CodeTwo Exchange Sync już w sprzedaży

Kilka tygodni temu informowaliśmy o pracach nad nowym programem CodeTwo Exchange Sync. I oto jest! Nowy CodeTwo Exchange Sync jest już dostępny w sprzedaży.

CodeTwo Exchange Sync jest następcą programu CodeTwo Folder Sync. Najnowsza wersja nie tylko ma nową nazwę, lecz również mnóstwo nowych funkcjonalności. Jest to program przeznaczony dla administratorów Exchange, którzy chcą w wygodny sposób synchronizować dane pomiędzy folderami serwera Exchange. Na przykład, CodeTwo Exchange Sync pozwala na automatyczną synchronizację danych pomiędzy wyznaczonymi folderami. Co ciekawe, aplikacja ta umożliwia synchronizowanie danych z folderów publicznych z urządzeniami mobilnymi, jak PDA lub BlackBerry – opcja ta jest mocno poszukiwana przez wiele firm.

W porównaniu do poprzedniej wersji, CodeTwo Exchange Sync daje znacznie więcej możliwości, a wbudowane funkcje pozwalają synchronizować dane w folderach Exchange na kilka sposobów, tj. synchronizować dane w jednym kierunku, lub w wielu kierunkach. W tych dwu kategoriach kryją się kolejne możliwości.

Tzw. synchronizacja One-Way to replikacja danych w jednym kierunku. Wybierając ten typ, mamy do wyboru kolejne 3 opcje synchronizacji: One-to-One, One-to-Many, Many-to-One. One-to-One to synchronizacja, w której udział biorą tylko 2 foldery. Dane pobierane są z foldera źródłowego i propagowane do pojedynczego foldera docelowego. Natomiast, w tzw. synchronizacji One-to-Many wybieramy jeden folder, który będzie funkcjonować jako źródłowy, oraz kilka serwerów docelowych, do których trafiać będą wszelkie aktualizacje elementów dokonane w folderze źródłowym. Synchronizacja Many-to-One to odwrócenie tej zasady. Teraz to folder docelowy jest jeden, a dane pochodzą z kilku folderów źródłowych.

Wybierając synchronizację One-Way, użytkownik ma jeszcze do dyspozycji opcje zaawansowane, które można wykorzystać podczas synchronizacji elementów, tj. filtry i modyfikatory. Pierwszych, jak sama nazwa wskazuje, używa się do filtrowania elementów. Polega to na tym, że administrator może wybrać kryteria, jakie muszą spełniać elementy, aby były zsynchronizowane z foldera źródłowego do foldera docelowego. Elementy, których atrybuty nie pasują do zdefiniowanych filtrów nie są replikowanie. Filtry są bardzo pomocne, jeżeli nie chcemy synchronizować wszystkich obiektów z foldera.

Zadaniem modyfikatorów jest oznaczanie elementów ‘w locie’ podczas synchronizacji według określonego planu. Na przykład, można skonfigurować synchronizację tak, aby elementy synchronizowane do foldera docelowego były automatycznie oznaczane kolorową kategorią, tak aby można było je szybko odróżnić od innych elementów w folderze docelowym. Ponadto, warto wspomnieć o modifikatorze tematu, jako kolejnej opcji usprawniającej pracę. Modyfikator tematu dodaje określoną informację do tematu elementu podczas jego synchronizacji. Np. do tematu elementu może dodać imię i nazwisko właściciela elementu.

fil-mod-222.png

Jednak, synchronizacja jednokierunkowa to nie wszystko, na co pozwala aplikacja. Jest również możliwość synchronizacji Two-Way, która replikuje elementy w obu kierunkach. Ta synchronizacja uruchamia się bez względu na to, w którym folderze, źródłowym czy docelowym, została dokonana zmiana na elemencie. Nowa wersja elementu zostanie rozesłana po wszystkich folderach biorących udział w tym zadaniu. Jeżeli liczba takich folderów jest większa od dwóch, tworzą one tzw. Folder Ring.

Podobnie, jak w innych aplikacjach naszej produkcji (CodeTwo Public Folders dla przykładu), program CodeTwo Exchange Sync również wspiera synchronizację w czasie rzeczywistym. Korzyść jest oczywista – wszystkie elementy synchronizowane są natychmiast po wykryciu w nich zmian, w tle w sposób transparentny dla użytkownika. Oznacza to, że każdy użytkownik ma zawsze w swoim folderze aktualne dane.

Zachęcamy do pobrania wersji testowej, w pełni funkcjonalnej przez 30 dni od zainstalowania. Po wygaśnięciu okresu testowego, program poprosi o aktywację, i tu pojawia się kolejna nowość.

CodeTwo Exchange Sync ma, podobnie jak nasze pozostałe najnowsze ‘releasy’ (CodeTwo Exchange Rules oraz CodeTwo Exchange Rules 2007), wbudowany automatyczny moduł aktywacji. Przejście do wersji pełnej wymaga jedynie wpisania klucza licencyjnego, który odblokowuje wersję demo. Nie trzeba ponownie instalować programu.

Duża zaletą CodeTwo Exchange Sync jest fakt, że aplikacja nie wymaga instalacji bezpośrednio na serwerze Exchange 2007 / 2003 / 2000. Można go instalować na innym serwerze, a nawet stacji roboczej.

Na koniec dobre wiadomości dla obecnych użytkowników wersji 1.0 CodeTwo Folder Sync. Otrzymują oni aktualizację ZA DARMO. Wystarczy skontaktować się z naszym działem sprzedaży.

Strona główna programu

Prezentacja programu

Pobierz  CodeTwo Exchange Sync

Instalacja i wymagania systemowe

Instrukcja użytkownika

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.