CodeTwo Exchange Rules 2007!

Po długich pracach i przygotowaniach dzisiaj możemy dumnie ogłosić premierę nowego CodeTwo Exchange Rules 2007 przeznaczonego dla serwera Exchange 2007! Wprawdzie na razie jest to wersja beta, ale została skrupulatnie przez nas przetestowana i liczymy, że za około miesiąc zostanie ogłoszona jako wersja ostateczna. W tym okresie będziemy jeszcze wsłuchiwać się w sugestie użytkowników i być może niektóre z nich zostaną wprowadzone do wersji ostatecznej (Release) programu.

Na razie dostępna jest wersja angielska programu, nie ma wersji polskiej i właściwie jeszcze nie wiemy, czy będzie. Ale podejrzewam, że nie jest to dla administratorów Exchange żaden problem, tym bardziej, że sam Exchange Server 2007 nie jest dostępny w wersji polskiej.

Nowy CodeTwo Exchange Rules 2007 to odrębny produkt, nie jest to po prostu nowa wersja CodeTwo Exchange Rules. Wynika to z tego, że Exchange Server 2007 został kompletnie przebudowany w porównaniu do Exchange 2000/2003 i z technicznego punktu widzenia funkcjonalności naszego programu są realizowane teraz przy wykorzystaniu zupełnie innych rozwiązań. Poza tym Exchange Rules 2007 to aplikacja 64-bitowa. Wszystko to powoduje, że program musiał przez nas zostać napisany od podstaw.

Idea pozostała ta sama. Administrator może definiować wiele reguł, które dodają firmowe stopki lub indywidualne podpisy użytkowników do wysyłanych wiadomości. Na pierwszy rzut oka widać jednak, że zmienił się interfejs użytkownika, jest on teraz zdecydowanie “ładniejszy”. Dodanych zostało również kilka dodatkowych funkcji, takich ja możliwość testowania, która stopka zostanie zastosowana dla wybranego użytkownika oraz podgląd, jak stopka będzie wyglądać w wiadomości email.

Jedną z nowości jest to, że teraz administrator w regule definiuje nie tylko zakres nadawców, których ona dotyczy, ale także odbiorców. Dla tego samego nadawcy możemy więc zdefiniować różne stopki w zależności od tego, do kogo wysyłana jest wiadomość.

Administratorom znacznie ułatwiliśmy tworzenie zaawansowanych podpisów poprzez dodanie do programu wbudowanego edytora stopek. Więc teraz stworzenie stopek zawierającej nawet dziesiątki obrazków, tabel i wielokolorowych czcionek, nie będzie stwarzać najmniejszych problemów.

Według nas najważniejszą zmianą w programie jest jednak możliwość wstawiania podpisów nie tylko do wiadomości wysyłanych na zewnątrz organizacji Exchange, ale także do tych przesyłanych pomiędzy użytkownikami wewnętrznymi – tzw. wiadomości wewnętrznych.

Więcej informacji znajduje się na stronach programu. Strona Features przedstawia wszystkie najważniejsze funkcjonalności programu, a pełna dokumentacja znajduje się w User’s Manual.

To że mamy “nowe dziecko”, nie znaczy jednak, że zapominamy o CodeTwo Exchange Rules dla Exchange 2000/2003. Zdajemy sobie sprawę, że wciąż większość firm używa właśnie jego i minie jeszcze trochę czasu zanim Exchange 2007 stanie się liderem. Dlatego równocześnie pracujemy nad nową wersją “starego” CodeTwo Exchange Rules i funkcjonalnościami, o które dopytują się użytkownicy. Postaramy się wkrótce napisać o nich nieco więcej, zanim jeszcze wydamy nową wersję.

One thought on “CodeTwo Exchange Rules 2007!


  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
  Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.