5 najbardziej pożądanych darmowych dodatków do Outlooka

Przedstawiamy 5 najpopularniejszych darmowych dodatków programu Microsoft Outlook od CodeTwo*. Są to te programy, które pobieracie najczęściej z naszej strony, a także z popularnych serwisów internetowych z darmowym oprogramowaniem, takich jak Cnet, PC World, Brothersoft czy Tucows.
Tak prezentuje się nasz ranking:

Nr 1 – CodeTwo AutoConfig, czyli super-szybka aplikacja do konfiguracji konta w Outlooku

Ci co już wypróbowali ten sprytny program wiedzą, że tworzenie nowego konta w programach Outlook, Outlook Express, Windows Mail czy Windows Live Mail nie musi wcale oznaczać czasochłonnego grzebania w zaszytych okienkach ustawień. W programie CodeTwo AutoConfig wystarczy raz podać adres e-mail i kliknąć przycisk Utwórz konto, a cały proces konfiguracji zostawić aplikacji. Co więcej, udogodnienie to dotyczy nie tylko konfiguracji dla domyślnie narzucanego przez Outlook protokołu IMAP. CodeTwo AutoConfig pozwala również stworzyć konto dla protokołu POP3/SMTP, który często preferowany jest przez użytkowników Gmail.
Oto anglojęzyczna prezentacja programu:

Nr 2 – CodeTwo Outlook Export – eksportuj pliki tekstowe z Outlooka, nawet te z prywatnych, niestandardowych folderów

Wyobraźmy sobię sytuację z życia wziętą, gdy musisz szybko sporządzić raport w Excelu w oparciu o archiwum korespondencji z klientem czy też prywatny dziennik w Outlooku. Program mailowy Microsoft’a pozwala eksportować jedynie standardowe foldery, np. kontakty, maile, kalendarz. Ratunkiem jest wtyczka CodeTwo Outlook Export, która za sprawą kilku kliknięć pobierze z Outlooka wskazane dane i przekonwertuje do plików tekstowych CSV. Te z kolei można importować do programów MS Excel, OpenOffice, MS Notepad czy też MS Works. CodeTwo Outlook Export to jeden z naszych najstarszych programów, ale, jak widać, wciąż dobrze się sprawuje i nie spada na popularności.:)

Nr 3 – CodeTwo Attach Unblocker – uwolnij exe., reg., .url i innych banitów!

Historia pewnie dobrze Wam znana – Microsoft chciał dobrze i wyposażył Outlook’a w domyślną blokadę dla plików, które potencjalnie mogą być wirusami i do takowych zaliczył np. te z rozszerzeniem .exe, .url, .pst, .com, .reg itp. Skutkiem tego załączniki tego typu nie są do odczytu, zapisu czy wydruku, a sama procedura ich odblokowania nie jest do przełknięcia dla zupełnego laika tematów komputerowych. Zresztą wielu ludzi irytuje fakt, że nie mogą sami decydować jakie pliki załączników będą otwierać a jakie nie. CodeTwo Attach Unblocker jest szybkim i skutecznym rozwiązaniem tego problemu, o czym zresztą świadczy jego trzecia pozycja na naszej liście najpopularniejszych wtyczek od CodeTwo.

Nr 4 – CodeTwo Outlook Sync – ciesz się jednym Outlookiem na dwóch komputerach

Nasz nr 4 to produkt, który zdaje się, że z nieba spadł dla osób, które pracują w Outlooku na co dzień na dwóch maszynach (np. stacjonarny plus laptop) lub przy ścisłej współpracy z żoną/mężem, sekretarką, partnerem biznesowym czy nawet kumplem (pod warunkiem, że korzystają z jednej sieci). W obu przypadkach ogromnym udogodnieniem staje się możliwość synchronizowania niektórych folderów Outlooka, np. kalendarza, w którym widnieją wszystkie terminy zadań, spotkań i transakcji. W sieci zauważamy, że wielu ludzi szuka metody współdzielenia takich informacji na dwóch komputerach, bez konieczności stawiania drogiego serwera Exchange – w końcu to tylko dwa komputery… CodeTwo podsuwa gotowe rozwiązanie. Nazywa się ono CodeTwo Outlook Sync i zostało wydane całkiem niedawno, bo jeszcze tego roku, a już teraz pozycjonuje się w czołówce najczęściej pobieranych freewarów. Zresztą, co to dużo pisać, jeśli można pokazać. Zobaczcie film Simon’a:

Wskazówka:
Jeśli chcesz synchronizować Outlooka między większą grupą komputerów bez serwera Exchange, sprawdź CodeTwo Public Folders.

Nr 5 – CodeTwo CatMan – oznaczaj kolorami, nazywaj i współdziel kategorie Outlooka z innymi

I znów powraca temat pracy zespołowej w Outlooku. CodeTwo CatMan to aplikacja, która poszerza możliwości zbiorowego współdzielenia kategorii w Outlooku i zarządzania nimi. Dzięki tej wtyczce, użytkownicy mogą wprowadzić własny sposób identyfikacji poszczególnych kategorii, nadając im różne nazwy i kolory. Dodatkowo, kategorie mogą być zdefiniowane jako prywatne – widoczne tylko dla danego użytkownika lub publiczne – umieszczone w sieci lokalnej, na serwerze www lub FTP. Posiadanie kategori publicznych daje użytkownikom możliwość stałego wglądu w te kategorie, nawet jeśli dane osoby są poza siecią, np. w delegacji. Simon opowie Wam więcej na ten temat:

CodeTwo CatMan może być użytecznym dodatkiem dla tych, którzy współdzielą foldery Outlooka, dlatego chętnie sięgają po niego użytkownicy CodeTwo Public Folders.

Co mówią klienci o CodeTwo CatMan…
The smart and simple, yet amazingly brilliant tools and plug-ins available from CodeTwo take Office Outlook efficiency and collaboration to a whole another level!
We use Code Two Public Folders, and as a small business, it just didn’t make sense for us to spend the money on an Exchange Server to get the functionality we easily get from you guys here at Code Two. This covers it all!
Then… when we added CatMan – it was revolutionary! Now, easily, every employee uses a master, common color-coded category list on all our calendars, emails, contacts, tasks, etc…. we can know what’s happening with our sales pipeline, meetings, and general workflow at a glance!
Thanks, CodeTwo, for doing what you do to make it so easy for us to do what we do!

Joel Wetzstein
Armstrong St. Clair, INC

Wszystkie wymienione narzędzia są zupełnie darmowe, zawsze dostępne do pobrania z naszej strony. Cieszymy się, że dobrze Wam służą i dziękujemy za miłe opinie oraz podpowiedzi co do ich dalszych udoskonaleń. Nasz kalendarz jest wciąż pełen terminów dla nowych realizacji, więc zapewniamy, że kolekcja bezpłatnych aplikacji będzie się nadal poszerzać. Jeśli chcecie być stale na bieżąco z nowościami CodeTwo, zachęcamy do włączenia się do grona fanów naszych stron na Facebooku: CodeTwo PL oraz Outlook Free Add-ins.


 

*) Wyniki oparte są na wewnętrznych, comiesięcznych statystkach pobrań aplikacji z oficjalnych stron CodeTwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.