Instalacja MAPI/CDO dla Windows Server 2008 i Windows Vista

Exchange Server 2007 nie instaluje bibliotek MAPI i CDO 1.2.1, tak jak to robiły wszystkie poprzednie wersje. W związku z tym niektóre rozwiązania firm trzecich potrzebują dodatkowej instalacji tych bibliotek, które jakiś czas temu zostały udostępnione przez Microsoft w osobnym pakiecie.

Problem pojawił się jednak na Windows Server 2008 (jak i na Windows Vista), okazało się bowiem, że pakiet MAPI/CDO nie może zostać zainstalowany na tym systemie, ponieważ plik MAPI32.dll oznaczony był jako plik systemowy i program instalacyjny nie mógł poradzić sobie z jego aktualizacją.

Microsoft opublikował właśnie nową wersję pakietu instalacyjnego MAPI/CDO, która wspiera Windows 2008 (oraz Windows Vista). Problem rozwiązano poprzez wykorzystanie mechanizmu MAPI Stub Library – przy odpowiedniej konfiguracji pozwala on na umieszczenie bibliotek MAPI w innej lokalizacji niż domyślna.

Kilka uwag dotyczących instalacji nowego pakietu MAPI/CDO:

  • Jeśli na komputerze instalowana była poprzednia wersja pakietu, należy ją odinstalować przed instalacją obecnej poprawionej wersji.
  • Przed instalacją należy sprawdzić, czy wersja pliku Mapi32.dll w katalogu systemowym to 1.0.x.x. Jeśli wersja pliku jest równa 6.5.x.x, oznacza to, że Stub biblioteki jest w złej lokalizacji i przed instalacją pakietu należy użyć programu FixMAPI.exe.
  • Biblioteki MAPI i CDO są tylko w wersji 32-bitowe. Mogą być instalowane na systemach 64-bitowych, ale współpracują tylko z programami 32-bitowymi.
  • Binaria biblioteki MAPI zostały przeniesione z katalogu system32/syswow64 do C:\Program Files\ExchangeMAPI, a nazwa została zmieniona z mapi32.dll na ExMAPI32.dll.
  • Wersja zaktualizowanego pakietu, to 06.05.8022.0.

Pobierz program instalacyjny bibliotek MAPI/CDO 1.2.1: Microsoft Exchange Server MAPI Client and Collaboration Data Objects 1.2.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.