Hello World!

Zawsze jest tak, że ktoś musi zacząć pierwszy. To może ja zacznę, bo reszta ma tremę.

Likwidujemy sekcję Aktualności na naszej firmowej stronie www.outlook.pl i zamieniamy ją na bloga! Teraz wszyscy mają bloga, to my też chcemy! Będzie to blog firmowy głównie dotyczący tego czym się zajmujemy, czyli oprogramowania. Będziemy więc pisać o nowościach, aktualizacjach, planach, szczegółach technicznych, planowanych datach oficjalnych i nieoficjalnych wydania nowych wersji. Jeśli napiszemy nowy mądry artykuł na temat Outlook’a lub Exchange, też ogłosimy to na blogu. Jeśli kolejna osoba z naszego “składu” dostanie Microsoft MVP – też napiszemy.

Ale oprócz oficjalnej części, chcemy również pisać o rzeczach mniej oficjalnych. W przeciwnym razie stworzylibyśmy kolejny dział Aktualności, tyle że może z większą ilością tekstu. Chcemy tego uniknąć. Zamierzamy więc pisać, jak wygląda nasza praca “od kuchni”, co słychać w drużynie CodeTwo, czasami wrzucimy jakieś zdjęcia, jeśli tylko ktoś się w końcu znajdzie, kto będzie miał czas je zrobić. Czasami pojawią się tutaj również nasze prywatne przemyślenia mniej lub bardziej związane z oprogramowaniem i światem IT.

Zdajemy sobie sprawę, że część lub większość lub zdecydowana większość osób (czytelników) będzie zainteresowana tylko wpisami dotyczącymi naszego oprogramowania. Oczywiste. Używają ich codziennie, produkcyjnie więc są zainteresowani ich rozwojem i planami na przyszłość. Większość lub zdecydowana większość nie będzie zainteresowana tym co dzieje się u nas w kuchni albo co wymyślił Jarrez, w przerwach nad optymalizacją komunikacji pomiędzy klientami CodeTwo Public Folders, na temat życia na Marsie. Dlatego odnośniki do ważnych wpisów z ich punktu widzenia będą pojawiały się na głównej stronie www.outlook.pl w sekcji “Co u nas – ostatnio na blogu”. Nie będziemy wstawiać tam odnośników do przemyśleń Jarreza. Przy okazji: Jarrez ma za długie przerwy.

Nie wiem, czy już wspominałem, ale nigdy nie pisaliśmy bloga. Jeśli stwierdzicie, że mamy zachwiane proporcje pomiędzy tematami poważnymi, które poruszamy, a lekkimi, koniecznie nam o tym powiedzcie lub napiszcie – w końcu głównie nie dla siebie go będziemy pisać.

Jest dygresja:
Skąd taki tytuł tego wpisu (lub bardziej młodzieżowo: posta)? Jeśli jesteś programistą, to już wiesz, nie musisz czytać dalej :) Wielu z nas w CodeTwo to programiści (ja do niedawna również), a w światku programistycznym jest tak, że każda książka, artykuł czy dokumentacja traktująca o nowej technologii jako pierwszy przykład przedstawia coś co generuje tekst “Hello World!”. Program C++ wyświetli go na ekranie, web-service zwróci jako rezultat wywołania, serwer socketowy odpowie tak klientowi. Więc tytuł nie mógł być inny, tym bardziej, że blog to dla nas zupełna nowość, tej technologii jeszcze nigdy nie używaliśmy – najwyższy czas się nauczyć…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Administratorem Twoich danych osobowych jest CodeTwo sp. z o.o. sp. k.
Dowiedz się więcej w naszej Polityce Prywatności.