Migracja do Exchange 2013 – pobierz darmowy poradnik w PDF

Migracja serwera Exchange, a w szczególności skrzynek pocztowych użytkowników to trudne i czasochłonne zadanie. Cały proces może okazać się jeszcze trudniejszy, jeżeli w grę wchodzi migracja pomiędzy lasami lub kiedy migrujemy z Exchange 2003 do Exchange 2013. Mając na uwadze ograniczenia związane z natywną migracją oraz problemy administratorów z tym związane, zdecydowaliśmy się stworzyć i wprowadzić na rynek nasze narzędzie do migracji skrzynek Exchange. Światowa premiera CodeTwo Exchange Migration miała miejsce w maju zeszłego roku.

Pobierz darmowy przewodnik

Migracja do Exchange 2013 - przewodnik PDFJednak migracja serwera Exchange to nie tylko przenosiny poczty użytkowników. Cały proces, szczególności w przypadku aktualizacji do Exchange 2013, jest o wiele bardziej skomplikowany i uwzględnia takie aspekty jak: przygotowanie środowiska, dostosowanie maszyn klienckich, zdefiniowanie zagrożeń oraz przygotowanie odpowiedniego planu. Kierując się tą świadomością nasi specjaliści od migracji, we współpracy z Konradem Sagałą (Microsoft Exchange Server MVP), przygotowali dla was ten oto przewodnik. Opracowanie uwzględnia wiele aspektów związanych z przygotowaniem migracji do Exchange 2013, samego przeniesienia danych jak również zadań do wykonania zaraz po migracji. Mamy nadzieję, że nasz przewodnik pomoże Wam bezboleśnie przesiąść się platformę Exchange 2013 w tym roku.

Co dokładnie znajduje się wewnątrz opracowania? Przewodnik składa się z kilku części. We wstępie znajdziecie krótkie podsumowanie ankiety, którą rozesłaliśmy w zeszłym roku do kilkuset specjalistów Exchange z całego świata. Zapytaliśmy ich o to czy planują w tym roku migrację do Exchange 2013 i jakie są ich obawy z tym związane. W następnej części przewodnika Konrad Sagała tłumaczy na co należy zwrócić uwagę przygotowując się do migracji do Exchange 2013 oraz przedstawia listę przydatnych na tym etapie narzędzi. Wreszcie, trzecia część dokumentu to opis jednej z metod migracji z Exchange 2003 do Exchange 2013 oraz gotowa do wydruku checklista która ułatwi jej odpowiednie przeprowadzenie.

W naszym darmowym przewodniku migracyjnym znajdziesz:

  • Podsumowanie ankiety na temat migrowania do Exchange 2013
  • Artykuł Konrada Sagały na temat przygotowywania środowiska przed migracją
  • Instrukcję krok po kroku jak zmigrować z Exchange 2003 bezpośrednio do Exchange 2013
  • Checklistę pomocną w trakcie procesu migracji do Exchange 2013

Pobierz darmowy przewodnik nt. migracji do Exchange 2013

Infografika – rzut oka na wyniki ankiety

Aby zachęcić Was do zapoznania się z przewodnikiem przygotowaliśmy również tę oto infografikę obrazującą wyniki naszej ankiety (kliknij na obrazek poniżej, aby wyświetlić ją w pełnym rozmiarze). Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się więcej o tym jak przeprowadzić migrację do Exchange 2013 – zapraszamy do pobrania pliku PDF!

Zobacz infografikę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.