Narzędzie do kopii zapasowej skrzynek pocztowych Office 365

Konieczność tworzenia kopii zapasowej danych w firmie wydaje się być truizmem. Każde przedsiębiorstwo stawia bezpieczeństwo swoich danych na pierwszym miejscu. Niestety w przypadku usługi Microsoft Office 365 brak odpowiedniego narzędzia, które pozwoliłoby tworzyć lokalne kopie zapasowe skrzynek mailowych, stawiało administratorów przed dużym problemem, a wiele firm wręcz powstrzymywało przed przeniesieniem swojej poczty do chmury.

Wraz z wydaniem programu CodeTwo Backup for Office 365 powyższe rozterki odchodzą do przeszłości. Jest to narzędzie pozwalające na tworzenie w czasie rzeczywistym kopii zapasowych wszystkich danych ze skrzynek pocztowych usługi Office 365.

Włącz, ustaw, zapomnij

Program pracuje w oparciu o zadania (jobs) backupujące. W ramach danego zadania można zdefiniować, które skrzynki program powinien przetwarzać, czasowy zakres danych do skopiowania, w jakich interwałach czasowych program powinien łączyć się z serwerem itp.

A

Sam mechanizm tworzenia kopii zapasowej opiera się między innymi na inkrementalnej metodzie backupu, która pozwala na szybkie kopiowanie tych danych, które faktycznie zostały dodane, lub zmienione. Ponadto każdy element jest kopiowany ze skrzynki w tylu wersjach, ile dokonano w nim zmian. Dzięki temu odzyskanie konkretnej (a nie wyłącznie ostatniej zapisanej) wersji maila, czy kontaktu, nie stanowi już problemu.

Przechowuj dane tak długo jak chcesz

Ponieważ dane zapisywane są lokalnie, staje się możliwe ominięcie standardowych procedur retencji danych w Office 365. Teraz już żaden 14-to czy 30-to dniowy limit przechowywania danych nie będzie trapił admina, a przywrócenie informacji skasowanej rok temu będzie możliwe.

C

Granularne odzyskiwanie danych

CodeTwo Backup for Office 365 został zaprojektowany z myślą o jak najefektywniejszym odzyskiwaniu danych. Przeglądarka w ramach programu pozwala nie tylko na granularne wyszukiwanie konkretnych informacji ale także na ich podgląd, tak jak ma to miejsce Outlooku. Co więcej, przywracanie danych jest również zgranulowane i pozwala na odzyskiwanie pojedynczych maili, wybranych folderów czy całych skrzynek. Podobnie jak w przypadku tworzenia kopii, proces przywracania danych został oparty o zadania (joby) i także oferuje takie funkcje, np. ustalanie terminów uruchomienia danego joba, albo jego powtarzanie.

B

Pobierz 30 dniową, w pełni funkcjonalną wersję próbną CodeTwo Backup for Office 365 i przekonaj się, że kopie zapasowe skrzynek z chmury nie są już kłopotem, a przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.