Ulepszony system licencjonowania

Do tej pory, użytkownik, aby aktywować nasze oprogramowanie, musiał skontaktować się z nami w celu przesłania kodów rejestracyjnych wygenerowanych przez oprogramowanie na jego komputerze. Zdajemy sobie sprawę, że procedura ta dla wielu użytkowników była uciążliwa i często niezrozumiała.

Terminy takie, jak kod rejestracji czy kod aktywacji często wprowadzały zamęt i stwarzały wrażenie, że nasze oprogramowanie należy do trudnych w obsłudze. A przecież właśnie takiego wrażenia chcemy uniknąć! Zawsze kładziemy nacisk na to, aby nasze oprogramowanie było intuicyjne i jak najprostsze w obsłudze.

Nowy system licencjonowania, który będzie sukcesywnie wprowadzany do wszystkich naszych produktów, zamiast dwóch magicznych kodów używa tylko jednego, mianowicie numeru licencji. Numer licencji nadawany jest dożywotnio, tzn. nie zmienia się wraz z małymi aktualizacjami lub przy dokupowaniu licencji. Model ten znany jest choćby z oprogramowania Microsoft?u. Aktywacja oprogramowania następuje automatycznie w specjalnym module licencjonowania. Jedyne dane, jakie są niezbędne do aktywowania licencji to numer licencji. Numer licencji tradycyjnie przesyłany jest pocztą lub podawany poprzez telefon. W sytuacjach awaryjnych dostępne są również opcje aktywacji poprzez email lub telefon.

Nowy system licencjonowania będzie pozwalał na bezproblemowe przenoszenie licencji no nowe komputery, choć jednocześnie nie będzie umożliwiał korzystania z tego samego numeru licencji na więcej niż jednym komputerze. Dożywotni numer licencji nie będzie się zmieniał w momencie przenoszenia licencji na nowy komputer, więc użytkownik nie będzie musiał w takim wypadku kontaktować się z naszym działem pomocy technicznej, jak ma to miejsce obecnie.

Na obrazku poniżej widać nowe okno modułu licencjonowania CodeTwo. Jak widać, do aktywacji potrzebny jest tylko numer licencji.

licensing.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.