Światowy Dzień Backupu 2019

Dzisiaj, 31 marca 2019, obchodzimy Światowy Dzień Backupu – dzień przypominający nam jak ważne jest tworzenie kopii zapasowych danych. Jest to idealny czas, żeby się bliżej przyjrzeć systemom zabezpieczającym dane w Twojej firmie. Czy w ogóle takie systemy są wdrożone? A jeśli są wdrożone to czy działają i czy zapewnią prawidłowe odzyskiwanie danych kiedy będzie to potrzebne?

Dla mnie ten dzień nabiera szczególnie osobistego charakteru. Dlaczego? Jeszcze wczoraj byłam przekonana, że posiadam swój domowy system backupu pod kontrolą. Teraz opłakuję stratę około 1TB zdjęć zbieranych przez… całe życie! Co za nieszczęście!

Mając na względzie moją osobistą tragedię przeznacz chwilę na upewnienie się, że posiadasz kopie zapasowe ważnych danych i że te kopie działają. I nie mówię tu tylko o danych prywatnych, ale głównie o backupie danych firmowych.

Światowy Dzień Backupu 2019

Bezpieczeństwo i dostępność danych firmowych jest niezwykle istotne. Po pierwsze, dane firmowe takie jak wiadomości email, kontakty czy kalendarze pozwalają pracownikom swobodnie pracować, czyli zapewniają niezakłócone działanie firmy. Po drugie, organizacje podlegają różnym regulacjom prawnym, które narzucają firmom obowiązek przechowywania biznesowych danych elektronicznych i udostępniania ich odpowiednim instytucjom jeśli zachodzi taka potrzeba. Po trzecie, nie chcesz znaleźć się w ekstremalnie stresującej sytuacji utraty ważnych danych firmowych bez gwarancji ich bezpiecznego odzyskania. Zapewniam, że to jest o wiele bardziej przejmujące niż utrata kolekcji zdjęć z kilkudziesięciu lat.

Backupuj dane firmowe

Dane firmowe są krytycznie ważne. Bez względu na to jakiej platformy używasz, Exchange czy Office 365, SharePoint czy OneDrive for Business, zawsze traktuj swoje dane firmowe jako bezcenny skarb, który trzeba backupować. I to nie jeden raz. Twórz kopie zapasowe regularnie, w zautomatyzowany sposób i solidnie. Raz na jakiś czas pomyśl o jakiejś niespodziewanej katastrofie i sprawdź, jak szybko możesz odzyskać dane, czy kopie zapasowe nie są uszkodzone i czy mogą posłużyć jako źródło aktualnych danych.

Wykorzystaj narzędzia do backupu

Jako administrator masz dużo zadań na głowie, więc zawsze znajdzie się jakiś proces, który można zautomatyzować. Korzystając z narzędzi do tworzenia kopii zapasowych zaoszczędzasz czas i wysiłek. Możesz zautomatyzować i zaplanować proces backupu, z łatwością zarchiwizować dane i szybko je odzyskiwać kiedy będzie to konieczne. Spokój ducha jaki idzie w parze z dobrym systemem backupu jest nieoceniony.

A ten spokój ducha znajdziesz wykorzystując solidne narzędzia do backupu i przywracania danych od CodeTwo – CodeTwo Backup for Office 365 and CodeTwo Backup for Exchange. Programy te pozwalają na zabezpieczenie danych przetwarzanych w skrzynkach pocztowych Office 365 oraz Exchange, a także danych w SharePoint czy OneDrive for Business. Poniższe wideo pokazuje, jak ważne jest backupowanie danych SharePoint…

… oraz skrzynek pocztowych Exchange Online.

Szczęśliwego Dnia Backupu!

Podsumowując, życzymy wam abyście nigdy nie musieli rozpaczać nad utraconymi danymi, zarówno tymi firmowymi, jak i prywatnymi, a wszelkie katastrofy i plagi was nie dosięgały. Zabezpieczajcie swoje dane, twórzcie solidne backupy!

Szczęśliwego Dnia Backupu 2019!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.