Praca w IT w Jeleniej Górze z perspektywy pracowników (część 1)

Poniżej przedstawiamy historie kilku pracowników CodeTwo opisujące, co skłoniło ich do pracy w naszej firmie oraz jak wygląda codzienna praca z ich punktu widzenia.

Ariel – Developer

Jestem z zawodu programistą. Do Jeleniej Góry przeprowadziłem się z Wrocławia, gdzie pracowałem cztery lata jako programista C/C++/ Objective-C w bardzo rozpoznawalnej firmie o zasięgu ogólnoświatowym. Miałem bardzo dobrą pracę, ale życie w dużym mieście było mało optymalne. Duże opłaty, odległości oraz częste korki na drogach spowodowały, że zacząłem szukać alternatyw. Jako wielbiciel kolarstwa odczuwałem też brak gór oraz tras rowerowych. O CodeTwo dowiedziałem się od współpracowników podczas wybuchających salw śmiechu spowodowanych kampanią reklamową CodeTwo pod hasłem „Herosi IT pracują w Jeleniej”.

Za nic w świecie nie ubrałbym się w strój takich herosów, ale po przejrzeniu ofert pracy podjęliśmy z żoną decyzję o przeprowadzce. Pierwsze CV zostało odrzucone ze względu na brak znajomości technologii Microsoft, jednak po roku zająłem świeżo otwarte stanowisko programisty iOS. Otrzymałem do realizacji projekt, który realizowałem sam od początku do końca. Dzięki temu mogłem przejść przez każdy etap tworzenia komercyjnego oprogramowania. Po ukończeniu projektu zaproponowano mi przekwalifikowanie się na programistę C#, jednak nie skorzystałem z tej oferty. Opuściłem firmę CodeTwo, żeby realizować własne projekty. To był jeszcze czas, w którym testowaliśmy Jelenią Górę. W końcu zapadła decyzja, że zostajemy w tym mieście na stałe, w związku, z czym zacząłem rozglądać się ponownie za pracą. Historia jest o tyle ciekawa, że zostałem zrekrutowany przez Michała, współzałożyciela i dyrektora CodeTwo, kiedy spotkaliśmy się przez przypadek niedaleko siedziby firmy. Potem sam ze swojej inicjatywy przysłał mi ofertę pracy pocztą elektroniczną, którą przyjąłem. To miłe uczucie, kiedy pracodawca darzy zaufaniem swoich pracowników. Pierwsze kilka tygodni mogłem spędzić na douczeniu się języka programowania C# oraz innych technologii, które są potrzebne na tym stanowisku. Obecnie pracuję w profesjonalnym zespole programistów C#, mam do dyspozycji szybki komputer i wygodne biurko. Realizuję ciekawe projekty.

Najbardziej podoba mi się to, że w CodeTwo kładzie się nacisk na prostotę, a w rzemiośle programisty nietrudno skomplikować sobie życie. Nie muszę przedzierać się przez niezliczone linie nieczytelnego kodu. Ogólny ład i porządek wprowadzony we wszelkich obszarach firmy powodują, że praca jest przyjemna i bezstresowa. Oczywiście wymagania stawiane pracownikom są wysokie, ale dzięki temu praca nie jest codzienną rutyną. Natomiast dzięki lokalizacji firmy mieszkam w spokojnym mieście w górzystym, pięknym regionie, nie tracę czasu w korkach i na dojazdy, a dzięki niższym opłatom więcej zostaje z wypłaty.

Mateusz – Technical Sales Specialist

W CodeTwo znalazłem się jakieś 3 lata temu. Szukałem pracy jako nauczyciel – nawet nie wiedziałem, że w naszym mieście znajduje się tak ciekawa firma, w której mógłbym się sprawdzić. Na rozmowę w CodeTwo przyszedłem między kilkoma innymi, – które i tak musiałem odwołać, kiedy dowiedziałem się, jak będzie wyglądać moja rekrutacja. Testy językowe i z wiedzy informatycznej, teoretyczne i praktyczne… trochę byłem przerażony. Myślałem, że będę mógł pościągać z komórki (w końcu w dzisiejszych czasach każdy ma Internet w kieszeni), ale najwyraźniej moi obecni pracodawcy pomyśleli podobnie i mi ją zabrali : ( Ale i tak się udało – dwa tygodnie później otrzymałem wymarzony telefon z informacją „witamy na pokładzie!”

Początki były intensywne – sporo nauki i nowych rzeczy do przyswojenia. Były to głównie nasze wewnętrzne procedury, ale także ogrom wiedzy teoretycznej dotyczącej serwerów, sieci i zaawansowanych środowisk korporacyjnych, w jakich pracują nasze programy. Ale dla typowego ‘nerda’ jakim jestem (nie ma się co oszukiwać) nie było to żadnym problemem – a dodatkowo firma pomagała mi później uzupełniać braki różnego rodzaju szkoleniami.

Jeśli chodzi o atmosferę w pracy i osoby, jakie tu poznałem – to przyznam szczerze, że w żadnej mojej dotychczasowej pracy (a tych miałem na koncie dość sporo) nie było lepiej. W CodeTwo trafiłem na zgrany zespół ludzi w moim wieku i o podobnych zainteresowaniach. Każda zmiana, (bo pracuje się u nas 24 godziny na dobę – rano, po południu i w nocy) upływała szybko i intensywnie, (bo czasami od ogromu zadań nie było nawet czasu, aby wstać na chwilę od biurka), ale zarazem przyjemnie – bo w jakiej innej firmie można urządzić konkurs wiedzy o piosenkach Iron Maiden w trakcie naprawiania klientowi serwera pocztowego?

DSC_0614

Potem było już tylko lepiej. Pracę w CodeTwo zacząłem jako członek zespołu Wsparcia Klienta. Po roku awansowałem na wyższe stanowisko w tym samym dziale, wtedy też zacząłem specjalizować się w kierunku sprzedażowym. Zawsze dobrze wychodziło mi przekonywanie klientów do tego, że to właśnie nasz produkt jest tym, na który powinni się zdecydować:) Teraz jestem już pełnoprawnym pracownikiem działu Technical Sales, gdzie zajmuję się przedsprzedażową obsługą techniczną (i nie tylko) naprawdę ciekawych, dużych firm potencjalnie zainteresowanych naszymi rozwiązaniami. Jest to praca wymagająca ode mnie ogromnego zaangażowania, ale też dająca mi mnóstwo satysfakcji – oraz zapewniająca możliwość ciągłego rozwoju.

Ciągły rozwój jest właśnie jedną z rzeczy, które można uznać za ‘temat przewodni’ działalności CodeTwo. Zaczęliśmy od kilku osób pracujących w mieszkaniu (ja o tych zamierzchłych czasach słyszałem już tylko z opowieści), teraz mamy dwa profesjonalne biura i dodatkowy odział we Wrocławiu. Z 5-ciu osób zrobiło się nas ponad 10 razy więcej. Jeździmy na targi w Polsce, Europie a także USA. Codziennie coś się zmienia, codziennie przynoszę z pracy coś nowego – i to jest właśnie to, co w CodeTwo najbardziej lubię. Tu chyba w ogóle nie da się nudzić:)

Milena – 1st level Support

Przygodę z CodeTwo zaczęłam jako stażystka w ramach staży organizowanych przez moją uczelnię (KPSW). Miałam być tutaj przez 3 miesiące… Zostałam na dłużej (i już nie jako stażystka). Życzliwi, pomocni i służący dobrą radą koledzy nie szczędzili wysiłków na wdrożenie mnie w działania Supportowca. W zamian upiekłam babeczki… Do dzisiaj męczą mnie o kolejną porcję  Oprócz możliwości pracy w zgranym zespole, (który w pracy z zapałem pomaga rozwiązywać problemy klientów, a po pracy szaleje na torze kartingowym) mam również możliwość wyboru ścieżki rozwoju w firmie.

gokart

Obecnie ulokowałam się w dziale Wsparcia Klienta, ale niewykluczone, że już niedługo spróbuję swoich sił w dziale Sprzedaży. Jak widać nie ma tutaj ograniczeń w testowaniu własnych możliwości – zawodowych oczywiście.

Michał – Project Manager

Zanim trafiłem do C2 przez kilka lat projektowałem i implementowałem złożone systemy informatyczne w technologii JEE, czyli w technologii z innej bajki niż to, co się robi w C2. Jednak od pewnego czasu chciałem się rozwijać jako Project Manager (szkoliłem się, czytałem książki). Zacząłem szukać pracy na tym stanowisku. Jednak ze względu na małe doświadczenie nikt nie chciał dać mi szansy. Tutaj pojawiało się C2 z taką propozycją (duży szacunek). Jednak warunek był taki, że musiałem się najpierw wykazać jako programista (w nowych mi technologiach). Celem było skończenie nowego systemu zamówień. Próbę przeszedłem pomyślnie i dostałem szanse rozwoju jako PM. Praca jako PM to dla mnie niesamowite wyzwanie i doświadczenie, ponieważ mogłem drastycznie przekonać się jak teoria wygląda w praktyce. Przez krótki okres zdobyłem bardzo dużą porcję doświadczenia. Od swoich przełożonych i współpracowników dostałem bardzo duże wsparcie, ale też surowe lekcje.

Ogólnie, praca w C2 dostarcza sporej liczby wyzwań i zadań, z którymi trzeba się zmierzyć, a panująca atmosfera wzajemnej współpracy pomaga je rozwiązywać. Czas pracy mija przez to bardzo szybko, więc muszę ustawiać przypomnienia, aby zdążyć odebrać dziecko z przedszkola.

Więcej o pracy programistów w Jeleniej Górze
Aktualne oferty pracy w CodeTwo (nie tylko dla programistów)
Znajdź nas na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.