CodeTwo Office 365 Migration

CodeTwo Migration header iconŁatwa migracja do Office 365
oraz między tenantami Office 365
Office 365 Migration Windows Server CertifiedPosiada certyfikat Windows Server
MSExchange.org Gold AwardNagrodzony MSExchange.org Gold Award
GartnerUwzględniony w raporcie Gartnera
 
Pobierz
  30-dniowa wersja testowa; nie wymaga karty kredytowej
Kup
  darmowe wsparcie techniczne
na czas migracji

Najczęściej zadawane pytania – CodeTwo Office 365 Migration

Zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań o CodeTwo Office 365 Migration:

 1. Dlaczego potrzebuję tego produktu?

  Użycie CodeTwo Office 365 Migration znacznie zredukuje czas wymagany do przeprowadzenia udanej migracji z serwera Exchange do Office 365.

  Naszymi największymi zaletami są:

  • Prosty w użyciu interfejs użytkownika, który minimalizuje konieczność użycia skryptów PowerShell.
  • Bezpośrednia migracja skrzynek pocztowych z każdej wersji serwera Exchange (nawet 2003) do Office 365 oraz eliminacja potrzeb aktualizacji.
  • Prosta migracja między subskrypcjami Office 365
  • Wygodne funkcje raportowania ułatwiają rozwiązywanie problemów.
 2. Czy jest dostępna bezpłatna wersja próbna? Czy ma ona jakieś ograniczenia?

  Tak, wersję testową możesz pobrać tutaj.

  Wersja testowa CodeTwo Office 365 Migration działa przez 30 dni i pozwala Ci zmigrować maksymalnie po 10 elementów z każdego folderu (po aktywowaniu pełnej wersji CodeTwo Office 365 Migration, będziesz mógł zmigrować pozostałe elementy). Po za tym, wersja testowa posiada wszystkie opcje pełnej wersji programu.

 3. Jak działa CodeTwo Office 365 Migration?

  Program łączy się z Twoim serwerem źródłowym za pośrednictwem dedykowanego profilu Exchange Web Services (EWS), MAPI lub IMAP (w zależności od serwera) oraz z serwerem docelowym poprzez EWS (Exchange Web Services), który odczytuje zawartość skrzynek pocztowych serwera źródłowego i kopiuje je do skrzynek pocztowych w chmurze Microsoft.

  Aby przygotować się do procesu migrację musisz stworzyć i aktywować skrzynki pocztowe w swojej subskrypcji Office 365 (lub skonfigurować program by zrobił to za Ciebie) i upewnić się, że użytkownik obsługujący program ma przypisane wymagane uprawnienia zarówno na serwerze źródłowym i docelowym. W przypadku braku wymaganych uprawnień, CodeTwo Office 365 Migration przypisze je automatycznie.

  Chcesz poznać więcej szczegółów? Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi.

 4. Czy istnieje możliwość migracji między różnymi kontami Office 365?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration pozwala na migrację z jednego konta Office 365 na drugie. Dzięki funkcjonalności łączenia się z serwerem przez EWS, przenoszenie skrzynek między różnymi kontami i planami Office 365 jest nie tylko możliwe, ale i równie proste jak każdy inny scenariusz migracji z użyciem naszego oprogramowania.

 5. Czy jest możliwość migracji z hostowanego serwera Exchange?

  Tak, pod warunkiem, że hostowany serwer Exchange posiada włączony IMAP4. Dowiedz się więcej…

 6. Czy CodeTwo Office 365 Migration migruje z Google Apps, Zimbra, IBM Notes - dawniej Lotus Notes - lub innych serwerów obsługujących IMAP?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration pozwala na bezpośrednią migrację folderów email do Office 365 z serwerów wspierających IMAP. Program pozwala na zarządzanie licznymi aspektami migracji niedostępnymi przy użyciu natywnych narzędzi Microsoft. Szczegółowe informacje dotyczącego migracji IMAP znajdziesz tutaj.

 7. Czy są jakieś ograniczenia migracji przez IMAP?

  Tak, do ograniczeń należą: możliwość migracji jedynie folderów email oraz konieczność podania danych logowania do wszystkich migrowanych kont użytkowników. Więcej informacji na temat tego typu migracji znajdziesz na tej stronie

 8. Czy wspierane są organizacje synchronizowane za pomocą Azure AD Connect lub innych narzędzi do synchronizacji katalogów?

  Tak, program wspiera migracje z i do środowisk hybrydowych. Dowiedz się więcej...

 9. Co z migracją w różnych językach? Czy program migruje wszystkie znaki narodowe?

  Tak, niezależnie od języka na serwerze źródłowym, cała zawartość skrzynek jest migrowana z zachowaniem wszystkich znaków narodowych. Więcej informacji znajdziesz w instrukcji obsługi programu

 10. Czy program migruje statusy free/busy?

  Statusy free/busy są generowane doraźnie przez Exchange Server Availability Service, na podstawie zawartości kalendarzy użytkowników. Oznacza to, że CodeTwo Office 365 Migration kopiuje kalendarze użytkowników do chmury Microsoft, gdzie mechanizm Office 365 zajmie się całą resztą.

 11. Jakie są zasady licencjonowania CodeTwo Office 365 Migration?

  Program jest licencjonowany w zależności od ilości migrowanych skrzynek pocztowych – każda skrzynka, którą rozpoczynasz migrować to jedno miejsce z puli licencji.
  Innymi słowy: jeśli zakupiłeś licencję na 100 skrzynek pocztowych i rozpocząłeś migrację 60 skrzynek, to Twoja licencja pozwoli Ci jeszcze na migrację kolejnych 40 skrzynek z Exchange do Office 365. Migracja publicznych folderów obniża podstawową licencję o 25 skrzynek. 

  Co więcej, sposób licencjonowania pozwala na instalację programu w dowolnej liczbie środowisk źródłowych. Przy korzystaniu z tej samej licencji, każda migrowana skrzynka korzysta ze wspólnej puli licencji.

  Więcej o licencjonowaniu możesz dowiedzieć się tutaj.

 12. Czy mogę dokupić dodatkowe licencje później?

  Tak. Aby je zakupić, wybierz opcję Dodatkowe Licencje na pierwszej stronie formularza zamówień.

  UWAGA: W 3. kroku formularza zamówienia zostaniesz poproszony o podanie 5 pierwszych znaków klucza licencyjnego, który chcesz rozszerzyć.

  Jeśli otrzymałeś licencję CodeTwo Office 365 Migration bezpłatnie i teraz chcesz dodać do niej dodatkowych użytkowników, prosimy o kontakt z naszym Działem Sprzedaży w celu uzyskania pomocy.

 13. Czy program migruje szyfrowane wiadomości?

  Program migruje szyfrowane wiadomości jako zwykłe wiadomości. Ustawienia szyfrowania nie są migrowane i należy je odtworzyć na serwerze docelowym po zakończeniu migracji. Zmigrowane wiadomości email na serwerze docelowym wyglądają dokładnie tak samo jak na serwerze źródłowym. 

 14. Jaki rodzaj wsparcia technicznego jest oferowany dla tego produktu?

  Wsparcie techniczne dla CodeTwo Office 365 Migration jest całkowicie bezpłatne i obejmuje wszystkie rodzaje problemów. Możesz skontaktować się z nami przez telefon lub email, 24h na dobę od poniedziałku do piątku. Złożone problemy są rozwiązywane w trakcie zdalnych sesji.

  Ponadto cała dokumentacja techniczna CodeTwo Office 365 Migration jest dostępna online dla wszystkich użytkowników:

 15. Czy muszę zainstalować program na serwerze?

  Nie, nie musisz. Możesz zainstalować CodeTwo Office 365 Migration na jakimkolwiek komputerze z systemem Windows podłączonym do serwera źródłowego, jak i na maszynie wirtualnej w chmurze Microsoft Azure.

  Dowiedz się więcej o procesie instalacji CodeTwo Office 365 Migration

 16. Czy CodeTwo Office 365 Migration ma jakieś ograniczenia rozmiaru lub szybkości?

  Nie, nasz program nie nakłada żadnych nowych ograniczeń podczas migracji do chmury. Jednak należy pamiętać, że Office 365 podlega szeregowi wbudowanych ograniczeń dla migracji ze strony EWS. Główne z nich to:

  • Limit 25MB na element - oznacza to, że elementy większe niż 25 MB zostaną pominięte podczas migracji. Limit ten można jednak zwiększyć do 150 MB – dowiedz się więcej z tego artykułu naszej Bazy wiedzy.
  • Throttling zasobów health-based - występuje w przypadku problemów z dostępnością usług.

  Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność migracji:

  • Ograniczenia i throttling serwera źródłowego. Dowiedz się, jak zmienić ustawienia throttling na serwerze Exchange.
  • Typ danych i ich zawartość (np. skrzynki z mniejszą liczbą dużych elementów migrują się szybciej niż pojedyncza skrzynka z większą liczbą małych elementów).
  • Wydajność migrowanego serwera.
  • Parametry źródłowej sieci w organizacji.

  Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł na stronie Microsoft

 17. Jaka jest prędkość migracji?

  Prędkość pojedynczej migracji EWS, zaobserwowanej przez Microsoft wynosi między 500MB a 2GB na godzinę. Jednakże, powinno być możliwe osiągnięcie większej prędkości migracji poprzez zwiększenie liczby jednocześnie migrowanych skrzynek.

  UWAGA: CodeTwo Office 365 Migration nie ogranicza dodatkowo szybkości migracji.

 18. Jakie wymogi muszę spełnić, aby przeprowadzić migrację?

  Są dwa główne wymogi:

  1. Konto użyte do migracji musi mieć przypisane odpowiednie uprawnienia. W razie braku tych uprawnień, program może przypisać je za Ciebie.
  2. Jeśli chcesz migrować foldery publiczne, musisz stworzyć i aktywować je przed rozpoczęciem migracji. W przypadku skrzynek użytkowników, program może to zrobić za Ciebie.
 19. Czy program wspiera usługę MFA?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration wspiera usługę uwierzytelniania wieloskładnikowego (multi-factor authentication) włączoną na koncie Office 365. Jeśli konto administratora posiada włączoną funkcję MFA należy użyć hasła aplikacji zamiast hasła Office 365 podczas ustawiania połączenia między programem a tenantem Office 365.

  Sprawdź jak wygenerować hasło aplikacji oraz jak je użyć w programie CodeTwo 

 20. Czy CodeTwo Office 365 Migration tworzy konta Office 365 dla migrowanych użytkowników?

  Tak. Czynność ta może być całkowicie zautomatyzowana. Program przeprowadza ją na podstawie danych organizacji, która jest źródłem migracji.

 21. W jaki sposób dopasowywane są do siebie źródłowe i docelowe skrzynki użytkowników?

  Domyślnie CodeTwo Office 365 Migration proponuje dopasowanie ich na podstawie imienia i nazwiska lub atrybutu DisplayName użytkowników. Ale możesz też stworzyć swój własny algorytm dopasowywania, korzystając z szeregu dostępnych atrybutów.

 22. Czy CodeTwo Office 365 Migration migruje foldery publiczne?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration migruje również foldery publiczne. Proces migracji jest dokładnie taki sam jak w przypadku migracji skrzynek pocztowych użytkowników: nasz program replikuje strukturę i zawartość folderów publicznych z serwera źródłowego do chmury. Niemniej jednak foldery publiczne nie mogą jednocześnie istnieć w Office 365 oraz w środowisku programu Exchange Server, w związku z czym ich migracja w środowisku hybrydowym nie jest możliwa. 

  UWAGA: Foldery publiczne w Office 365 muszą być aktywowane przed migracją, np. poprzez wysyłanie wiadomości do nich. Dodatkowo, należy mieć na uwadze że migracja publicznych folderów obniża podstawową licencję o 25 skrzynek. 

 23. Czy CodeTwo Office 365 Migration wpływa na dane na serwerze źródłowym?

  Nie, nie wpływa. Nasz program umożliwia pasywny dostęp do danych serwera źródłowego, co oznacza, że żadne dane na nim nie są modyfikowane ani usuwane. Aplikacja tylko odczytuje dane z serwera źródłowego i kopiuje je do Office 365.

 24. Czy skrzynki pocztowe na serwerze źródłowym mogą wciąż być używane po dokonaniu migracji?

  Tak, mogą być. Zawartość skrzynek źródłowych nie jest w żaden sposób modyfikowana, dzięki czemu użytkownicy wciąż mogą używać źródłowej skrzynki pocztowej bez żadnych ograniczeń. 

  Co więcej, jeśli po jakimś czasie zdecydujesz się całkowicie wyłączyć lokalny serwer, po prostu naciśnij przycisk Rescan, a CodeTwo Office 365 Migration porówna zawartości źródłowych i docelowych skrzynek i zaktualizuje te na serwerze docelowym. 

 25. Wyskakuje mi błąd...

  Sprawdź ten artykuł w Bazie Wiedzy o rozwiązywaniu problemów z CodeTwo Office 365 Migration.

  Jeśli żadna z sugestii w artykule nie pomaga, skontaktuj się z naszym działem Wsparcia Technicznego.

  Ogólne informacje techniczne na temat CodeTwo Office 365 Migration możesz znaleźć w instrukcji obsługi programu.

  Odpowiedzi na najczęściej zapytania można znaleźć również w Bazie Wiedzy.

   

 26. Jak zaktualizować CodeTwo Office 365 Migration do wersji 3.0?

  W celu zaktualizowania programu do najnowszej wersji należy:

  1. Pobrać nowy plik instalacyjny.
  2. Zakończyć rozpoczęte zadania migrujące i zamknąć program (dotyczy sytuacji, w której  migracja została już rozpoczęta z poprzednią wersją).
  3. Uruchomić instalator programu na maszynie z zainstalowaną poprzednią wersją CodeTwo Office 365 Migration. Przy wykryciu poprzedniej wersji programu, instalator poprosi o jej usunięcie. Ustawienia z poprzednich wersji programu nie zostaną przeniesione do wersji 3.x.
  4. Otworzyć program i na nowo skonfigurować zadania migrujące.

  Wszyscy posiadacze licencji CodeTwo Office 365 Migration są uprawnieni do aktualizacji do wersji 3.0 bez dodatkowych opłat.

  Więcej informacji na temat aktualizacji można znaleźć na tej stronie.