Nowe wersje CodeTwo Backup: wersja 2.1

Właśnie wydaliśmy nowe, zaktualizowane wersje programów CodeTwo Backup for Office 365 i CodeTwo Backup for Exchange. Wersja 2.1 tych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych dodaje nowe funkcjonalności. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość archiwizacji danych SharePoint i OneDrive for Business,
  • Możliwość tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych OneNote przechowywanych w Office 365.
Backup 2.1 - archiwizacja SharePointa i wsparcie OneNote

Dzięki tej aktualizacji, program jest jeszcze bardziej kompletnym rozwiązaniem zabezpieczającym dane Office 365, serwera Exchange i SharePoint. Poniżej szerszy opis nowych funkcjonalności.

SharePoint – archiwizacja i ustawienia przechowywania danych

Do tej pory, archiwizacja i opcje przechowywania danych dostępne były tylko dla zadań dotyczących serwera Exchange i Exchange Online. Teraz, zadania dotyczące danych znajdujących się na SharePoint i OneDrive for Business zostały rozszerzone o te funkcjonalności.

Ustawienia przechowywania danych pozwalają na kontrolowanie rozmiaru lokalnych kopii zapasowych poprzez usuwanie danych które spełniają określone warunki. Dzięki temu, można dostosować kopie zapasowe tak by zajmowały jak najmniej miejsca, ale jednocześnie spełniały swoje podstawowe zadanie – pozwalały na przywrócenie kluczowych dokumentów czy bibliotek w dowolnym momencie. Czasem najlepszym sposobem na zabezpieczenie danych jest pełna kopia zawartości serwera. Jednakże w większości przypadków, wystarczy przechowywanie tylko najnowszych wersji plików. Są też sytuacje w których uzasadnione jest automatyczne usuwanie z kopii zapasowych danych które zostały usunięte z serwera (po upłynięciu określonego czasu). Opcje retencji pozwalają teraz na kontrolowanie tych aspektów kopii zapasowych SharePointa i OneDrive for Business. Dowiedz się więcej o ustawieniach przechowywania danych

Bardzo możliwe że w Twojej organizacji znajdują się określone dokumenty lub biblioteki których kopie zapasowe powinny zawierać wszystkie poprzednie wersje bez limitów czasowych. Dla takich danych warto stworzyć osobne zadania tworzące kopie zapasowe z ustawionym nieograniczonym przechowywaniem danych. Przy ustawianiu retencji dobrze jest odpowiednio skonfigurować zadania archiwizujące dane.

Kolejną funkcjonalnością jest właśnie archiwizacja danych SharePointa. Archiwizacja pozwala na tworzenie pełnych kopii danych SharePointa z zachowaniem jej struktury. Archiwa z reguły zawierają stare i rzadko używane dane, które jednak mogą się okazać istotne w przyszłości. Rozmiar archiwum jest kontrolowany przez osobną politykę przechowywania danych, która pozwala, na przykład, na automatyczne usuwanie najstarszych kopii. Jeśli masz dostatecznie dużo miejsca na kopie zapasowe i archiwalne, program pozwala na nieograniczone przechowywanie danych. Dowiedz się więcej o zadaniach archiwizujących

Różnice między archiwizacją a tworzeniem kopii zapasowych przedstawione są na tej infografice.

Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych OneNote

Zakres danych zabezpieczonych przez CodeTwo Backup for Office 365 został rozszerzony o zawartość plików OneNote znajdujących się w Office 365, a dokładnie, w SharePoint Online. Podczas przeszukiwania plików kopii zapasowych, można podejrzeć określone sekcje OneNote i przywrócić właściwą wersję do określonej lokacji. Warto wspomnieć że pliki OneNote to specyficzne rodzaje folderów w SharePoint Online, więc tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych OneNote zawiera się w zadaniach dotyczących serwera SharePoint.

Pobierz najnowszą wersję

Aby skorzystać z najnowszych funkcjonalności, należy zaktualizować wersję programu CodeTwo Backup do nowej wersji. Pobierz plik instalacyjny, korzystając z jednego z poniższych linków, a następnie uruchom instalator na komputerze z zainstalowanym programem CodeTwo Backup. Program zostanie zaktualizowany do najnowszej wersji, zachowując wszystkie ustawienia i istniejące zadania tworzące kopie zapasowe.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tej aktualizacji, albo chcesz się podzielić pomysłami na potrzebne według Ciebie funkcjonalności, skontaktuj się z nami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.