Migracje Exchange Server między organizacjami w kilku kliknięciach – CodeTwo Exchange Migration

Przenoszenie skrzynek pocztowych Exchange do innego lasu Active Directory jest zawsze krytycznym momentem i wymaga sporo wysiłku. Kluczem do udanej migracji Exchange jest stworzenie sensownego planu i wybranie narzędzia, które wykona resztę pracy. Mimo że Exchange posiada opcje pozwalające na przenoszenie skrzynek użytkowników pomiędzy serwerami należącymi do tej samej domeny, migracje dużych ilości użytkowników do innego lasu są już wyzwaniem. Powód? Microsoft nie wyposażył Exchange w funkcjonalność pozwalającą na przeprowadzenie takiej operacji w wygodny i bezbolesny sposób.

Właśnie dlatego stworzyliśmy program CodeTwo Exchange Migration. Z jego pomocą migrowanie serwera Exchange między organizacjami to bułka z masłem.

CodeTwo Exchange Migration

Bezbolesne migracje Exchange między lasami domen

CodeTwo Exchange Migration został zaprojektowany by zapewnić Ci maksymalny komfort i kontrolę nad migracjami Exchange-do-Exchnage. Konfiguracja jest łatwa i szybka, i nie wymaga korzystania z jakichkolwiek skryptów Power Shell w celu rozpoczęcia. Wszystkie niezbędne opcje dostępne są bezpośrednio poprzez interfejs użytkownika.

Program należy zainstalować w źródłowej (tej, z której będziemy przenosić skrzynki) domenie Active Directory. Po podaniu danych dostępowych użytkownika z uprawnieniami Administratora Domeny wyświetli się lista źródłowych skrzynek pocztowych.

Panel programu z listą źródłowych i docelowych skrzynek

Zanim zaczniesz migrację musisz utworzyć połączenie z docelową organizacją Exchnage. W tym celu CodeTwo Exchange Migration korzysta z usługi EWS (Exchange Web Services). Jeżeli serwer docelowy znajduje się w tej samej domenie Active Directory co źródłowy, możesz także skorzystać z usługi Autodiscover w celu utworzenia połączenia.

Konfiguracja połączenia z docelową organizacją Exchange

Następnie należy wskazać docelowe skrzynki pocztowe dla wszystkich skrzynek źródłowych. Lista docelowych użytkowników widoczna jest w oknie ustawień połączeń. Wybierz skrzynkę docelową dla każdego użytkownika, który będzie migrowany.

Wybór docelowej skrzynki użytkownika

Po utworzeniu połączenia i wskazaniu docelowych skrzynek pocztowych nie pozostaje już nic, tylko zacząć migrację i obserwować jej postępy. Praca administratora została wykonana.

Migruj z Exchange 2007 do 2013

Jedną najważniejszych korzyści jakie daje CodeTwo Exchange Migration jest możliwość przenoszenia skrzynek użytkowników ze starszych wersji Exchange, np. 2007, bezpośrednio do Exchange 2013, bez dodatkowej konfiguracji, czy wieloetapowych migracji.

Informacje o statusie i pliki dziennika

Status migracji każdej skrzynki pocztowej można łatwo sprawdzić w trakcie i po ukończeniu migracji. Program wyświetla informacje o postępie bezpośrednio w głównym oknie, a administrator może dodatkowo odczytać szczegóły migracji poszczególnych folderów z plików dziennika.

Informacja o postępie migracji

Oszczędność czasu i zasobów

Prostota, niezawodność i rozsądna cena – to największe zalety CodeTwo Exchange Migration. Program nie zawiera ani jednej zbędnej opcji i właśnie dlatego jest taki praktyczny. Dzięki niemu możesz przeprowadzić migrację zupełnie samodzielnie i bez konieczności studiowania opasłych instrukcji użytkownika.

Kliknij żeby pobrać wersję demo i testuj za darmo

Chcesz przetestować CodeTwo Exchange Migration? Nic prostszego. Wersja demo jest dostępna do pobrania na stronie produktu – nie musisz wypełniać żadnych formularzy i czekać aż przyślemy Ci plik instalacyjny. Wersja demo działa przez 30 dni i można za jej pomocą zmigrować maksimum 10 elementów z każdego foldera. Żeby usunąć to ograniczenie, kup licencję dla wszystkich skrzynek pocztowych, które zamierzasz migrować i aktywuj aplikację.

Jeżeli chcesz rozpocząć testy już teraz, przejdź na stronę programu i pobierz wersję demo. W razie jakichkolwiek pytań pisz lub dzwoń do nas!

Więcej na temat CodeTwo Exchange Migration
Pobierz darmową wersję demo
Instrukcja użytkownika
Skontaktuj się z nami

One thought on “Migracje Exchange Server między organizacjami w kilku kliknięciach – CodeTwo Exchange Migration


  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
  Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.