Jak przywrócić obrazki usunięte z maila przez iPhone i iPad

Czy wykorzystujesz obrazki w treści swoich wiadomości email? Jeśli tak, jesteś w zdecydowanej większości. Niestety, oznacza to również, że może dotknąć Cię problem pojawiający się przy odpowiadaniu na emaile z iPhona lub iPada. Te urządzenia mobilne usuwają grafiki z treści emaili i ich podpisów. Jest to domyślne zachowanie, na które nie pomoże zmiana ustawień w telefonie, czy tablecie. Na szczęście, CodeTwo przedstawia prosty sposób na przywracanie usuniętych obrazków jeśli Twoja firma korzysta z serwera Exchange.

Przywracanie obrazków usuniętych z maili przez iPhona

Dlaczego iPhone i iPad usuwają obrazki z wiadomości email?

Usuwanie obrazków przy odpowiadaniu i przekazywaniu dalej maili jest zachowaniem domyślnym. Nie jest do końca jasne dlaczego klient poczty usuwa te obrazki z treści wiadomości. Być może chodzi o oszczędzanie miejsca na skrzynce pocztowej, albo przyspieszenie wczytywania emaili. Teoretycznie, osoba wysyłająca pierwotną wiadomość dokładnie wie jakie obrazki wysyłała i nie potrzebuje ich oglądać ponownie. Jednak jest wiele sytuacji w których automatyczne usuwanie obrazków jest zabiegiem całkowicie nielogicznym i utrudnia pracę. Oto jak problem wygląda w praktyce.

Opis problemu

Problem pojawia się kiedy odbiorca odpisuje na wiadomość z iPhona lub iPada. Wszystkie elementy graficzne są w takiej sytuacji usunięte i zastąpione tekstem z nazwą pliku graficznego, co może wyglądać następująco:

obrazki usuwane przy odpowiadaniu z iPhone i iPad

Aby w pełni zilustrować uciążliwość tego problemu, przedstawię dwa przykłady z życia wzięte:

Przykład 1

Kolega z pracy przesyła kilka obrazków i prosi o opinię i sugestie jak je poprawić. W normalnej sytuacji, wystarczyłoby odpisać na przykład: „dodaj to do pierwszego, drugie jest odrobinę zbyt jaskrawe, trzecie jest ok”. Wtedy kolega widzi co ma zrobić, przy instrukcjach ma podgląd swojego maila, widzi który obrazek jest który i może od razu zabrać się do pracy. Niestety, jeśli odpowiedź została wysłana z iPhona, trzeba najpierw znaleźć odpowiedniego maila spośród wysłanych wiadomości i porównać go z odpowiedzią. Ponadto, jeśli odpowiedź nie została wysłana natychmiast, odszukanie odpowiedniego maila jest dodatkowo utrudnione.

obrazki usuwane przy odpowiadaniu z iPhone i iPad

Przykład 2

Tworzysz profesjonalną stopkę dla wiadomości i konfigurujesz klienta poczty by była ona załączana do każdej wysłanej przez Ciebie wiadomości. Jednak któryś z Twoich odbiorców odpowiada na tę wiadomość korzystając z iPhona. W rezultacie, cały wysiłek włożony w tworzenie i wdrożenie podpisu idzie na marne. Zamiast bannerów marketingowych, logo firmy i zdjęcia, w wiadomości będzie można znaleźć tylko nawiasy z nazwami plików graficznych i tekst, którego formatowanie może łatwo się rozsypać w wyniku braku obrazków.

obrazki usuwane przy odpowiadaniu na emaile z iPhone i iPad

Jak przywrócić obrazki usunięte przez iPhona i iPada

Jeśli Twoja organizacja korzysta z serwera Exchange do obsługi wiadomości email, mamy dla Ciebie bardzo proste rozwiązanie. CodeTwo Exchange Rules, nasze narzędzie do centralnego zarządzania stopkami email, potrafi teraz odzyskać obrazki usunięte przez urządzenia z systemem iOS.

CodeTwo Exchange Rules pozwala na proste tworzenie profesjonalnych stopek email. Podpisy i noty prawne dodawane są do wiadomości wysłanych z serwera Exchange automatycznie. Dzięki temu, każdy użytkownik może cieszyć się automatycznie dostosowaną do siebie stopką, która będzie dodana do każdego emaila. Aby dowiedzieć się więcej o funkcjonalnościach CodeTwo Exchange Rules Family, odwiedź stronę główną programu.

Jedyne co należy zrobić, to dodać akcję Restore images removed by iPad do reguły w programie:

CodeTwo Exchange Rules przywracanie obrazków usuniętych przez iPhone

Od tego momentu, każdy usunięty obrazek zostanie automatycznie przywrócony na poziomie serwera, zanim trafi do skrzynki odbiorcy. Dzięki temu, niezależnie od używanych do korespondencji urządzeń mobilnych, wszystkie emaile powinny zawierać oryginalnie zawarte w nich grafiki. Odzyskiwanie obrazków będzie działać zarówno dla elementów wysłanych, jak i przychodzących.

Dowiedz się więcej o nowej funkcjonalności programu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.