Aktualizacja CodeTwo Public Folders 4.5 już do pobrania

Dziś kolejny dzień, w którym publikujemy aktualizację dla jednego z naszych programów, a dokładnie CodeTwo Public Folders. Jeżeli jeszcze go nie znacie wyjaśniam, że program ten dodaje ważną funkcjonalność do programu pocztowego Microsoft Outlook. Jako dodatek do Outlook’a, aplikacja całkowicie integruje się z tym programem pocztowym dając możliwość jednoczesnej pracy kilku lub nawet kilkudziesięciu pracownikom na tych samych danych.

CodeTwo Public Folders jest szczególnie korzystnym rozwiązaniem dla firm, które nie chcą inwestować sporo większych środków w serwer Exchange firmy Microsoft. Nasze oprogramowanie służy jako alternatywa dla Exchange Server i nie wymaga zakupu dodatkowego sprzętu komputerowego, ani drogiej obsługi technicznej.

Program CodeTwo Public Folders cieszy się niesłabnącą popularnością wśród naszych klientów na całym świecie. Największym odbiorcą obecnie są Stany Zjednoczone, Australia i państwa Unii Europejskiej. Wraz z postępującą informatyzacją firm w Polsce, to narzędzie wspomagające pracę grupową spotyka się z ożywionym zainteresowaniem także w naszym kraju.

Najnowsza aktualizacja wnosi kilka istotnych poprawek. Po pierwsze, program CodeTwo Public Folders w wersji 4.5 jest kompatybilny z najnowszymi produktami giganta z Redmond. Będzie to przede wszystkim Windows 7, oraz serwery Windows Server 2008 oraz Windows Server 2008 R2. Użytkownicy najnowszej wersji Microsoft Outlook Office 2010 też będą mieć powody do zadowolenia – CodeTwo Public Folders można instalować również w tej wersji pakietu Office.

Zmiany w programie, które wnosi aktualizacja, i które można dostrzec na pierwszy rzut oka, to wygląd instalatora programu, moduł licencjonowania oraz zmiana nazewnictwa modułów programu. Obecnie program nie składa się już z modułu klienta oraz serwera. Część aplikacji, którą instaluje się na stacji roboczej nazwaliśmy Wtyczką MS Outlook. Natomiast modułem odpowiedzialnym za synchronizację danych pomiędzy wtyczkami jest Moduł Centralny. Mamy nadzieję, że zmiana ta pozwoli nowym klientom szybciej zapoznać się z logiką działania programu.

137tn.png

Użytkownicy korzystający z aktualizacji nowe nazwy napotkają już w instalatorze programu. Instalator to obecnie tylko jeden plik – poprzednio składał się z dwóch osobnych plików. Z pewnością ułatwi to nowym użytkownikom instalację programu w swojej sieci. Instalator podpowie jaka wersja jest aktualnie zainstalowana na komputerze oraz określi, czy wymagana jest nowa instalacja czy tylko aktualizacja. Co więcej, Wtyczki MS Outlook instalowane na stanowiskach roboczych są w stanie automatycznie odnaleźć w sieci lokalnej Moduł Centralny, który koordynuje wymianę danych pomiędzy programami Outlook w czasie rzeczywistym. Wprowadzając te usprawnienia chcemy maksymalnie ułatwić instalację programu.

Kolejną nowością jest całkiem odmieniony moduł licencjonowania, który upraszcza dotychczasową trochę kłopotliwą procedurę aktywacji programu. W nowej formie licencjonowanie, od jakiegoś czasu, z sukcesem funkcjonuje w naszych pozostałych programach CodeTwo Exchange Rules, CodeTwo Exchange Rules 2007, CodeTwo Exchange Sync, a teraz uprzyjemni pracę również użytkownikom CodeTwo Public Folders. W nowej wersji programu nie ma już konieczności wysyłania do CodeTwo kodu rejestracji aplikacji. Po zakupie programu użytkownik otrzymuje klucz licencji, którym samodzielnie aktywuje program.

133.png

W  wersji 4.5 można łatwiej i szybciej rozpocząć współdzielenie swoich prywatnych folderów, dzięki bardzo przyjaznej funkcji. Foldery możemy teraz udostępniać bezpośrednio z drzewa folderów osobistych za jednym kliknięciem prawym przyciskiem myszy.

 134.png

Poza tymi wymienionymi powyżej, wiele zmian pojawia się w niewidzialnych dla oka elementach programu. Na przykład, optymalizacji uległ mechanizm programu odpowiedzialny za wymianę danych pomiędzy Wtyczkami MS Outlook. Było to możliwe dzięki wprowadzeniu technologii kompresji danych. Ponadto, poprawka dodaje wsparcie dla wprowadzonej przez firmę Microsoft w Service Pack 2 dla Microsoft Outlook 2007 funkcji Fast Shutdown. I na koniec warto wspomnieć o funkcjonalności, o którą prosiło wielu użytkowników. W najnowszej wersji CodeTwo Public Folders użytkownicy mogą zmienić lokalizację pliku PST zawierającego lokalną kopią danych.

Pobierz CodeTwo Public Folders

Pełna historia wersji

Obejrzyj prezentację wideo CodeTwo Public Folders

Pobierz broszurę CodeTwo Public Folders (PDF)

Sprawdź w jaki sposób CodeTwo Public Folders może wspomóc pracę w twojej firmie

Kup pełną wersję programu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.