Ostrzeżenie przed wiadomościami wyłudzającymi informacje

Od 23 czerwca wielu z użytkowników internetu zasypywanych jest wiadomościami informującymi o krytycznej aktualizacji dla programów Microsoft Outlook i Outlook Express. Zazwyczaj mają one jeden z tytułów:

  • Install Critical Update for Microsoft Outlook
  • Microsoft Outlook Critical Update
  • Microsoft Outlook Update
  • Update for Microsoft Outlook

Choć tytuł może wystąpić również w innej formie. Jest to typowa wiadomość typu phishing próbująca wyłudzić informacje kontaktowe. Nie należy klikać w znajdujące się w niej odnośniki, należy ją usunąć.

Wygląd, odnośniki i treść wiadomości próbuje przekonać użytkownika, że jest to wiadomość wysłana przez Microsoft. Jednak należy pamiętać, że Microsoft nigdy nie wysyła tego typu wiadomości. Informacje na temat aktualizacji Microsoft wysyłane są w oficjalnym biuletynie, a wszystkie poprawki należy instalować bezpośrednio korzystając z mechanizmu automatycznych aktualizacji wbudowanego w system Windows lub z witryny Microsoft Update, do której najlepiej przechodzić przez menu Start w systemie Windows.

Wiadomość wyłudzająca informacje wygląda w ten sposób:

0021.png

Po kliknięciu w znajdujący się w niej odnośnik przenosimy jesteśmy na stronę wyłudzającą informacje kontaktowe:

0031.png

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.