Exchange w firmie – załączniki i poufność danych

Na początek krótka uwaga: w poniższym tekście nie chodzi o snucie czarnych scernariuszy! Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się nad bezpieczeństwem Twoich danych? Czy poufne informacje w Twojej firmie traktowane są z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności? Swoją drogą: czy Twoi koledzy świadomie korzystają z zasobów systemowych? 100 megabajtowe załączniki nie są dziś żadnym problemem, przynajmniej z perspektywy nadawcy i odbiorcy maila. Co zrobić, jeśli ten czy inny użytkownik ignoruje zalecenie by kompresować maile „z nadwagą”?

W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak tylko sięgnąć po stabilny i wydajny system do zarządzania pocztą elektroniczną, przy czym najważniejsze jest by wszystko dało się sterować centralnie, tj. niezależnie od użytkowników. Każda wiadomość przechodząca przez serwer Exchange, w jedną bądź drugą stronę, musi być filtrowana i traktowana odpowiednio do zawartości.

Takim właśnie bezproblemowym rozwiązaniem jest nasz CodeTwo Exchange Rules PRO. Program ten oferuje standardowo wszystkie potrzebne mechanizmy i funkcje, wyróżniając się tym samym na tle aplikacji konkurencyjnych składających się najczęściej z wielu pojedyńczych modułów, które trzeba dokupić za każdym razem, gdy chcemy rozszerzyć funkcjonalność programu.

CodeTwo Exchange Rules PRO bierze Twoją elektroniczną korespondencję pod lupę i wyławia te informacje, które nie spełniają zdefiniowanych uprzednio kryteriów. Program kontroluje np. wiadomości pod kątem występowania fraz, które ewentualnie mogą mieć związek z poufnymi informacjami, przy czym cały mechanizm bazuje na bibliotekach programu, które mogą być stale rozszerzane o nowe frazy. Numery kart kredytowych i polis ubezpieczeniowych, raporty kwartalne i sprawozdania biznesowe, dane kont – jeżeli tylko pojawią się w tytule lub tekście wiadomości – mogą zostać wycięte lub zastąpione gwiazdkami, a odpowiednia informacja odnośnie ich nieautoryzowanego użycia wysłana do przełożonego lub szefa firmy. Szczegółowe ustawienia, takie jak określenie grupy nadawców i odbiorców, zapobiegają nie tylko nieporządanemu przekazywaniu danych na zewnątrz: także niekontrolowane przesyłanie poufnych lub tajnych treści w mailach wewnętrznych może zostać ukrócone w ten sposób.

Program rozpoznaje przychodzące maile zawierające „przyduże” załączniki. Jeśli przekroczą one określoną przez Ciebie maksymalną dopuszczalną wielkość, mogą zostać skompresowane, zapisane na dysku lub całkowicie usunięte. W odwrotnym przypadku dodanie określonej frazy do tytułu lub tekstu wiadomości (na przykład DodajKatalog2012) może sprawić, że wiadomość przed wysłaniem zostanie uzupełniona o aktualny katalog Twojej firmy w dowolnym formacie. W ten sposób wszystkie dane biznesowe mogą być hostowane i „doklejane” centralnie na Exchange’u.

Jako narzędzie złożone (nie mylić ze skomplikowane) CodeTwo Exchange Rules PRO umożliwia kombinację kilku funkcji. Przychodzące i wychodzące wiadomości mogą być filtrowane, modyfikowane, przesyłane dalej, blokowane, opatrzone załącznikiem, pozbawione go itp.

Dajemy Ci możliwość bezpłatnego testu naszego programu przez 30 dni i bez ograniczeń funkcjonalności. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o CodeTwo Exchange Rules PRO.

Ściągnij bezpłatnie CodeTwo Exchange Rules PRO
Inne programy na platformę Microsoft Exchange Server
Przejdź do strony głównej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

*