Zarządzanie prawami dostępu oparte na rolach oraz szybsza migracja – nowa aktualizacja programów do migracji

Nasze narzędzia do migracji CodeTwo Office 365 Migration oraz CodeTwo Exchange Migration zostały zaktualizowane. Najnowsza wersja wprowadza zupełnie nowy model zarządzania prawami dostępu oparty na rolach (Role Based Access Control) oraz znacząco usprawnia szybkości migracji.

Aktualizacja programów do migracji

Zasada minimalnych uprawnień do zarządzania programem

Dzięki zastosowaniu nowego modelu zarządzania dostępem opartego na rolach (RBAC), nie jest już konieczne posiadanie uprawnień globalnego administratora podczas łączenia się do docelowego serwera poprzez EWS. Od teraz można przypisywać określone role do wybranego konta administratora i w ten sposób kontrolować zakres jego uprawnień do wykonywania czynności związanych z migracją. Można też stworzyć zupełnie nowe konto, przypisać mu potrzebne role i użyć tego konta wyłącznie do przeprowadzenia migracji.

Poniżej znajduje się lista ról używanych przez programy CodeTwo do przeprowadzenia migracji:

  • View-Only Recipients – pozwala mieć podgląd na użytkowników oraz skrzynki pocztowe;
  • View-Only Configuration – pozwala sprawdzić, które role są przypisane do poszczególnych użytkowników;
  • Public Folders – rola ta umożliwia wykonywanie operacji na folderach publicznych;
  • User management administrator/Global administrator lub Mail Recipient Creation and Mail Recipients – umożliwia tworzenie nowych skrzynek pocztowych i użytkowników (te uprawnienia są wymagane tylko wtedy jeśli skrzynki pocztowe na serwerze docelowym nie są jeszcze stworzone).

Powyższe uprawnienia nie są jedynymi uprawnieniami, z których korzysta program, ale stanowią minimalne wymagania konieczne do przeprowadzenia migracji. Więcej informacji o zarządzaniu rolami w programie znajduje się w instrukcji użytkownika CodeTwo Office 365 Migration oraz CodeTwo Exchange Migration.

Jeszcze szybsza migracja

Wiedząc, jak ważna jest szybkość i niezawodności programu podczas migracji stale pracujemy nad ich usprawnieniem. Najnowsza wersja 2.4 została zoptymalizowana i pozwala na jeszcze szybszą i sprawniejszą migrację danych między serwerami.

W celu sprawdzenia szczegółowej listy zmian wprowadzonych w tej aktualizacji przejdź na stronę historii wersji programu:

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z naszym Działem Obsługi Klienta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.