Nowe UI i funkcjonalność Jobs – CodeTwo Exchange Migration 2.0 i Office 365 Migration 2.0 są już dostępne!

CodeTwo oprogramowanie do migracjiWraz z pojawieniem się nowych wersji oprogramowania CodeTwo do migracji, możemy się spodziewać jeszcze lepszych rozwiązań w funkcjonowaniu, gdyż oba programy zostały znacząco ulepszone i poprawione. Dzięki temu można doświadczyć pracy w nowym środowisku użytkownika, w którym szybciej i sprawniej przebiega zarządzanie migracjami, które teraz są dodawane jako Jobs. Nowe wersje CodeTwo Exchange Migration i Office 365 Migration są niezastąpionymi narzędziami w przeprowadzaniu migracji skrzynek pocztowych z Exchange Server 2007 do Exchange 2016, oraz do Office 365.

Co nowego wprowadza funkcjonalność Jobs?

Jest to całkiem nowe spojrzenie na przeprowadzanie operacji migracyjnych. Rozwinęliśmy tą funkcjonalność, aby kompletnie zreorganizować zarządzanie planowanymi migracjami, co w naszej opinii jest wielkim krokiem naprzód. Dlaczego?

CodeTwo Exchange Migration dashboard view

Ta nowa funkcjonalność otwiera możliwość tworzenia migracji, jako zadania migracyjne, które tak naprawdę są pojedynczymi zbiorami ustawień dla każdej operacji. Takie rozwiązanie pozwala na przeprowadzanie scenariuszy migracyjnych, które w poprzednich wersjach oprogramowania były trudniejsze do zrealizowania.

Załóżmy, że chcesz migrować dane skrzynek pocztowych ze starego źródłowego serwera na nowe serwery docelowe. W tym celu możesz stworzyć kilka Jobów i dodać do nich poszczególne grupy Active Directory lub indywidualnych użytkowników, których dane po przypisaniu do konkretnych Jobów, mają być przeniesione na adekwatne serwery docelowe.

CodeTwo Exchange Migration jobs

W ten sam sposób możesz również najpierw przenieść dane skrzynek pocztowych z ostatnich 30 dni, a następnie pozostałe dane. Można to zrobić seriami, czyli poprzez utworzenie dla każdego z dwóch etapów Joba, co pozwoli na kompletną kontrolę na każdym etapie migracji.

To jest tylko kilka z wielu scenariuszy migracyjnych, które mogą być sukcesywnie przeprowadzane przy użyciu nowej funkcjonalności Jobs.

Warto zapamiętać, że każde zadanie może być automatycznie uruchomione o wskazanym czasie używając Scheduler’a, który jest dostępny podczas konfiguracji. Jeśli tylko chcesz, możesz wrócić w dowolnym momencie do ustawień konfiguracyjnych utworzonych Jobów i je zmienić.

Poza tym…

Dzięki odpowiedniej optymalizacji kodów programów, migracje przebiegają znacznie szybciej i można przeprowadzać jeszcze więcej jednoczesnych migracji skrzynek pocztowych w tym samym czasie. Co więcej, do programów zostały dodane okna alertów Good news i Bad news, które podają istotne informacje nt. bieżących procesów migracyjnych; wewnątrz tej opcji jest także możliwość przesyłania raportów z tych wydarzeń na podany adres emailowy. W nowych wersjach została również ulepszona wyszukiwarka elementów.

Przetestuj CodeTwo Exchange Migration 2.0 lub CodeTwo Office 365 Migration 2.0

Aktualizacja starszych wersji programów jest darmowa. Aby pobrać najnowszą wersję oprogramowania, kliknij na jeden z wybranych linków:

W celu poznania pełnej listy zmian, proszę odwiedzić strony CodeTwo Exchange Migration lub CodeTwo Office 365 Migration.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.