Automatyczne tworzenie skrzynek pocztowych podczas migracji do Exchange lub Office 365

Dostępne są już nowe wersje CodeTwo Exchange Migration i CodeTwo Office 365 Migration. Dwa najważniejsze usprawnienia zaimplementowane w tej aktualizacji to: możliwość automatycznego tworzenia kont i skrzynek pocztowych użytkowników w docelowej organizacji, oraz ulepszenie funkcji automatycznego łączenia skrzynek źródłowych i docelowych.

Aktualizacja CodeTwo Exchange Migration i CodeTwo Office 365 Migration

CodeTwo Exchange Migration i CodeTwo Office 365 Migration pozwalają teraz na przeprowadzenie migracji do organizacji, w których nie istnieją jeszcze skrzynki pocztowe migrowanych użytkowników.

Mechanizm łączenia źródłowych skrzynek pocztowych z odpowiednikami w docelowej organizacji, w który wyposażone są programy, potrafi teraz, w przypadku nieznalezienia docelowej lokalizacji dla migrowanej skrzynki, automatycznie stworzyć ją na podstawie atrybutów użytkownika odczytanych ze źródłowego serwera.

Generowanie docelowych kont i skrzynek pocztowych dla użytkowników

W razie potrzeby, CodeTwo Exchange Migration i CodeTwo Office 365 Migration potrafią automatycznie utworzyć docelowe konta i skrzynki pocztowe dla migrowanych użytkowników.

Jak widać na poniższym obrazku, format podstawowych atrybutów tworzonych skrzynek oraz zakres pozostałych danych mogą być dopasowane do Twoich potrzeb.

Automatyczne tworzenie skrzynek pocztowych podczas migracji do Exchange lub Office 365

Konfiguracja klucza dopasowania skrzynek

Tworząc Zadanie migracji (Migration job) możesz skorzystać z opcji Automatch, która automatycznie dopasuje źródłowe i docelowe skrzynki użytkowników.

Domyślnie, skrzynki pocztowe dopasowywane są do siebie według klucza {imię} i {nazwisko} lub {display name}. Zarówno CodeTwo Exchange Migration jak i CodeTwo Office 365 Migration pozwalają jednak także na ustawienie nowego klucza opartego na wybranych przez użytkownika atrybutach Active Directory.

Ustawienie opcji automatycznego dopasowania do siebie skrzynek pocztowych

Raporty opcji Automatch i sugerowane działania

Gdy dopasowywanie skrzynek pocztowych dobiegnie końca, wyświetlane jest krótkie podsumowanie.

Na liście źródłowych skrzynek pojawiają się odnalezione docelowe odpowiedniki oraz sugestie działań, które mogą być wykonane automatycznie.

Raporty opcji Automatch i sugerowane działania

Przed uruchomieniem migracji, użytkownik może manualnie wprowadzić zmiany ustawienia docelowych skrzynek pocztowych. To samo tyczy się zaproponowanych przez aplikacje automatycznych działań.

Ręczna zmiana sugerowanego działania

Dodatkowe ulepszenia

Nowe wersje CodeTwo Exchange Migration i CodeTwo Office 365 Migration posiadają też dodatkowe ulepszenia w postaci:

  • funkcji migrowania podstawowych danych Active Directory
  • zwiększonej precyzji automatycznego dopasowania skrzynek pocztowych
  • zbierania informacji o docelowej organizacji za pośrednictwem protokołu LDAP

Dowiedz się więcej:

Jak zainstalować aktualizację

W celu zaktualizowania programu, pobierz najnowszą wersję i zainstaluj ją na tym samym komputerze, na którym zainstalowana jest starsza wersja.

Aktualizacja jest darmowa dla użytkowników CodeTwo Exchange Migration i CodeTwo Office 365 Migration, którzy posiadają licencje na wersje 2.x programów. Więcej na ten temat:

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, skontaktuj się z nami. Dział Wsparcia Klienta CodeTwo jest czynny 24 godziny na dobę od poniedziałku do piątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.