Nowy Exchange Rules dla MS Exchange 2000/2003

Okazuje się, że Exchange Rules jest przykładem potwierdzającym zasadę ?dobre bo polskie?. Aby program był jeszcze lepszy, postanowiliśmy zaimplementować trochę nowych funkcji. W kolejnych odsłonach będę posilał się screenshotami, a na razie napiszę jedynie w formacie pure text co nowego szykuje się w programie.

Po pierwsze: lepsza integracja z Active Directory.

Wybieranie reguł stanie się wygodniejsze ponieważ będzie je można definiować dla grup użytkowników z ActiveDirectory, całych kontenerów Organizational Unit oraz pojedynczych użytkowników.
Będzie można również wybierać reguły na podstawie filtra zdefiniowanego na bazie atrybutów użytkownika pobranych z ActiveDirectory. Ta ostatnia funkcja rozwiąże np. problem definiowania stopek dla wszystkich użytkowników z jednego działu w firmie. Wystarczy wpisać im w pole Department w ActiveDirectory odpowiednią wartość, a następnie ustawić filtry na ?marketing?, ?zarząd? itd.

Po drugie: większa kontrola nad tym, co program robi.
Już przy kilku regułach oraz kilku warunkach wyboru każdej z reguł można się pogubić i zapomnieć co miało się na myśli definiując pierwszą regułę. Teraz będzie można sprawdzić, która reguła zostanie wybrana dla danego użytkownika.

Po trzecie: przyjaźniejszy user interface.
Ci którzy czekali na porządny edytor stopek, doczekali się. Będzie można edytować stopki używając wbudowanego edytora  bez potrzeby zaprzęgania do tego celu np. ciężkawego Word?a.

A w przyszłości?
Chcielibyśmy obsługiwać również maile krążące wewnątrz firmy.
Dodać inne typy reguł np. archiwizację.
Umożliwić uruchamianie więcej niż jednej reguły dla danego emaila.

Na razie to tyle. Niedługo zamelduję się ze screenshotami.

One thought on “Nowy Exchange Rules dla MS Exchange 2000/2003


  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

  You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

  *

  Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
  Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.