Exchange w firmie – załączniki i poufność danych

Na początek krótka uwaga: w poniższym tekście nie chodzi o snucie czarnych scernariuszy! Czy jednak kiedykolwiek zastanawiałaś/eś się nad bezpieczeństwem Twoich danych? Czy poufne informacje w Twojej firmie traktowane są z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności? Swoją drogą: czy Twoi koledzy świadomie korzystają z zasobów systemowych? 100 megabajtowe załączniki nie są dziś żadnym problemem, przynajmniej z perspektywy nadawcy i odbiorcy maila. Co zrobić, jeśli ten czy inny użytkownik ignoruje zalecenie by kompresować maile „z nadwagą”?

W takim wypadku nie pozostaje nam nic innego jak tylko sięgnąć po stabilny i wydajny system do zarządzania pocztą elektroniczną, przy czym najważniejsze jest by wszystko dało się sterować centralnie, tj. niezależnie od użytkowników. Każda wiadomość przechodząca przez serwer Exchange, w jedną bądź drugą stronę, musi być filtrowana i traktowana odpowiednio do zawartości.

Takim właśnie bezproblemowym rozwiązaniem jest nasz CodeTwo Exchange Rules PRO. Program ten oferuje standardowo wszystkie potrzebne mechanizmy i funkcje, wyróżniając się tym samym na tle aplikacji konkurencyjnych składających się najczęściej z wielu pojedyńczych modułów, które trzeba dokupić za każdym razem, gdy chcemy rozszerzyć funkcjonalność programu.

CodeTwo Exchange Rules PRO bierze Twoją elektroniczną korespondencję pod lupę i wyławia te informacje, które nie spełniają zdefiniowanych uprzednio kryteriów. Program kontroluje np. wiadomości pod kątem występowania fraz, które ewentualnie mogą mieć związek z poufnymi informacjami, przy czym cały mechanizm bazuje na bibliotekach programu, które mogą być stale rozszerzane o nowe frazy. Numery kart kredytowych i polis ubezpieczeniowych, raporty kwartalne i sprawozdania biznesowe, dane kont – jeżeli tylko pojawią się w tytule lub tekście wiadomości – mogą zostać wycięte lub zastąpione gwiazdkami, a odpowiednia informacja odnośnie ich nieautoryzowanego użycia wysłana do przełożonego lub szefa firmy. Szczegółowe ustawienia, takie jak określenie grupy nadawców i odbiorców, zapobiegają nie tylko nieporządanemu przekazywaniu danych na zewnątrz: także niekontrolowane przesyłanie poufnych lub tajnych treści w mailach wewnętrznych może zostać ukrócone w ten sposób.

Program rozpoznaje przychodzące maile zawierające „przyduże” załączniki. Jeśli przekroczą one określoną przez Ciebie maksymalną dopuszczalną wielkość, mogą zostać skompresowane, zapisane na dysku lub całkowicie usunięte. W odwrotnym przypadku dodanie określonej frazy do tytułu lub tekstu wiadomości (na przykład DodajKatalog2012) może sprawić, że wiadomość przed wysłaniem zostanie uzupełniona o aktualny katalog Twojej firmy w dowolnym formacie. W ten sposób wszystkie dane biznesowe mogą być hostowane i „doklejane” centralnie na Exchange’u.

Jako narzędzie złożone (nie mylić ze skomplikowane) CodeTwo Exchange Rules PRO umożliwia kombinację kilku funkcji. Przychodzące i wychodzące wiadomości mogą być filtrowane, modyfikowane, przesyłane dalej, blokowane, opatrzone załącznikiem, pozbawione go itp.

Dajemy Ci możliwość bezpłatnego testu naszego programu przez 30 dni i bez ograniczeń funkcjonalności. Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o CodeTwo Exchange Rules PRO.

Ściągnij bezpłatnie CodeTwo Exchange Rules PRO
Inne programy na platformę Microsoft Exchange Server
Przejdź do strony głównej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.