Jak śledzić reguły i wiadomości w programie CodeTwo Exchange Rules Pro

Jak już wiecie, CodeTwo Exchange Rules Pro to zaawansowana aplikacja umożliwiająca sprawną administrację wiadomości e-mail przepływających przez MS Exchange Server. Działanie programu opiera się na systemie reguł tworzonych przez administratora. Te z kolei składają się z warunków, wyjątków i akcji definiowanych w ramach obranej przez użytkownika strategii. W ten sposób decyduje on np., które e-maile mają być przekierowane, zablokowane, opatrzone firmową sygnaturą lub, na które wysłana ma zostać automatyczna odpowiedź za pomocą funkcji Autoresponder.

Program oferuje bardzo wiele funkcji, co sprawia, że stworzone reguły mogą posiadać złożoną strukturę. Oto kilka porad ułatwiających pracę z regułami oraz test i analizę ich działania w praktyce:

– Skorzystajcie z zakładki Overview, gdy chcecie mieć szybki wgląd we wszystkie elementy składające się na daną regułę. Klikając w linki zamieszczone w opisach warunków, akcji i wyjątków, zobaczycie nowe okienka z dokładniejszym ich objaśnieniem oraz podglądem, np. wstawionej stopki e-mail.

– Aby podpatrzeć wygląd wiadomości, dla której zastosowana została reguła, wybierzcie drugą górną zakładkę o nazwie Rule Tester. Jest to moduł przypominający w wyglądzie i działaniu klienta pocztowego. Tam widzicie testowane wiadomości dokładnie w takiej formie, w jakiej dotrą one do odbiorcy. Dzięki temu możecie sprawdzić czy np. podpis i logotyp firmy dodane do e-maila wyświetlają się poprawnie.

– Dodatkowo, proces działania Waszej reguły prześledzić możecie za pomocą funkcji Message Processing Trace (MPT), która wyświetla schemat wykonanych warunków, akcji i wyjątków. Aby uruchomić funkcję MPT, kliknijcie prawym przyciskiem w testowaną wiadomość widoczną w inboxie i z rozwijanego menu wybierzcie ostatnią opcję. Tak wygląda aktywowane okno MPT:

Po więcej szczegółów i instrukcje opatrzone obrazkami, zapraszam na nasz angielski blog. Administratorów MS Exchange Server, którzy chcą przetestować CodeTwo Exchange Rules Pro, kieruję do strony poboru darmowej wersji. Tych z Was natomiast, którzy już korzystają z aplikacji, zachęcam do podzielenia się opinią lub śmiałych pytań w razie wątpliwości co do jego funkcji.

Zobacz prezentację programu CodeTwo Exchange Rules Pro w filmach po angielsku
Exchange Rules Pro vs MS Exchange
Inne programy CodeTwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.