Narzędzia do migracji w wersji 3.0 – nowy model licencjonowania oraz wsparcie dla Office 365 Germany

Miło nam poinformować, że nasze narzędzia do migracji, CodeTwo Office 365 Migration oraz CodeTwo Exchange Migration, zostały podniesione do wersji 3.0. Wraz z tą aktualizacją wdrożyliśmy ważne ulepszenia i zmiany, takie jak nowy model licencjonowania oraz wsparcie dla Office 365 Germany.

Upgrade narzędzi do migracji CodeTwo

Co nowego w wersji 3.0?

Nowa wersja wprowadza funkcjonalności, które pozwolą na swobodniejsze zarządzanie procesem migracji. Są to:

Nowy model licencjonowania

W wersji 3.0 wdrożyliśmy zupełnie nowy model licencjonowania. Jest to duża zmiana, która pozwala na lepsze wykorzystanie programu podczas migracji. Teraz jest możliwe zainstalowanie programu na kilku maszynach jednocześnie, co znacząco zwiększa jego wydajność. Nowa wersja pozwala też na odinstalowanie programu z jednej maszyny i ponowne zainstalowanie go na innej jeśli będzie taka potrzeba.

Ważne: W związku z nowym modelem licencjonowania maszyny z zainstalowanym CodeTwo Office 365 Migration lub CodeTwo Exchange Migration muszą być podłączone do Internetu w celu zapewnienia prawidłowego naliczania licencji.

Wsparcie dla Office 365 Germany

Od teraz migrując do Office 365 program daje możliwość wyboru chmury, do której ma być połączony. W zależności od tego gdzie znajduje się serwer docelowy można wybrać Office 365 global (lub po prostu Office 365) lub Office 365 Germany.

Możliwość wyboru Office 365 lub Office 365 Germany

Wsparcie dla cutover, staged oraz hybrid migration

CodeTwo Office 365 Migration oraz CodeTwo Exchange Migration wspierają popularne scenariusze migracji. Zalecane jest zapoznanie się z różnymi typami migracji w celu optymalnego ustawienia zadań migrujących.

Narzędzia CodeTwo wspierają następujące typy migracji:

  • Cutover migration– migracja jednorazowa małej liczby skrzynek pocztowych;
  • Staged migration– pozwala na migrację dużej liczby skrzynek w dwóch etapach;
  • Hybrid migration– ma zastosowanie przy migracjach z, do lub w ramach środowiska hybrydowego.

Wybór typu migracji

Dowiedz się więcej o typach migracji w kontekście konfiguracji zadań migrujących.

Opcja odświeżania listy adresów email

Nowa funkcja Refresh email addresses pozwala na ponowne załadowanie listy adresów email jeśli zmieniły się na źródłowym lub docelowym serwerze. Funkcjonalność ta jest szczególnie przydatna podczas migracji typu cutover oraz staged.

Funkcja odświeżania listy adresów email

Podczas cutover migration można odświeżyć listę adresów email po przełączeniu domen i przepięciu rekordów MX w ramach zadań post-migracyjnych. W przypadku staged migration można z niej skorzystać w drugiej fazie migracji.

Więcej informacji o funkcjonalności Refresh email addresses można znaleźć tutaj.

Dodatkowo nowa wersja zawiera ulepszenia interfejsu użytkownika oraz klika poprawek. Pełna lista zmian znajduje się w historii wersji CodeTwo Office 365 Migration oraz CodeTwo Exchange Migration.

Jak przeprowadzić aktualizację do wersji 3.0?

W celu zainstalowania wersji 3.0 należy najpierw odinstalować wersję 2.x. Wszystkie ustawienia w programie będą musiały zostać ponownie skonfigurowane, ale sam plik z obecnymi ustawieniami programu będzie zachowany na komputerze. Można go użyć w przypadku ponownego instalowania wersji 2.x.

Uwaga: Przed odinstalowaniem wersji 2.x należy się upewnić, że wszystkie zadania migrujące są zakończone. Kontynuacja zadań w wersji 3.0 może spowodować duplikaty na serwerze docelowym. Po aktualizacji programu można zmigrować pozostałe skrzynki pocztowe. Ponowne uruchomienie migracji dla skrzynek już zmigorwanych w wersji 2.x spowoduje duplikaty. W celu uniknięcia duplikatów należy usunąć zawartość takich skrzynek na serwerze docelowym i ponownie przeprowadzić migrację.

W celu pobrania najnowszej wersji narzędzi do migracji, użyj poniższych linków:

Download CodeTwo Office 365 Migration wersja 3.0

Download CodeTwo Exchange Migration wersja 3.0

Więcej informacji o tym, jak przeprowadzić aktualizację programów można znaleźć tutaj:

CodeTwo Office 365 Migration – jak aktualizować?

CodeTwo Exchange Migration – jak aktualizować?

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z nami. Jesteśmy dostępni przez całą dobę, od poniedziałku do piątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.