Microexpressions wcale nie takie micro…

Szymon i Gniewko, jak się okazuje, swój twórczy potencjał wykorzystują nie tylko w dziale marketingu  CodeTwo, ale także od lat realizują wspólną pasję, jaką jest muzyka. Muzyka wyjątkowa, będąca swoistą miksturą brzmieniową takich gatunków jak indie, synthpop, postpunk, elektronika i ambient. Należy jednak wspomnieć, że sam zespół Microexpressions, o którym mowa,  to z założenia dwu-osobowy skład, tworzony przez Szymona Szczęśniaka (naszego Saymona) i Michała Stambulskiego. Owy skład, wzbogacony o osobę Gniewka Oblickiego, działa już pod inną nazwą – Teodor Donut i muzycznie realizuje się w gatunku indie.

Microexpressions komponuje

I tak nasi zdolni panowie, dnia 8 maja, w pełni akustyczno-wokalnie (bo i bez elektroniki świetnie sobie radzą!), odpowiedzieli na zaproszenie Marcina Majewskiego udanym występem na żywo w Polskim Radiu Euro.  Zagrali m.in. tytułowy kawałek ich ostatniej EP-ki „Deep Snow”, która na Niezależnym Serwisie Muzycznym Porcys.com, czy też Screenagers.pl, zgarnęła bardzo motywujące dla nich oceny. Ponoć w tych okolicznościach – wielkiego entuzjazmu i nadziei wokół kapeli Microexpressions, oficjalnie wyrażonych przez recenzentów, surowych speców od alternatywnych dźwięków – początkowe micro echo o ich poczynianiach ‘rozhuczało się’ do rozmiaru ogólnokrajowego rozgłosu o „nowym otwarciu w polskiej alternatywie” (Paweł Sajewicz, Screenagers.pl).

Załoga CodeTwo z MEGA przyjemnością i dumą zaprasza więc do obejrzenia relacji z występu kolegów w Radiu Euro oraz odwiedzin oficjalnej strony zespołu.

25 thoughts on “Microexpressions wcale nie takie micro…


 1. W studiu próbowałem chować się za monitorem z tymi cymbałkami, ale i tak mnie dopadli. Sajmona jak zwykle posadzili w kącie:) dzięki Liwia za posta!

 2. Gratulacje chłopaki!
  Dodam tylko, że Gniewko i Simon nie są jedynymi osobami w CodeTwo, których pasją jest sztuka. Nic dziwnego, że co program wydamy, to dzieło sztuki…

 3. O kurcze! Czy ja śnię?! Tuż obok… powstaje taka muza?!
  Odbieram Was jak super mieszankę moich ulubionych dźwieków… Pink Floyd…, Genesis…, Yes i te inne nieśmiertelniki mojego pokolenia ;)
  Jak tylko jakiś koncert szykujecie w najbliższym promieniu naszych wspólnych włości…, to czekam na cynk!!!
  Póki co delektuję się w kameralnej przestrzeni wlasnej chatki…, ale Wasza muzyka ma potrzebę wypuszczenia w przestrzeń… Idę otworzyć taras…, niech się niesie… – Kosmos ją przyjmie. Dzięki za świeże dźwięki!
  Midiana

 4. Szkoda że w CodeTwo nie mamy balkonu, ani płaskiego dachu, mogliby dać koncert.

 5. Ja mogę grać tylko na takim instrumencie co wydaje jeden dźwięk, czyli chyba trójkąt pozostaje…

 6. Sajmon ma same takie;p Blaszki, bębenki, grzechotki;p do tego pałeczki różnej maści – możecie wystąpić jako sekcja, hehe:)

 7. Cicho Gniewosz! I nie używam żadnych maści! Czasem tylko Nivea marki Nivea. A jeżdżę na stopka tylko Starem marki Jelcz.

 8. Co do koncertu Microexpressions w Code Co, to negocjacje trwają… Tak, że Midiana, masz szansę zobaczyć ich wkrótce na żywo.

 9. Mozemy zagrac dopiero w czerwcu. A 28 maja o godz. 22:00 możecie przyjsc na koncert na ulice Bankową do klubu Kwadrat – 100m od CodeTwo. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.