Synchronizacja smartphona z folderami publicznymi na Exchange Server

Jeśli używasz Exchange Server, aby współdzielić w firmie kontakty, zadania i maile, prawdopodobnie twoi współpracownicy spotkali się już niejednokrotnie z podobnym problemem: Jak zsynchronizować telefon komórkowy z folderami publicznymi Exchange Server? Czy jest to w ogóle możliwe?

Okazuje się, że Exchange Server sam w sobie nie umie czegoś takiego zrobić. Podobnie jest w przypadku telefonów komókowych, PDA i tabletów, gdyż urządzenia te nie są w stanie synchronizować się z folderami publicznymi Exchange Server. Mało tego, urządzenia mobilne mogą synchronizować się tylko i wyłącznie z folderami domyślnymi w kliencie pocztowym. Więć jeśli np. w Outlooku utworzysz folder o nazwie Kalendarz 2, to nigdy w życiu twój smart-phone o tym kalendarzu się nie dowie, nie mówiąc już o opcjach synchronizacji.

Nasze rozwiązanie, CodeTwo Exchange Sync, pozwoliło już tysiącom osób zapomnieć o tym problemie.  Jest to program, który instaluje się bezpośrednio na Exchange Server, co umożliwia automatyczną synchronizację folderów publicznych Exchange Server z prywatnymi skrzynkami w Outlooku. Dzięki temu synchronizacja telefonów komórkowych z tymi danymi staje się możliwa.

CodeTwo Exchange Sync

Aby rozpocząć synchronizację, administrator musi jedynie zainstalować CodeTwo Exchange Sync, a następnie skonfigurować prostą regułę synchronizującą. Foldery publiczne zostaną zsynchronizowane z odpowiednimi folderami osobistymi i dzięki temu użytkownicy smart-phonów (urządzenia oparte na Windows Mobile, iPhone, Blackberry, etc.) będą mogli zsynchronizować te dane ze swoimi urządzeniami.

Dowiedz się więcej na na stronie CodeTwo

Oficjalna strona CodeTwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.