Update, upgrade i migracja – czy jest jakaś różnica?

Terminy update, upgrade i migracja są często mylone przez uzytkowników komputerów. Niektórzy nawet uważają, że te dwa pierwsze to właściwie to samo. Migracja oczywiście kojarzy się lekcjami geografii, czy też z programem na Discovery, a nie z oprogramoawniem.

Update to inaczej aktualizacja. Mówimy tak o ponownej instalacji programu, pod warunkiem, że nie nastąpiła zmiana w liczbie całkowitej wersji programu. Innymi słowy update to np. zaktualizowanie wersji 2.0 do wersji 2.1. Update jest zazwyczaj bezpłatny.

Upgrade to już ponowna instalacja programu ze zmianą numeru jego wersji przynajmniej o jeden. Czyli np. zainstalowanie wersji 3.0 na wersję 2.0. Upgrade jest najczęściej płatny, ale jego koszt jest mniejszy niż w przypadku zakupu całego programu.

Migracja ma wiele wspólnego z tym co widzimy na Discovery. Otóż jest to przejście z jednego programu na drugi, np. przejście z CodeTwo Exchange Rules na CodeTwo Exchange Rules Pro. Migracje również są płatne, ale ich koszt jest również tańszy niż w przypadku kupowania samego programu.

Zobacz produkty CodeTwo
Strona główna CodeTwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.