Zaplanuj automatyczne kampanie email marketingowe w CodeTwo Email Signatures for Office 365

CodeTwo Email Signatures for Office 365, bezpieczna i niezawodna aplikacja do zarządzania podpisami email w Exchange Online, właśnie zyskała nową funkcjonalność, która pozwala automatycznie uruchomić i wstrzymać działanie reguł dodających podpisy w Office 365. Jest to możliwe dzięki opcji Scheduler (harmonogram reguł), która pozwala na precyzyjne określanie zakresu aktywności danej reguły.

Funkcja Scheduler dla reguł w Office 365

Funkcjonalność może byc szczególnie użyteczna dla firm planujących swoje kampanie email marketingowe z wyprzedzeniem. Dzięki możliwości elastycznego dopasowania czasu aktywności reguły można łatwo zaplanować automatyczne uruchamianie się danej kampanii – nawet na kilka miesięcy przed planową akcją promocyjną. Co więcej istnieje możliwość ustawienia różnych zakresów aktywności dla poszczególnych reguł, co pozwala na lepsze dopasowanie kampanii email marketingowych do aktualnych potrzeb organizacji.

Łatwe planowanie kampanii email marketingowych

W zaledwie kilku krokach można ustawić czas aktywności danej reguły. W tym celu należy otworzyć CodeTwo Email Signatures for Office 365 Manage Signatures App, wybrać regułę, dla której ma być ustawiony harmonogram i przejść do zakładki Options. W zakładce Options należy włączyć opcję Scheduler, a następnie kliknąć przycisk Schedule….

Włączanie funkcji Scheduler

Teraz można zdefiniować konkretny czas oraz datę kiedy dana reguła ma być uruchomiona. Harmonogram pozwala wybrać nawet godzinę i minutę rozpoczęcia oraz zakończenia okresu aktywności reguły. Dodatkowo można zaplanować cykliczne włączanie się danej reguły zawsze o tej samej porze każdego dnia, tygodnia lub miesiąca. Reguły mogą też działać bez przerwy w danym przedziale czasu, natomiast dzięki ustawieniu daty końcowej można regulować długość działania danej kampanii email marketingowej.

Scheduler w CodeTwo Email Signatures for Office 365

W celu jeszcze lepszego dopasowania aktywności danej reguły można ustawić własne zakresy czasu po kliknięciu przycisku Custom:

Wybieranie własnego czasu w funkcji Scheduler

To wszystko! Teraz wystarczy powtórzyć te kroki dla innych reguł, które mają się automatycznie włączać i wyłączać. W aplikacji można również sprawdzić, które reguły już mają włączoną opcję Scheduler oraz które z nich są aktywne lub czasowo nieaktywne.

Ustawianie funkcji Scheduler dla wielu reguł osobno.

Uwaga: Jeśli reguła z włączoną funkcją Scheduler jest nieaktywna oznacza to, że czas jej aktywności jeszcze nie nadszedł. Kiedy dzień i godzina pokryją się z ustawieniami w funkcji Scheduler wtedy reguła automatycznie się uruchomi i będzie działać przez okres ustawiony w harmonogramie.

Używaj różnych banerów na różne okazje

Funkcjonalność Scheduler umożliwia dostarczanie idealnie dopasowanych banerów marketingowych w odpowiednim czasie do precyzyjnie określonej grupy odbiorców. Możliwość tworzenia wielu reguł dodających podpisy email z różnymi banerami w zależności od okazji daje swobodę lepszego porozumiewania się z odbiorcami – każdy baner może przekazywać inną informację np. o nowym produkcie, zimowej wyprzedaży lub zmianie adresu firmy.

Różne banery marketingowe na różne okazje

Co więcej, każdy baner może zawierać link ze specjalnymi znacznikami, które pozwolą śledzić i mierzyć wyniki kampanii email marketingowych. Zebrane dane można analizować za pomocą darmowego narzędzia Google Analytics.

Testuj za darmo!

Użytkownicy CodeTwo Email Signatures for Office 365 już mogą korzystać z tej funkcjonalności, która jest dostępna w Manage Signatures App, w zakładce Options. Dla nowych użytkowników jest dostępna 14-dniowa wersja próbna, na którą można zapisać się tutaj lub na oficjalnej stronie aplikacji.

W razie jakichkolwiek pytań, skontaktuj się za nami! Jesteśmy dostępni całą dobę od poniedziałku do piątku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.