Jak pracować w Outlooku na zadaniach współdzielonych przez CodeTwo Public Folders

CodeTwo Public Folders to wszechstronne narzędzie do pracy grupowej z programem Microsoft Outlook. Aplikacja umożliwia współdzielenie wszystkich elementów Outlooka pomiędzy komputerami w lokalnej sieci. Rozwiązanie nie wymaga ani serwera, ani dedykowanej obsługi, dzięki czemu pozwala małym i średnim firmom uniknąć inwestycji w infrastrukturę oraz dodatkową obsługę IT.

Z naszym programem, za niespełna tysiąc złotych, 10-osobowe biuro może wdrożyć profesjonalny system do współpracy w Outlooku, który ułatwi i usprawni działanie każdego pracownika. Aby dowiedzieć się, jak to działa, obejrzyj poniższy film:

W tym artykule prezentujemy jedną z możliwości zastosowania programu CodeTwo Public Folders, dzięki której można zoptymalizować zarządzanie projektami oraz efektywność pracy z zadaniami w środowisku Microsoft Outlook.

Krok 1: Utwórz foldery w Outlooku

Zacznijmy od zbudowania właściwej struktury drzewa folderów Outlooka.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak widać powyżej, CodeTwo Public Folders pozwala tworzyć foldery publiczne w identyczny sposób jak foldery prywatne. Każdy folder pojawiający się w sekcji CodeTwo Public Folders jest automatycznie widoczny dla wszystkich w sieci. Jeśli prawa dostępu do folderów nie są zmienione przez administratora, użytkownicy mogą w dowolnej chwili je przeczytać, zmodyfikować lub skasować. Każda zmiana struktury czy zawartości folderów jest na bieżąco synchronizowana na wszystkich komputerach w sieci.

Krok 2: Przypisywanie zadań pracownikom

Pracowników firmy podzieliliśmy na dwa zespoły: Zespół Czerwony i Zespół Zielony. Zadania obu grup są zebrane w projekty i przypisane do poszczególnych osób. Przewagą takiej metody organizacji pracy jest to, że każdy projekt może być podzielony na mniejsze zadania. Dzięki temu, pracownicy zawsze wiedzą, co dokładnie mają robić, a ryzyko utraty kontroli nad projektem jest zminimalizowane.

Krok 3: Zachowaj historię swojej pracy

Dzięki CodeTwo Public Folders pracownicy i menadżerowie mogą monitorować postęp poszczególnych działań – wszystkie zmiany w zadaniach są bowiem replikowane do innych komputerów w czasie rzeczywistym. Wystarczy, że pracownicy będą zamieszczać informacje na temat modyfikacji statusu danego zadania oraz odnotowywać wszystko to, co w jego ramach zostało wykonane (jak widać poniżej). Co ważne, wraz z treścią zadania synchronizowane są wszystkie pozostałe dane, zarówno dokumenty jak i inne pliki dodane przez użytkowników.

Krok 4 (Opcjonalnie) Ustaw prawa dostępu do folderów publicznych w Outlooku

Ten model pracy grupowej może być wzbogacony o prawa dostępu, umożliwiające liderom zespołów decydowanie, kto może wyświetlać, edytować lub kasować w Outlooku pliki synchronizowane przez CodeTwo Public Folders. Ustawień praw dostępu dokonuje się z komputera wyposażonego w Moduł Centralny – serce każdej sieci CodeTwo Public Folders. Dowiedz się więcej o Panelu Administracyjnym CodeTwo Public Folders

Wypróbuj za darmo

Jeśli chcesz na żywo przetestować te funkcje, wypróbuj nasz program całkowicie za darmo. 30-dniowa, w pełni funkcjonalna wersja CodeTwo Public Folders jest dostępna na www.codetwo.pl.

Więcej na temat CodeTwo Public Folders
Zobacz, jak zainstalować program
Inne programy dla Outlooka i Exchange’a od CodeTwo
Strona główna CodeTwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.