GG + Outlook = Giegieo

Od jakiegoś czasu, w przerwach pomiędzy komercyjnymi projektami, pracujemy nad naszym nowym darmowym programem, który po krótkiej, ale intensywnej burzy mózgów nazwaliśmy Giegieo. Jest to rozszerzenie Outlooka, które pozwoli na korzystanie w nim z funkcji komunikatora Gadu Gadu. Dla osób, które używają Outlooka na co dzień, jest on centralnym miejscem do zarządzania kontaktami, pocztą, terminami, zadaniami. Z drugiej strony prawie każdy w Polsce korzysta z Gadu Gadu. Dla nas naturalne jest wbudowanie funkcjonalności popularnego GG w Outlooka. Po co trzymać i zarządzać kontaktami w dwóch miejscach, jeśli można w jednym?

Po zainstalowaniu Giegieo w Outlooku pojawia się nowy pasek narzędzi, który wyświetla statusy i opisy Gadu Gadu osób, z którymi komunikujemy się przy pomocy Outlooka. Dzięki temu możemy natychmiast rozpocząć z kimś rozmowę, jeśli widzimy, że jest dostępny lub zostawić mu wiadomość, jeśli akurat nie ma go na GG.

Giegieo wyświetla status i opis GG dla aktualnego wybranego kontaktu w widoku foldera (każdy z obrazków umieszczonych w tym poście można kliknąć, aby otworzył się w nowym oknie.  Może to pomóc w ich oglądaniu, ponieważ na niektóre z nich zachodzić tekst):

main_small.png

… ale także na otwartym kontakcie:

rozmawiaj_small.png

Jeśli otrzymujemy emaila, Giegieo wyświetla status GG nadawcy oraz wszystkich odbiorców wiadomości. Statusy wyświetlane są zarówno na pasku narzędzi:

toolbar_small.png

… jak i na specjalnym panelu bezpośrednio pod treścią wiadomości:

gie_small.png

Dzięki temu możemy zdecydowanie szybciej komunikować się z innymi. Jeśli ktoś jest dostępny, to zamiast pisać do niego emaila i czekać na odpowiedź, można natychmiast rozpocząć rozmowę GG. Wystarczy kliknąć przycisk z jego statusem na pasku narzędzi lub na panelu pod treścią wiadomości.

Giegieo może również dodawać do wysyłanych wiadomości stopkę pokazującą Twój numer Gadu Gadu i aktualny status. Status wyświetlany odbiorcy jest dynamiczny, zmienia się wraz ze zmianą Twojego status, więc odbiorca może łatwo rozpocząć z Tobą rozmowę klikając link obok obrazka ze statusem.

104_alternative.gif

Giegieo posiada kreator importu kontaktów z Gadu Gadu do Outlooka. Pozwala on szybko powiązać kontakty znajdujące się w Gadu Gadu z tym, które znajdują się w programie Outlook. Kreator potrafi również automatycznie wykryć zmiany prowadzone w kontaktach w GG i wprowadzić je w odpowiadającym im kontaktach w Outlooku.

105.gif

Jeśli sami chcemy przypisać numer GG do kontaktu w Outlooku, Giegieo pomoże nam wybrać odpowiedni numer z pasujących kontaktów znajdujących się do tej pory w Gadu Gadu:

106.gif

Na razie Giegieo jest w wersji Beta. Nie jest publicznie dostępne i testowane jest przez niewielkie grono osób. W niedługim czasie udostępnimy je do pobrania dla wszystkich. Jeśli ktoś jest zainteresowany pobraniem i testowaniem programu już teraz, może się z nami skontaktować. Więcej szczegółów znajdzie na tej stronie.

Wraz z udostępnieniem Giegieo dla szerszej publiczności, które tak jak wspomniałem nastąpi wkrótce, będziemy mocno wsłuchiwać się w Wasze opinie i starać się rozwijać program i implementować w nim nowe funkcjonalności.

Więcej informacji będziemy z czasem udostępniać na stronie programu Giegieo oraz tutaj na blogu.

4 thoughts on “GG + Outlook = Giegieo


  1. Szansa jest, chociaż na razie musimy wydać końcową wersję Giegieo, udostępnić ją publicznie to pobrania i zobaczyć, jaki będzie odzew. Jeśli będzie duże zainteresowanie użytkowników, na pewno będziemy chcieli rozwijać dodatek.

    A o jakich komunikatorach dokładnie myślisz?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.