich. Operację tą możesz przeprowadzić korzystając z predefiniowanego algorytmu lub stworzyć własny, oparty o wybrane atrybuty skrzynek pocztowych.

Wybór typu foldera

Wybór typu foldera

Teraz możesz również zdecydować jaki typ danych przenosić. Wystarczy wybrać odpowiedni typ foldera podczas konfiguracji połączenia ze środowiskiem źródłowym, aby migrować maile, kontakty, zadania, terminy lub inne elementy. Ponadto program umożliwia również wybór folderów specjalnych, takich jak kosz, wiadomości-śmieci, wersje robocze itp.

Harmonogram migracji

Harmonogram migracji

Z wielu powodów administratorzy preferują, aby migracja skrzynek użytkowników miała miejsce w nocy lub w weekendy. Za pomocą opcji Scheduler, program pozwoli Ci zaplanować migrację na konkretne dni i godziny w ciągu tygodnia i uruchomi ją automatycznie, nawet, jeśli Ciebie nie będzie w tym momencie w pracy. Dodatkowo możesz również zdecydować w jakiej kolejności skrzynki będą przenoszone. Nadaj wyższy priorytet tym, które są ważniejsze i mają znaleźć się w chmurze pierwsze.

Możliwość instalacji w chmurze

Możliwość instalacji w chmurze

CodeTwo Office 365 Migration może być zainstalowany na serwerze wirtualnym na Microsoft Azure. Dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba niczego instalować lokalnie. Dodatkowo, możliwość instalacji wielu instancji programu pod jednym kluczem licencyjnym pozwala na łatwe zarządzanie wieloma projektami migracyjnymi jednocześnie.

Brak wpływu na użytkowników – migracja bez przestojów

Brak wpływu na użytkowników – migracja bez przestojów

Z CodeTwo Office 365 Migration, użytkownicy mogą używać swoich skrzynek pocztowych, podczas gdy ich dane są kopiowane do Microsoft 365. Program nie wpływa na dostępność usługi e-mail w trakcie migracji. Dlatego użytkownicy mogą korzystać z dostępu do swoich dotychczasowych skrzynek pocztowych, nawet w przypadku, kiedy elementy ich poczty są przenoszone do Microsoft 365.

Bezpieczna migracja

Bezpieczna migracja

Dane Twoich użytkowników są zawsze bezpieczne, ponieważ są w pełni szyfrowane podczas migracji. CodeTwo Office 365 Migration kopiuje dane skrzynek pocztowych bezpośrednio do wybranego tenanta Microsoft 365 – bez udziału stron trzecich. Program również nie usuwa ani nie zmienia niczego na serwerze źródłowym. Wszystkie funkcje związane z bezpieczeństwem danych są domyślnie włączone oraz zostały zaimplementowane zgodnie z wdrożonym w CodeTwo systemem zarządzania, posiadającym certyfikat ISO/IEC 27001 oraz ISO/IEC 27018. Dowiedz się więcej…

Raporty migracji

Raporty migracji

Program oferuje szczegółowe raporty, które mogą być generowane dla całego procesu migracji, dla konkretnej skrzynki mailowej lub konkretnego zadania migrującego. Możesz kontrolować migrację bezpośrednio z aplikacji lub otrzymywać raporty mailem.

Łatwa konfiguracja

Łatwa konfiguracja

CodeTwo Office 365 Migration nie wymaga użycia żadnych komend w PowerShell w celu przeprowadzenia migracji. Co więcej, program posiada wbudowaną opcję Automatch, która automatycznie dopasowuje źródłowe i docelowe skrzynki pocztowe. Dodatkowo, oferuje również kreatory konfiguracji, które poprowadzą Cię przez proces łączenia się z serwerem źródłowym i docelowym.

Rekomendacja Gartnera

Rekomendacja Gartnera

Dzięki programowi CodeTwo Office 365 Migration, Gartner w swoim przewodniku po rynku „Cloud Office Migration Tools” uznał CodeTwo za zaufanego dostawcę narzędzi do migracji. Dowiedz się więcej...

Pobierz bezpłatny ebook o migracjach do Microsoft 365

Pobierz bezpłatny ebook o migracjach do Microsoft 365

Chcesz wiedzieć więcej o migracji danych do Microsoft 365? Pobierz za darmo ebook (w języku angielskim), który powstał we współpracy z J. Peterem Bruzzese, 8-krotnym Microsoft Office 365 MVP.

Darmowe wsparcie techniczne

Darmowe wsparcie techniczne

Jeśli potrzebujesz pomocy podczas konfiguracji, skontaktuj się z nami. Wsparcie techniczne dla CodeTwo Office 365 Migration jest bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę, 5 dni w tygodniu.

Testuj za darmo

Wypróbuj nasz program bezpłatnie przez 30 dni – bez potrzeby podawania danych karty kredytowej. Podczas okresu próbnego otrzymasz pełne wsparcie techniczne.