CodeTwo Office 365 Migration

CodeTwo Office 365 Migration

Łatwa migracja z serwerów Exchange oraz IMAP do Office 365

CodeTwo Office 365 Migration

Najczęściej zadawane pytania – CodeTwo Office 365 Migration

Zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań o CodeTwo Office 365 Migration:

 1. Dlaczego potrzebuję tego produktu?

  Użycie CodeTwo Office 365 Migration znacznie zredukuje czas wymagany do przeprowadzenia udanej migracji z serwera Exchange do Office 365.

  Naszymi największymi zaletami są:

  • Prosty w użyciu interfejs użytkownika, który minimalizuje konieczność użycia skryptów PowerShell.
  • Bezpośrednia migracja skrzynek pocztowych z każdej wersji serwera Exchange (nawet 2003) do Office 365 oraz eliminacja potrzeb aktualizacji.
  • Prosta migracja między subskrypcjami Office 365
  • Wygodne funkcje raportowania ułatwiają rozwiązywanie problemów.
 2. Czy jest bezpłatna wersja próbna? Czy ma on jakieś ograniczenia?

  Tak, wersję testową możesz pobrać tutaj.

  Wersja testowa CodeTwo Office 365 Migration działa przez 30 dni i pozwala Ci zmigrować maksymalnie po 10 elementów z każdego folderu (po aktywowaniu pełnej wersji CodeTwo Office 365 Migration, będziesz mógł zmigrować pozostałe elementy). Po za tym, wersja testowa posiada wszystkie opcje pełnej wersji programu.

 3. Jak działa CodeTwo Office 365 Migration?

  Program łączy się z Twoim serwerem źródłowym za pośrednictwem dedykowanego profilu Exchange Web Services (EWS) lub MAPI (w zależności od serwera) oraz z serwerem docelowym poprzez EWS (Exchange Web Services), który odczytuje zawartość skrzynek pocztowych serwera źródłowego i kopiuje je do skrzynek pocztowych w chmurze Microsoft.

  Aby przygotować się do procesu migrację musisz stworzyć i aktywować (np. poprzez wysłanie wiadomości testowej do wszystkich użytkowników) skrzynki pocztowe w swojej subskrypcji Office 365 i upewnić się, że użytkownik obsługujący program ma uprawnienia administratora domeny zarówno na serwerze źródłowym i docelowym.

  Chcesz poznać więcej szczegółów? Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi.

 4. Czy istnieje możliwość migracji między różnymi kontami Office 365?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration pozwala na migrację z jednego konta Office 365 na drugie. Dzięki funkcjonalności łączenia się z serwerem przez EWS, przenoszenie skrzynek między różnymi kontami i planami Office 365 jest nie tylko możliwe, ale i równie proste jak każdy inny scenariusz migracji z użyciem naszego oprogramowania.

 5. Czy jest możliwość migracji z hostowanego serwera Exchange?

  Tak, pod warunkiem, że hostowany serwer Exchange posiada włączony IMAP4. Dowiedz się więcej…

 6. Czy CodeTwo Office 365 Migration migruje z Google Apps, Zimbra, IBM Notes - dawniej Lotus Notes - lub innych serwerów obsługujących IMAP?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration pozwala na bezpośrednią migrację folderów email do Office 365 z serwerów wspierających IMAP. Program pozwala na zarządzanie licznymi aspektami migracji niedostępnymi przy użyciu natywnych narzędzi Microsoft. Szczegółowe informacje dotyczącego migracji IMAP znajdziesz tutaj.

 7. Czy są jakieś ograniczenia migracji przez IMAP?

  Tak, do ograniczeń należą: możliwość migracji jedynie folderów email oraz konieczność podania danych logowania do wszystkich migrowanych kont użytkowników. Więcej informacji na temat tego typu migracji znajdziesz na tej stronie

 8. Czy wspierane są organizacje synchronizowane za pomocą Azure AD Connect lub innych narzędzi do synchronizacji katalogów?

  Tak, ale tylko po spełnieniu pewnych warunków. Dowiedz się więcej...

 9. Co z migracją w różnych językach? Czy program migruje wszystkie znaki narodowe?

  Tak, niezależnie od języka na serwerze źródłowym, cała zawartość skrzynek jest migrowana z zachowaniem wszystkich znaków narodowych.

 10. Czy program migruje statusy free/busy?

  Statusy free/busy są generowane doraźnie przez Exchange Server Availability Service, na podstawie zawartości kalendarzy użytkowników. Oznacza to, że CodeTwo Office 365 Migration kopiuje kalendarze użytkowników do chmury Microsoft, gdzie mechanizm Office 365 zajmie się całą resztą.

 11. Jakie są zasady licencjonowania CodeTwo Office 365 Migration?

  Program jest licencjonowany w zależności od ilości migrowanych skrzynek pocztowych – każda skrzynka, którą rozpoczynasz migrować to jedno miejsce z puli licencji.
  Innymi słowy: jeśli zakupiłeś licencję na 100 skrzynek pocztowych i rozpocząłeś migrację 60 skrzynek, to Twoja licencja pozwoli Ci jeszcze na migrację kolejnych 40 skrzynek z Exchange do Office 365. Migracja publicznych folderów obniża podstawową licencję o 25 skrzynek. 

  Więcej o licencjonowaniu możesz dowiedzieć się tutaj.

 12. Czy mogę dokupić dodatkowe licencje później?

  Tak. Aby je zakupić, wybierz opcję Dodatkowe Licencje na pierwszej stronie formularza zamówień.

  UWAGA: W 3. kroku formularza zamówienia zostaniesz poproszony o podanie 5 pierwszych znaków klucza licencyjnego, który chcesz rozszerzyć.

  Jeśli otrzymałeś licencję CodeTwo Office 365 Migration bezpłatnie i teraz chcesz dodać do niej dodatkowych użytkowników, prosimy o kontakt z naszym Działem Sprzedaży w celu uzyskania pomocy.

 13. Ile kosztuje CodeTwo Office 365 Migration?

  Cena programu zależy od liczby skrzynek pocztowych, które chcesz zmigrować. Im więcej licencji kupujesz, tym mniej płacisz za pojedynczą skrzynkę. Zapoznaj się z cenami paczek licencji i zasadami zamawiania.

  Pamiętaj o tym, że CodeTwo Office 365 Migration jest wysoce skalowalny, więc tak naprawdę nie istnieje ograniczenie maksymalnej liczby skrzynek. Jeśli szukasz pakietu powyżej 1000 skrzynek pocztowych, wyślij nam zapytanie ofertowe przez ten formularz.

 14. Jaki rodzaj wsparcia technicznego jest oferowany dla tego produktu?

  Wsparcie techniczne dla CodeTwo Office 365 Migration jest całkowicie bezpłatne i obejmuje wszystkie rodzaje problemów. Możesz skontaktować się z nami przez telefon lub email, 24h na dobę od poniedziałku do piątku. Złożone problemy są rozwiązywane w trakcie zdalnych sesji.

  Ponadto cała dokumentacja techniczna CodeTwo Office 365 Migration jest dostępna online dla wszystkich użytkowników:

 15. Czy muszę zainstalować program na serwerze?

  Nie, nie musisz. Możesz zainstalować CodeTwo Office 365 Migration na jakimkolwiek komputerze z systemem Windows podłączonym do serwera źródłowego.

  Dowiedz się więcej o procesie instalacji CodeTwo Office 365 Migration

 16. Czy CodeTwo Office 365 Migration ma jakieś ograniczenia rozmiaru lub szybkości?

  Nie, nasz program nie nakłada żadnych nowych ograniczeń podczas migracji do chmury. Jednak należy pamiętać, że Office 365 podlega szeregu wbudowanych ograniczeń dla migracji ze strony EWS. Główne z nich to:

  • Limit 25MB-na-elementu - oznacza to, że elementy większe niż 25 MB zostaną pominięte podczas migracji.
  • Throttling usług migracji - Ograniczenia współbieżności migracji i alokacji zasobów usługi, np. domyślna ilość skrzynek, które możesz migrować jednocześnie wynosi 3 (według Microsoft liczba ta może zostać zwiększona do 50: przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej).
  • Throttling zasobów health-based - występuje w przypadku problemów z dostępnością usług.

  Inne czynniki, które mogą mieć wpływ na wydajność migracji:

  • Ograniczenia i throttling serwera źródłowego. Dowiedz się, jak zmienić ustawienia throttling na serwerze Exchange.
  • Typ danych i ich zawartość (np. skrzynki z mniejszą liczbą dużych przedmiotów migrują szybciej niż jeden z większą liczbą małych elementów).
  • Wydajność migrowanego serwera.
  • Parametry źródłowej sieci w organizacji.

  Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj ten artykuł na TechNet

 17. Jaka jest prędkość migracji?

  Prędkość pojedynczej migracji EWS, zaobserwowanej przez Microsoft wynosi między 500MB a 2GB na godzinę. Jednakże, powinno być możliwe osiągnięcie większej prędkości migracji poprzez zwiększenie liczby jednocześnie migrowanych skrzynek.

  UWAGA: CodeTwo Office 365 Migration nie ogranicza dodatkowo szybkości migracji.

 18. Jakie wymogi muszę spełnić, aby przeprowadzić migrację?

  Są dwa główne wymogi:

  1. Musisz mieć uprawnienia administratora domeny zarówno na serwerze źródłowym, jak i docelowym. 
  2. Jeśli chcesz migrować foldery publiczne, musisz stworzyć i aktywować je przed rozpoczęciem migracji. W przypadku skrzynek użytkowników, program może to zrobić za Ciebie.
 19. Czy CodeTwo Office 365 Migration tworzy konta Office 365 dla migrowanych użytkowników?

  Tak. Czynność ta może być całkowicie zautomatyzowana. Program przeprowadza ją na podstawie danych organizacji, która jest źródłem migracji.

 20. W jaki sposób dopasowywane są do siebie źródłowe i docelowe skrzynki użytkowników?

  Domyślnie CodeTwo Office 365 Migration proponuje dopasowanie ich na podstawie imienia i nazwiska lub atrybutu DisplayName użytkowników. Ale możesz też stworzyć swój własny algorytm dopasowywania, korzystając z szeregu dostępnych atrybutów.

 21. Czy CodeTwo Office 365 Migration migruje foldery publiczne?

  Tak, CodeTwo Office 365 Migration migruje również foldery publiczne. Proces migracji jest dokładnie taki sam jak w przypadku migracji skrzynek pocztowych użytkowników: nasz program replikuje strukturę i zawartość folderów publicznych z serwera źródłowego do chmury.

  UWAGA: foldery publiczne w Office 365 muszą być aktywowane przed migracją, np. poprzez wysyłanie wiadomości do nich. Dodatkowo, należy mieć na uwadze że migracja publicznych folderów obniża podstawową licencję o 25 skrzynek. 

 22. Czy CodeTwo Office 365 Migration wpływa na dane na serwerze źródłowym?

  Nie, nie wpływa. Nasz program umożliwia pasywny dostęp do danych serwera źródłowego, co oznacza, że żadne dane na nim nie są modyfikowane ani usuwane. Aplikacja tylko odczytuje dane z serwera źródłowego i kopiuje je do Office 365.

 23. Czy skrzynki pocztowe na serwerze źródłowym mogą wciąż być używane po dokonaniu migracji?

  Tak, mogą być. Zawartość skrzynek źródłowych nie jest w żaden sposób modyfikowana, dzięki czemu użytkownicy wciąż mogą używać źródłowej skrzynki pocztowej bez żadnych ograniczeń. 

  Co więcej, jeśli po jakimś czasie zdecydujesz się całkowicie wyłączyć lokalny serwer, po prostu naciśnij przycisk Rescan, a CodeTwo Office 365 Migration porówna zawartości źródłowych i docelowych skrzynek i zaktualizuje te na serwerze docelowym. 

 24. Wyskakuje mi błąd...

  Sprawdź ten artykuł w Bazie Wiedzy o rozwiązywaniu problemów z CodeTwo Office 365 Migration.

  Jeśli żadna z sugestii w artykule nie pomaga, skontaktuj się z naszym działem Wsparcia Technicznego.

  Ogólne informacje techniczne na temat CodeTwo Office 365 Migration możesz znaleźć w instrukcji obsługi programu.

  Odpowiedzi na najczęściej zapytania można znaleźć również w Bazie Wiedzy.

   

 25. Jak zaktualizować CodeTwo Office 365 Migration do wersji 2.0?

  W celu zaktualizowania programu do najnowszej wersji należy:

  1. Pobrać nowy plik instalacyjny.
  2. Zatrzymać migrację i zamknąć program (dotyczy sytuacji, w której  migracja została już rozpoczęta z wersją 1.0).
  3. Uruchomić instalator programu na maszynie z zainstalowaną poprzednią wersją CodeTwo Office 365 Migration. Wersja ta zostanie automatycznie wykryta, a następnie zaktualizowana. Wszystkie dotychczasowe ustawienia zostaną zachowane i automatycznie skonwertowane do zadania migrującego (tzw. job)*.
  4. Otworzyć program i wznowić migrację używając przycisku Rescan. W związku z tym, iż program pamięta poprzednie ustawienia nie powstaną duplikaty już zmigrowanych elementów.

  Wszyscy posiadacze licencji CodeTwo Office 365 Migration są uprawnieni do aktualizacji do wersji 2.0 bez dodatkowych opłat.

  * Job, inaczej zadanie migrujące, jest nową funkcjonalnością programu, która pozwala na lepsze planowanie procesu migracji. Dzięki zadaniom migrującym możesz grupować skrzynki pocztowe według własnych kryteriów i migrować je w osobnych transzach. Po dokonaniu aktualizacji do wersji 2.0 wszystkie skrzynki pocztowe wylistowane w programie zostaną umieszczone w automatycznie stworzonym zadaniu migrującym z zachowaniem dotychczasowych ustawień. 

  Więcej informacji na temat aktualizacji można znaleźć na tej stronie.

Nasi Klienci: