Z Puław do Houston

W końcu zrobiliśmy to, co powinniśmy zrobić już dawno, ale jak zawsze, były ważniejsze rzeczy na głowie. Przenieśliśmy się z miasta Puław do City of Houston. Ale bez obaw, nasze headquarters pozostają nienaruszone w Jeleniej Górze, Polska. Na razie dokonaliśmy przeniesienia naszej witryny www.codetwo.com z data center zlokalizowanego w Puławach do data center w Houston.

Portal www.codetwo.com przeznaczony jest dla naszych anglojęzycznych klientów, a większość z nich pochodzi zza oceanu. Nawet w XXI wieku w dobie Internetu, komputerów i światłowodów czas podróży zero-jedynkowych bitów przez Atlantyk jest większy od zera. Czas dostępu do www.codetwo.com dla użytkowników z Europy był do tej pory 3 razy krótszy niż dla użytkowników z USA i wynosił ok. 50 ms. Czas dostępu dla użytkowników z USA wynosił 150 ms. Różnica często niezauważalna – jednak istnieje.

Ponieważ w demokracji liczy się głos większości, dlatego od wczoraj większość użytkowników www.codetwo.com będzie mogła szybciej surfować po naszej stronie internetowej. My jako CodeTwo możemy natomiast śmiało ogłosić, iż podążamy za standardami demokratycznymi i je wdrażamy !

Oczywiście nie zapominamy o naszych użytkownikach, którzy mieszkają w Europie i tych częściach świata, z których odległość światłowodu do Europy jest krótsza niż do Stanów Zjednoczonych. Planujemy uruchomić dla nich naszą stronę internetową, która będzie zlokalizowana w Europie. Użytkownicy z regionu DACH, czyli Niemiec, Austrii i Szwajcarii, już mogą korzystać ze strony www.codetwo.de, która obecnie fizycznie znajduje się jeszcze w Puławach, ale za kilka dni zostanie przeniesiona do Zürichu – w ramach naszego planu “Bliżej klienta!”.

www.codetwo.com po przeprowadzce działa świetnie a nasz dostawca zapewnia, że nigdy nie wygłosimy sławnej frazy: Houston, mamy problem…

One thought on “Z Puław do Houston


  1. Powodzenia! z calego serca! Jelenia potrzebuje takich firm i takich ludzi. Jelonka jako polska dolina (kotlina) krzemowa? Czemu by nie! ;-)
    Pozdrawiam z Zabobrza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.