CodeTwo Backup for Exchange

Granularne kopie zapasowe
i odzyskiwanie danych
skrzynek pocztowych w Exchange
Pobierzpełne wsparcie techniczne podczas okresu próbnego

Najczęściej zadawane pytania - CodeTwo Backup for Exchange

Zapoznaj się z listą najczęściej zadawanych pytań o CodeTwo Backup for Exchange.

 1. W jaki sposób działa CodeTwo Backup for Exchange?

  CodeTwo Backup for Exchange może być zainstalowany na każdym komputerze z systemem Windows 7+ lub Windows Server 200+ wewnątrz Twojej domeny. Program łączy się z Twoimi serwerami za pomocą Exchange Web Services (EWS) i tworzy kopie zapasowe skrzynek pocztowych i folderów publicznych na lokalnych dyskach twardych. Osoba używająca programu musi mieć przyznane prawa impersonacji (Impersonation rights). Standardowo takie prawa są przyznawane członkom grupy zarządzającej serwerem.

  Tworzenie kopii zapasowej jest oparte na zadaniach, które posiadają trzy konfigurowalne opcje: lokalizacja kopii zapasowej; zakres danych do zarchiwizowania (wiele szczegółowych kryteriów); oraz czas rozpoczęcia i zakończenia tworzenia kopii zapasowej.

  Są możliwe dwa typy tworzenia kopii zapasowej: jednorazowa i ciągła. Ciągła kopia zapasowa jest wykonywana w cyklach. Pierwszy cykl tworzy kopię zapasową wszystkich danych według kryteriów określonych przez administratora. Kolejne cykle zapisują jedynie przyrostowe warstwy w przypadku zmian w danych.

  Przywracanie danych jest możliwe praktycznie na każdym poziomie: zaczynając od pojedynczych elementów lub załączników, poprzez foldery, aż do całych skrzynek pocztowych. Wybór lokalizacji docelowej podczas przywracania jest dowolny; może to być nawet alternatywna lokalizacja na Office 365.

  Więcej o szczegółach technicznych CodeTwo Backup for Exchange (instrukcja obsługi)

 2. Czy mogę przetestować CodeTwo Backup for Exchange za darmo?

  Tak.

  Wersja próbna jest za darmo i działa przez 30 dni. Podczas okresu próbnego wszystkie funkcje są w pełni dostępne. Jedynie przywracanie elementów jest ograniczone do 5 na folder.

  Po tym jak się skończy okres próbny, program przestaje funkcjonować, ale wszystkie ustawienia i wykonane kopie zapasowe są zachowane.

  Ściągnij darmową 30-dniową wersję próbną

   

 3. Jakie są wymagania systemowe?

  Minimalne wymagania sprzętowe i systemowe dla CodeTwo Backup for Exchange są następujące:

  • Procesor dwurdzeniowy
  • 1GB pamięci RAM
  • 64-bitowy system operacyjny (Windows Server 2012, 2008, Small Business Server 2011, Small Business Server 2008, Windows 7, Windows 8)
  • .Net 4.0 (instaluje się automatycznie w przypadku braku w systemie)

  Oprogramowanie musi być zainstalowane na domenie źródłowej (może to być stacja robocza) i użytkownik wykonujący kopię zapasową musi mieć przyznane prawa personifikacji (Impersonation rights) skrzynek pocztowych użytkowników. Standardowo takie prawa są przyznawane członkom grupy zarządzającej serwerem.

  Wymagana ilość miejsca wolnego na dysku twardym jest uzależniona od ilości danych kopii zapasowej.

  Instalacja i wymagania systemowe (instrukcja obsługi)

   

 4. Czy CodeTwo zapewnia miejsce dla kopii zapasowych skrzynek?

  Niestety, nie. Wszystkie kopie zapasowe muszą być zapisane na dyskach lokalnych.

 5. Czy jest dostępna opcja kopii zapasowej w chmurze?

  Jeszcze nie, ale możliwe, że w przyszłości dodamy wsparcie usług hostowanych w chmurze.

 6. Ile wolnego miejsca na dysku będę potrzebował?

  To zależy od ilości danych, których kopię zapasową chcesz utworzyć. CodeTwo Backup for Exchange przeprowadzi zapis kopii zapasowych do momentu, aż zabraknie wolnego miejsca na dysku. Interfejs programu wyświetla informacje nt. ilości użytego i wolnego miejsca na dysku.

  Instalacja i wymagania systemowe (instrukcja użytkownika)

 7. W jaki sposób CodeTwo Backup for Exchange jest wyceniony i licencjonowany?

  Licencja programu jest roczną subskrypcją wycenioną w zależności od ilości skrzynek i rozmiarów danych w folderach publicznych, których kopie zapasowe chcesz utworzyć. Należy kupić jedną licencję na każdą skrzynkę pocztową i każde 0.5 GB danych public folders dla których będą wykonywane kopie zapasowe. Nie jest możliwa miesięczna subskrypcja. 

  W momencie, kiedy Twoja roczna subskrypcja dobiegnie końca, nie będzie już możliwe wykonywanie kopii zapasowej, ale wciąż będziesz mógł przywracać elementy.

  CodeTwo Backup for Exchange licencjonowanie (instrukcja użytkownika)

 8. Czy mogę uwolnić licencję i przypisać ją ponownie do innego użytkownika?

  Tak.

  CodeTwo Backup for Exchange daje możliwość ponownego wykorzystania licencji. Oznacza to, że aktualnie przypisaną licencję można uwolnić i przypisać ponownie do innego użytkownika – pod warunkiem, że dana licencja była w użyciu przynajmniej przez 30 dni.

  W przypadku uwalniania kilku licencji należy zrobić to osobno dla każdej skrzynki pocztowej. Natomiast jeśli uwalniania jest licencja z folderów publicznych wtedy kliknięcie przycisku Release license spowoduje automatyczne uwolnienie wszystkich folderów (licencja będzie uwolniona tylko wtedy jeśli minęło przynajmniej 30 dni od jej poprzedniego przypisania). Uwolnione licencje zostaną ponownie użyte przez program zgodnie z ustawieniami w zadaniach backupujących.

  Dowiedz się więcej o licencjonowaniu.

 9. W jaki sposób mogę zdobyć dodatkowe licencje?

  Możesz kupić dodatkowe licencje używając opcji Dodatkowe licencje dostępnej w formularzu zamówień. Pamiętaj o przygotowaniu swojego aktualnego klucza, aby podać go w trakcie składania zamówienia.

  Zamówienie dodatkowych licencji nie przedłuża okresu subskrypcji (koszt dodatkowych licencji jest pomniejszony w zależności od pozostałego okresu subskrypcji).

  CodeTwo Backup for Exchange formularz zamówień

  W jaki sposób mogę odnaleźć swój klucz licencyjny?

 10. Dla jakich elementów CodeTwo Backup for Exchange wykonuje kopie zapasowe?

  Program tworzy kopie zapasowe zwykłych i współdzielonych skrzynek Microsoft Exchange, a także folderów publicznych. Obsługiwane są wszystkie typy folderów i elementów. Aby dowiedzieć się więcej na temat wspieranych scenariuszy zobacz naszą instrukcję obsługi.

  Nasza aplikacja jeszcze nie wspiera SharePoint lub Lync.

  Podziel się z nami uwagami na temat możliwych ulepszeń produktu

 11. Czy mogę użyć programu w celu wyeksportowania danych skrzynek do plików PST?

  Tak, jest to możliwe. Aby wyeksportować dane skrzynek do plików PST za pomocą CodeTwo Backup for Exchange, musisz wykonać dwa następujące kroki:

  1. Utworzyć kopię zapasową wyszczególnionych skrzynek pocztowych. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…
  2. Kopia zapasowa zostanie zapisana w repozytorium programu, które później można archiwizować do plików PST. Kliknij, aby dowiedzieć się więcej…

  Podziel się z nami uwagami na temat możliwych ulepszeń produktu

   

 12. Czy jest możliwość określenia zakresu danych podczas tworzenia kopii zapasowej?
 13. Czy będę w stanie stworzyć jednorazowe obrazy danych czy tylko wykonywać ciągłą kopię zapasową?

  CodeTwo Backup for Exchange pozwala wykonywać jedno i drugie. Możesz nastawić program, aby wykonał jednorazowy obraz poszczególnego kawałka skrzynki, i na tym poprzestał. Jednak możesz również ustawić na ciągłe tworzenie kopii zapasowej bez przestoju, lub tylko o zaplanowanym czasie.

 14. Czy wydajność programu jest w jakiś sposób ograniczona?

  Nie. Wydajność aplikacji jest uzależniona od właściwości środowiska jak: wydajność sprzętowa, szybkość dostępu do skrzynki pocztowej, wydajność EWS (CodeTwo Backup for Exchange używa EWS w połączeniu z Twoim serwerem), itd.

  Nie ma również ograniczeń, co do całkowitej wielkości kopii zapasowej.

 15. Czy program zapisuje również reguły Outlook'a?

  Nie w obecnej wersji, ale możemy dodać taką możliwość w przyszłości.

  Podziel się z nami uwagami na temat możliwych ulepszeń produktu

 16. W jaki sposób działanie programu wpływa na użytkowników?

  Nie ma żadnego wpływu. CodeTwo Backup for Exchange ma dostęp do skrzynek użytkowników z poziomu serwera, odczytuje ich zawartość i tworzy kopie w lokalizacji wybranej przez administratora. Dostępność usługi dla użytkowników pozostaje niezakłócona podczas tego procesu.

 17. Jak wiele zadań kopii zapasowej / odzyskiwania jestem w stanie stworzyć?

  CodeTwo Backup for Exchange nie ogranicza liczby zadań, które mogą być stworzone w programie. A więc odpowiedź brzmi: niezliczoną liczbę zadań.

 18. W jaki sposób skrzynki współdzielone są licencjonowane?

  Skrzynki współdzielone są licencjonowane w ten sam sposób, co zwykłe skrzynki użytkowników, tj. 1 licencja na 1 skrzynkę.

  CodeTwo Backup for Exchange licencjonowanie (instrukcja obsługi)

 19. Czy mogę zapisać kopie zapasowe na dysku sieciowym?

  Tak, możesz. Aby to osiągnąć, wystarczy że utworzysz zadanie archiwizujące dla wybranych kopii zapasowych. W tym celu wystarczy że:

  1. Utworzysz kopię zapasową dla danych, które chcesz przechowywać na dysku sieciowym i odpowiednio ustawisz politykę retencyjną.
  2. Uruchomisz zadanie archiwizujące dla powyższej kopii zapasowej. Teraz wystarczy, że w oknie wyboru lokalizacji docelowej wskażesz dany dysk sieciowy i go zaznaczysz.
 20. Dlaczego potrzebuję CodeTwo Backup for Exchange?

  Dzięki naszemu oprogramowaniu możesz tworzyć i zarządzać kopiami zapasowymi skrzynek pocztowych i folderów publicznych całej organizacji. Wszystko z jednego miejsca, przy użyciu wygodnej i prostej w obsłudze konsoli.

  Kopie zapasowe przechowywane są na dyskach lokalnych. Dzięki temu masz nieograniczony dostęp do swoich danych, niezależnie od połączenia internetowego i dostępności jakiegokolwiek serwisu. Wyszukiwanie i odzyskiwanie danych jest możliwe w każdym momencie.

  CodeTwo Backup for Exchange ponadto ułatwia spełnianie norm prawnych dla przechowywania danych w formie elektronicznej i wyszukiwanie wybranych dokumentów gdy tylko są potrzebne do czynności prawnych.

  Ponadto, nasze oprogramowanie daje pewność że żaden ważny email nie przepadnie bezpowrotnie, jako że każda jego wersja jest bezpiecznie przechowywana na dysku lokalnym.